هوای تهران در وضعیت «قرمز» قرار گرفت - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 78007
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اخبار تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴ |

هوای تهران در وضعیت «قرمز» قرار گرفت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، کیفیت هوای پایتخت در صبح جمعه 18آذر 1401، با رسیدن به عدد 155، در وضعیت قرمز قرار گرفت.
هوای تهران در وضعیت «قرمز» قرار گرفت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۵ یعنی شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد. 

همچنین‌ آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۵۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

غلظت آلاینده‌ها تا ساعت۱۳ روز پنجشنبه ۱۷آذر، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بود اما از ساعت ۱۴ با رسیدن به عدد ۱۵۱ در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها قرار گرفت که این وضعیت تا ساعت۶ صبح جمعه ادامه داشت. تنها از ساعت ۷تا۸ صبح کیفیت هوا در شرایط آلودگی برای گروه‌های حساس قرار گرفت اما دوباره از ساعت۹ وضعیت هوای تهران با رسیدن به عدد ۱۵۵ به رنگ قرمز درآمده و برای همه آلوده شد.

بر اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت طولانی با سنگین خارج از منزل خودداری کنند. افراد دیگر باید فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.