همدستی اروپا با صهیونیست‌ها در کودک کشی فلسطینیان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 43501
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۳۵ | 538 بازدید |
کارنامه سیاه غرب

همدستی اروپا با صهیونیست‌ها در کودک کشی فلسطینیان

 کشورهای اروپایی به حمایت همه‌جانبه خود از کشتار و نسل‌کشی فلسطینیان ادامه می‌دهند. درحالی‌که رژیم اشغالگر قدس، با سرکوب فلسطینیان در قدس و وادارسازی ساکنان محله شیخ جراح در قدس شرقی در خصوص تخلیه اجباری منازل آن‌ها، زمینه‌ساز حوادث اخیر بوده‌اند، مقامات اروپایی قصد دارند روایت وارونه و متفاوتی را از ماجرا ارائه دهند.
همدستی اروپا با صهیونیست‌ها در کودک کشی فلسطینیان

فخرالدین اسدی
 کشورهای اروپایی به حمایت همه‌جانبه خود از کشتار و نسل‌کشی فلسطینیان ادامه می‌دهند. درحالی‌که رژیم اشغالگر قدس، با سرکوب فلسطینیان در قدس و وادارسازی ساکنان محله شیخ جراح در قدس شرقی در خصوص تخلیه اجباری منازل آن‌ها، زمینه‌ساز حوادث اخیر بوده‌اند، مقامات اروپایی قصد دارند روایت وارونه و متفاوتی را از ماجرا ارائه دهند. اتحادیه اروپا بدون اشاره به چرایی وقوع درگیری‌ها ، کشتار کودکان مظلوم و بی‌گناه در غزه و کرانه باختری توسط جنگنده‌های صهیونیستی را مصداق «دفاع مشروع» دانسته و از تل‌آویو در استمرار این روند حمایت می‌کند. 
 نگرانی اروپائیان از اضمحلال رژیم صهیونیستی
نه‌تنها سیاستمداران، بلکه برخی رسانه‌های ظاهرا مستقل اروپایی( که در پشت پرده اتصال محکمی به نهادهای قدرت در غرب دارند )، نمی‌توانند نگرانی خود را در خصوص وقوع بحران‌های داخلی در اراضی اشغالی کتمان کنند. نگرانی مزمن اروپائیان نسبت به تحولات اخیر در منطقه، کاملا عیان و آشکار است. شبکه دویچه وله دریکی از گزارش‌های خود، در عین دفاع از جنایات رژیم اشغالگر قدس می‌نویسد:« در داخل اسرائیل درگیری خشونت‌آمیز میان یهودی‌ها و عرب‌ها تشدید شده است. به‌رغم فراخوان‌های بین‌المللی بر دامنه درگیری میان اسرائیل و حماس افزوده می‌شود. ارتش اسرائیل ۹هزار نیروی ذخیره را به خدمت فراخوانده است.از سوی دیگر درگیری‌ها میان شهروندان یهودی و عرب ساکن اسرائیل شدت گرفته  است. شورش‌ها به جایی انجامیده که رویون ریولین، رئیس‌  اسرائیل نسبت به درگرفتن یک جنگ داخلی هشدار داده است.»
ماجرا فراتر از آن چیزی است که سران رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند. کار به جایی رسیده است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و اصلی‌ترین مسبب ایجاد درگیری‌های اخیر در قدس و نوار غزه نیز از وضعیت بی‌سابقه و وخیمی که امروز بر اراضی اشغالی حاکم است، ابراز نگرانی کرده و خواستار کنترل شدید اوضاع شده است. 
 حمایت تمام‌قد دولت آلمان از رژیم کودک کش صهیونیستی

در این میان، حمایت کامل دولت آلمان از رژیم کودک کشو ظالم صهیونیستی همچنان ادامه دارد. این ماجرا، در سال‌های ۲۰۰۹ میلادی و ۲۰۱۴ میلادی( نبردهای قبلی رژیم صهیونیستی و حماس) نیز مسبوق به سابقه بوده است. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان که در برابر اسلام‌ستیزی حاکم بر کشورش و اتحادیه اروپا سکوت کرده و حتی دولت متبوعش دست گروه‌های نژادپرست و ملی‌گرایان افراطی را در آزار و اذیت مسلمانان و پناه‌جویان باز گذاشته است، اکنون خواستار صیانت کامل از حقوق یهودیان شده است.این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات روز پنج‌شنبه ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) به رسانه‌ها گفت: «همه ما موظفیم تأکید کنیم که نخواهیم پذیرفت انسان‌های با اعتقادات یهودی در آلمان، چه در خیابان و چه در شبکه‌های اجتماعی مسئول رویدادهای خاورمیانه شناخته شوند.متأسفانه غم‌انگیز و درعین‌حال ضروری است که دولت باید بدون قید و شرط امنیت کنیسه‌ها را تضمین کند.»
اظهارات هایکو ماس زمانی مطرح شد که پرچم‌های رژیم اشغالگر قدس ، در برابر کنیسه‌های یهودیان در دو شهر مونس‌تر و بن به آتش کشیده شدند.مقامات آلمانی که به راحتی مجوز حمله به مساجد و اماکن مسلمانان در این کشور را صادر می‌کنند، اکنون اعلام کرده‌اند که به آتش کشیدن پرچم رژیم اشغالگر قدس در خیابان‌ها را تحمل نمی‌کنند! 
 سنگ تمام اتریش برای صهیونیست‌ها 
در این میان، نمی‌توان از اقدام وقیحانه دولت اتریش ، آن هم در بحبوحه نبرد در غزه ، به‌سادگی گذشت. اتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز«تروریستی» خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. اتریش که پیش از این شاخه نظامی گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود اینک شاخه سیاسی مقاومت لبنان  را نیز«تروریستی» و ممنوعه خوانده است!این اقدام، درراستای اعمال فشارهای سیاسی بر گروه‌های مقاومت در منطقه صورت گرفته و در پشت پرده آن، لابی‌های صهیونیستی و یهودی در اتحادیه اروپا قرار دارند. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در  تلاش است تا کشورهای اروپایی علاوه بر شاخه نظامی حزب‌الله ، شاخه سیاسی آن را نیز «تروریستی» بشناسند.الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش گفته است، این تصمیم «واقعیت را بازتاب می‌دهد» چراکه خود این گروه تفاوتی میان شاخه‌های نظامی و سیاسی خود قائل نیست! آنچه مسلم است این‌که اقدام اخیر دولت اتریش، به‌وضوح نشان‌دهنده بازی مستقیم این کشور( در کنار کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه) در زمین رژمی اشغالگر قدس می‌باشد. 
   کارنامه سیاه اروپائیان 
بدون شک کارنامه سیاه اتحادیه اروپا  در دفاع از جنایات مستمر رژیم اشغالگر و نامشروع صهیونیستی، از ماهیت واقعی این مجموعه پرده برمی‌دارد. کشورهای عضو اتحادیه اروپا هرگونه انتقاد از رژیم صهیونیستی را تحت عنوان «یهودستیزی» تفسیر کرده و آن را خط قرمز امنیتی و سیاسی خود تلقی می‌کنند اما در مقابل، توهین به مقدسات اسلامی و حتی حملات مسلحانه به مسلمانان در خاک کشورهای خود را طبیعی دانسته و حتی مجوز فعالیت احزاب اسلام‌ستیز را در پارلمان کشورهایشان صادر می‌کنند! بدیهی است که اتحادیه اروپا( به مانند آمریکا) سعی دارد به هر نحو ممکن از اضمحلال و زوال رژیم نامشروع صهیونیستی جلوگیری کند. با این حال کشیدن شدن دامنه انتفاضه جدید به حیفا ، یافا و دیگر مناطق اشغالی به‌وضوح نشان می‌دهد که از دست حامیان رژیم کودک کش صهیونیستی نیز کاری برنمی‌آید.طی دهه‌های اخیر، بارها کشورهای فرانسه و انگلیس( به عنوان دو عضو اروپایی شورای امنیت سازمان ملل متحد)، مانع از صدور قطعنامه‌های حقوق بشری علیه رژیم اشغالگر قدس شده‌اند. در حال حاضر نیز آمریکا و اتحادیه اروپا در ابتدا سعی داشتند از طریق«خرید زمان» به سود رژیم اشغالگر قدس، زمینه را جهت استمرار جنایات این رژیم در قدس و غزه فراهم آوردند اما پس از مشاهده واکنش حماس و شلیک گسترده   مقاومت به اراضی اشغالی( خصوصا تل‌آویو ) ، در صدد نجات نتانیاهو و همراهانش از شکست برآمده‌اند. بدون شک در آینده‌ای نزدیک، اسناد زیادی در خصوص همکاری‌های امنیتی ، جاسوسی و حتی عملیاتی اروپائیان و رژیم اشغالگر قدس در تقابل با ساکنان بی‌گناه فلسطین منتشر خواهد شد فراموش نکنیم که در جریان سه نبرد تعیین‌کننده در منطقه از ابتدای هزاره سوم ، یعنی نبرد رژیم صهیونیستی –حزب‌الله در تابستان سال ۲۰۰۶، مقاومت ۲۲ روزه حماس در سال ۲۰۰۹ میلادی و مقاومت ۵۱ روزه حماس در سال ۲۰۱۴ میلادی، اسناد مشارکت همه‌جانبه اروپائیان با تل‌آویو در کشتار و کودک کشی در فلسطین منتشر شد.در هر حال، اتحادیه اروپا باید بداند که نه‌تنها تلاش آن برای نجات صهیونیست‌ها از بحران راه به جایی نخواهد برد، بلکه آن‌ها در نزد افکار عمومی دنیا به عنوان حامیان کشتار ملت فلسطین مورد شناسایی قرار خواهند گرفت. آن روز بسیار نزدیک خواهد بود….

نویسنده : فخرالدین اسدی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.