واریز ۲۰ درصد اضافه یارانه کالابرگ سه دهک کم‌درآمد از امروز - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 86879
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۹:۵۵ |

واریز ۲۰ درصد اضافه یارانه کالابرگ سه دهک کم‌درآمد از امروز

مدیرعامل شرکت مجری طرح خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: 20 درصد اعتبار اضافه کالابرگ برگ برای سه دهک کم‌درآمد جامعه از امروز به حسابشان واریز می‌شود.
واریز ۲۰ درصد اضافه یارانه کالابرگ سه دهک کم‌درآمد از امروز

هادی کاشف، اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت، اعتبار یارانه‌ای کالابرگ برای افراد سه دهک پایین جامعه شامل مددجویان کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به میزان ۲۰ درصد اضافه، یعنی برای هر نفر ۸۰ هزار نفر از امروز به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، البته به شرط آنکه این افراد تا زمان موعد پرداخت یارانه معیشتی حداقل به میزان ۸۰ درصد از یارانه نقدی خود را صرف خرید ۱۱ قلم کالای مشمول کالابرگ کرده باشند.

 

وی افزود: اعتبار کالابرگ از ۱۵ هر ماه یک ماه زودتر از یارانه واریز می‌شود و از امروز برای سه دهک کم‌درآمد جامعه علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان ۸۰ هزار تومان هم اضافه واریز می‌شود، اما شرط آن این است که تا موعد پرداخت یارانه در ماه آینده این افراد به میزان ۸۰ درصد از این اعتبار را صرف خرید ۱۱ قلم کالای حاضر در کالابرگ کرده باشند. در غیر این صورت این ۸۰ هزار تومان دوباره به حساب دولت برمی‌گردد.

 

مدیرعامل شرکت مجری طرح خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار داشت: افرادی که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند، ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کردند، حال اگر این افراد در مهلت یارانه به میزان ۳۲۰ هزار تومان از این اعتبار را صرف خرید ۱۱ قلم کالای تعزیراتی کالابرگ شامل ماست، شیر، پنیر، برنج، روغن، ماکارونی، گوشت، مرغ، برنج، تخم مرغ، قند، شکر و حبوبات، کرده باشند، این مبلغ صرف این کالاها می‌شود و در غیر این صورت این مبلغ به حساب دولت برمی‌گردد و مجددا برای ماه آینده به حساب‌شان شارژ خواهد شد.

 

در این زمینه علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: در هر دهک درآمدی بین ۷.۵ تا ۸ میلیون نفر حضور دارند و مقرر شده کسانی که در سه دهک پایین درآمدی جامعه قرار دارند که عمدتاً از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، به شرط آنکه حداقل ۸۰ درصد اعتبار یارانه‌ای خود را صرف خرید ۱۱ قلم کالای موردنظر کرده باشند، ۲۰ درصد به این مبلغ اضافه خواهد شد.

 

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال حاضر حدود ۴۸ هزار فروشگاه به طرح کالابرگ پیوستند، همچنین ۶ فروشگاه زنجیره‌ای در سراسر کشور به این طرح اضافه شده‌اند و فروشگاه‌های معمولی که دارای بارکدخوان هستند تاکنون ۲۰۰ هزار بارکد برای این دستگاه‌ها تعریف شده و افراد می‌توانند با خرید ۱۱ قلم کالای مدنظر در سه دهک پایین جامعه به میزان ۲۰ درصد اعتبار اضافه بر یارانه دریافت کنند.

| منبع خبر : فارس
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.