واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 56280
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۶:۳۸ |

واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: روز‌های قبل از دربی تا روز‌های آینده، روز‌های تعیین تکلیف در مورد شرایط پذیرش این دو شرکت در بورس است و تضمین موفقیت و سودآروی آن‌ها برای ما نیز اهمیت زیادی دارد.
واگذاری استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی، گفت: در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس؛ روز‌های قبل از دربی تا روز‌های آینده، روز‌های تعیین تکلیف در مورد شرایط پذیرش این دو شرکت در بورس است. این دو باشگاه به دلیل هواداران بسیاری که دارند، تضمین موفقیت و سودآروی آن‌ها برای ما نیز اهمیت زیادی دارد و از طرف دیگر نوع واگذاری آن‌ها نیز مهم است.

او تاکید کرد: تلاش می‌کنیم که سرنوشت خصوصی سازی در این دو باشگاه، سرنوشت مطلوبی باشد که وضعیت آن‌ها را بعد از واگذاری نسبت به قبل بهتر کند. از طریق مدل‌هایی مانند افزایش سرمایه از محل صرف سهام که پول به خود باشگاه وارد می‌شود و باعث می‌شود که باشگاه سودآوری داشته باشد. 

قربانزاده گفت: هر دو باشگاه متقاضی بورسی شدن هستند و مذاکره با مدیران عامل آن‌ها ادامه دارد، به ویژه با موضوع کمیته حرفه‌ای سازی که الزام AFC است، که تعیین تکلیف مالکیت یگانه این دو باشگاه مشخص شود. در این حوزه نیز تدابیری در حال صورت است و با رایزنی‌هایی که با وزارت ورزش اتفاق می‌افتد، می‌توانیم این امکان را فراهم کنیم که با تدابیری مصوبه کمیته حرفه‌ای سازی را بگیریم تا مالکیت دوگانه صورت نگیرد. اما واگذاری آن‌ها از طریق بورس را علی رغم جدیتی که وجود دارد، با یک آرامشی دنبال می‌کنیم تا مخاطره خصوصی سازی‌هایی همچون هفت تپه و مغان برای این دو باشگاه اتفاق نیفتد.

| منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.