هسته سخت انقلاب اسلامی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75852
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ |

هسته سخت انقلاب اسلامی

راهپیمایی عظیم 13 آبان 1401 آنچنان با عظمت و باشکوه بود که وسعت دربرگیری و انبوه جمعیتی که در شهرها به خیابان‌ها و حتی روستاها آمده بودند با راهپیمایی‌های بزرگ مثل 22 بهمن و روز قدس می‌توان مقایسه کرد.حساب و کتاب حضور مردم در اقصی نقاط کشور را آمریکایی‌ها با ماهواره‌هایی که با دقت نیم متر در سطح زمین رصد کرده‌اند، خوب می‌دانند این رصد هم آنها را به اعجاب و هم به وحشت انداخته است.
هسته سخت انقلاب اسلامی

محمدکاظم انبارلویی
۱- راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان ۱۴۰۱ آنچنان با عظمت و باشکوه بود که وسعت دربرگیری و انبوه جمعیتی که در شهرها به خیابان‌ها و حتی روستاها آمده بودند با راهپیمایی‌های بزرگ مثل ۲۲ بهمن و روز قدس می‌توان مقایسه کرد.حساب و کتاب حضور مردم در اقصی نقاط کشور را آمریکایی‌ها با ماهواره‌هایی که با دقت نیم متر در سطح زمین رصد کرده‌اند، خوب می‌دانند این رصد هم آنها را به اعجاب و هم به وحشت انداخته است.
راهپیمایی ۱۳آبان امسال یک راهپیمایی صددرصد خالص ضدآمریکایی بود و شدت نفرت ملت ایران را علیه مظالم آمریکا و توطئه‌های اخیر کاخ سفید به جهانیان مخابره کرد. این راهپیمایی ،پنج یا ششمین راهپیمایی عظیمی بود که فقط طی
 ۴۰ روز اخیر در واکنش به شرارت‌های پیاده نظام آمریکا ، مردم ایران برای قدرت‌نمایی و دفاع از حریم اسلام و حرم عظیم ایران اسلامی از خود نشان دادند.میلیون‌ها ایرانی که سقف و کف آن‌را فقط سرویس‌های جاسوسی آمریکا و برخی دولت‌های شرور اروپایی می‌دانند، حلقه و هسته سخت انقلاب اسلامی را می سازند. 
هر دشمنی که بخواهد به ایران اسلامی آسیب بزند باید از این هسته یا بهتر بگوییم از اقیانوسی از خون عبور کند. علت عدم تهاجم نظامی آمریکا به ایران هم همین حقیقت انکارناپذیر  است.
هسته سخت انقلاب حداقل یک جمعیت ۲۰ میلیونی از جمعیت ۸۵ میلیونی کشور را دربرمی‌گیرد که هر وقت اراده کند به خیابان‌ها می‌آید این جمعیت منهای ارتش ، سپاه ، نیروهای اطلاعاتی وامنیتی هستند که ناتو جرأت نمی‌کند از ۱۰ کیلومتری آن عبور کند.
من در حیرتم با آنکه آمریکا طی ۴۳ سال گذشته هماوردی با این هسته سخت را آزموده‌ است چرا ریسک می‌کند، آزموده را باز بیازماید . حیرت از آن بالاتر چرا مشتی در این آزمون به عنوان
 آلت دست، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را همراهی می‌کنند.
۲- گاهی برخی سیاستمداران می‌گویند: « این افتخار بزرگی برای ایران است که ما در جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم حال آنکه در طول ۲۰۰ سال گذشته سرزمین‌های زیادی از ایران به دلیل شکست در جنگ در دوران قاجار یا بی‌عرضگی دوران پهلوی را از دست دادیم.» این حرف درست است چون دشمن نتوانست از هسته سخت انقلاب اسلامی عبور کند. اما این حرف بخشی از واقعیت است چون ماطی ۴۰ سال گذشته با شکل‌گیری هسته سخت انقلاب اسلامی در غرب آسیا نه‌تنها وجبی از خاک ایران را از دست ندادیم، بلکه با حضور نیرومند در منطقه پشت دروازه‌های سرزمین‌های اشغالی فلسطین خیمه زدیم.
هسته سخت انقلاب اسلامی در غزه، لبنان، سوریه ، عراق، یمن و … شکل گرفته است آمریکا برای مقابله با ایران قبل از رسیدن به مرزهای ایران باید از هسته و حلقه سخت نفوذ ایران در منطقه عبور کند. از آن بالاتر اعتبار و نفوذ ایران در قاره آمریکا در کشورهای آمریکای لاتین که در هر انتخابات از آن رونمایی می‌شود دشمن را به وحشت انداخته است . آمریکای لاتین امروز عرصه نمایش و نفوذ حوزه هسته سخت ایران است.
جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل‌گیری با احترام به ادب و آداب و قوانین بین‌المللی و به عنوان عضوی از اعضای سازمان ملل هیچ‌گاه ادعای ارضی علیه هیچ کشوری در منطقه نداشته است اما اگر بخواهد روزی این ادعا را در پاسخ به شرارت برخی دولت های منطقه مطرح کند می‌تواند وسعت و دامنه امپراطوری ایران را قبل از اسلام و بعد از اسلام تا همین ۱۵۰ سال پیش به آنها یادآور شود.
این ادعا با واقعیت ملموس هسته سخت ایران در خارج از مرزهای نفوذ خود در منطقه وجهان نه‌تنها واهی نیست بلکه واقعیت نیز دارد. حدود و نفوذ این قدرت در بیانیه طولانی مفصل و تحلیلی امام (ره) ۳۴ سال پیش به بهانه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بیان شده است. برخی این بیانیه را دقیق نخوانده‌اند اگر هم خوانده‌اند، متوجه نشده‌اند.
۳- آمریکایی‌ها در وزارت خزانه‌داری، یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی را بیش از دو دهه است به طور جدی علیه ملت ایران فرماندهی می‌کنند هرچه بیشتر تحریم می‌کنند، کمتر نتیجه می‌گیرند.
– آمریکایی‌ها در سازمان سیا پیچیده‌ترین فنون جاسوسی ، جنگ اطلاعاتی و ارتباطاتی را طی ۴۰ سال گذشته در ارتش رسانه‌ای خود طراحی و عملیاتی می‌کنند. سربازگیری آنها در این حوزه ،ایران را بهشت جاسوسان جهان کرده است.
– آمریکایی‌ها در پنتاگون ۴۰ سال است آماده باش صددرصد هستند تا اگر خللی در قوای دفاعی کشور پدید آمد مغول‌وار به ایران حمله کنند.
– آمریکایی‌ها در وزارت خارجه آمریکا وقیحانه‌ترین رفتار را با زیرپاگذاشتن حقوق و روابط بین‌الملل با ملت ایران داشته‌اند. آنها مدام در روابط ایران با کشورها اخلال می‌کنند.
همه این توطئه‌ها در حوزه محاصره و تحریم اقتصادی ،
 جنگ نرم و سخت و نیز اخلال در روابط جمهوری اسلامی ایران با دولت‌های جهان چون موجی بر صخره حلقه و هسته سخت انقلاب اسلامی برخورد می‌کند چون کفی به ساحل اقیانوس توطئه‌ها علیه ملت ایران تبدیل می‌شود و اثری از آن باقی نمی‌ماند.
۴- ترقه‌بازی منافقین و سلطنت‌طلبان ، عربده‌کشی تجزیه‌طلبان ، چاقوکشی و لات‌بازی اراذل و اوباش
 و … مشتی خائن ، جاهل و غافل طی ۴۰ روز گذشته باعث شد هسته سخت انقلاب با آماده‌باش صددرصد به خیابان‌ها بیایند و آتش شرارت دشمنان داخلی و خارجی را خاموش کنند و سطح آگاهی‌های خود را از توطئه‌های آمریکا ارتقاء دهند. مانور ملت ایران در
 ۴۰ روز گذشته به ویژه در ۱۳ آبان در سراسر کشور و حتی روستاها نشان داد انقلاب اسلامی زنده است و قدرت روزافزون و بیش از پیش ، خود را هر زمان که بخواهد به رخ جهانیان خواهد کشید. 

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.