واردات خودرو برای پیشرفت صنعت خودرو لازم است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 65820
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۵۸ |
فرهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

واردات خودرو برای پیشرفت صنعت خودرو لازم است

پس از کش‌وقوس‌های فراوان نسبت به طرح واردات خودرو سرانجام وزیر صمت از تصویب کلیات واردات خودرو در هیئت‌وزیران خبر داد و اعلام کرد که جزئیات، چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای که هم‌اکنون در مراحل تصویب قرار دارد، مشخص‌شده است.سیدرضا فاطمی‌امین در این رابطه اظهار کرد: در شرایط کنونی با توجه به اینکه تولید خودرو بسیار کمتر از تقاضای بازار است، واردات برای تنظیم و کنترل بازار آزاد خودرو ضروری است.
واردات خودرو برای پیشرفت صنعت خودرو لازم است

گروه سیاسی
پس از کش‌وقوس‌های فراوان نسبت به طرح واردات خودرو سرانجام وزیر صمت از تصویب کلیات واردات خودرو در هیئت‌وزیران خبر داد و اعلام کرد که جزئیات، چگونگی و روش‌های واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای که هم‌اکنون در مراحل تصویب قرار دارد، مشخص‌شده است.سیدرضا فاطمی‌امین در این رابطه اظهار کرد: در شرایط کنونی با توجه به اینکه تولید خودرو بسیار کمتر از تقاضای بازار است، واردات برای تنظیم و کنترل بازار آزاد خودرو ضروری است. در آیین‌نامه پیشنهادی واردات خودرو، به انتقال فناوری برای بهبود کیفیت صنعت خودرو توجه ویژه‌ای شده است. تمرکز بر واردات خودروهای اقتصادی در راستای تأمین این نوع خودروهاست که وضعیت مطلوبی در سبد محصولات شرکت‌های خودروسازی داخلی ندارد و در راستای حمایت از اقشار با درآمد متوسط و کم‌درآمد جامعه است.
فرهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آزادسازی  واردات خودرو به سرانجام می‌رسد، به خبرنگار «رسالت» بیان کرد: پس از پیگیری و نشست‌های متعدد با دولت و وزارت صمت سرانجام دولت مخالفت خود را اصلاح و این طرح را تایید کرد. 
وی افزود: کمیسیون صنایع طی دو سال گذشته به‌صورت مستمر مسئله واردات خودرو را بررسی و در‌حال حاضر آیین‌نامه نهایی آن را واکاوی می‌کند. بر اساس روند آخرین جلسات مقرر گشته تا تشریح تصویب کلیات طرح واردات خودرو در هیئت دولت بررسی و اعلام شود.طهماسبی تصریح کرد که پیش‌نویس طرح واردات خودرو نهایی و  روز یک شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه برای تصویب به هیئت دولت ارسال خواهد شد.
 متناسب با نیاز و تقاضای بازار، واردات انجام خواهد شد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: واردات خودرو موجب چند اتفاق مهم چون ارتقای کیفیت محصولات داخلی، شکوفایی صنعت خودرو و رقابت می‌شود، لذا کسانی که دلسوز صنعت خودرو و توسعه آن هستند نباید با واردات خودرو مخالفت کنند.او اظهارکرد: پس از ارسال پیش‌نویس به هیئت دولت مبرهن خواهد شد که ادامه روند طرح به چه شکل و مستلزم تذکر به وزارت صمت و شخص وزیر است یا نیازی نیست و طرح واردات خودرو به سرانجام خواهد رسید. نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در پایان این گفت‌وگو بیان کرد: کلیه مخالفت‌های عنوان‌شده با طرح واردات خودرو مبنی بر تخصیص ارز و اعتبارات اصلاح گردیده است. در این راستا محدودیتی برای واردات وجود ندارد و متناسب با نیاز و تقاضای بازار، واردات انجام خواهد شد.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.