هر آنچه در مورد بادیگاردها باید بدانید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61457
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰ |

هر آنچه در مورد بادیگاردها باید بدانید

عموم مردم وقتی که اسم بادیگارد را می‌شوند، یاد افراد تنومندی که کت و شلوارهای سیاه به تن دارند و از عینک‌های آفتابی به همراه هندزفری استفاده می‌کنند، می‌افتند. شاید فکر کنید که داشتن بادیگارد تنها مخصوص افراد ثروتمند، مشهور و سیاست‌مداران است و افراد عادی نیازی به استفاده از چنین خدماتی ندارند. اما این یک تفکر اشتباه می‌باشد.
هر آنچه در مورد بادیگاردها باید بدانید

عموم مردم وقتی که اسم بادیگارد را می‌شوند، یاد افراد تنومندی که کت و شلوارهای سیاه به تن دارند و از عینک‌های آفتابی به همراه هندزفری استفاده می‌کنند، می‌افتند. شاید فکر کنید که داشتن بادیگارد تنها مخصوص افراد ثروتمند، مشهور و سیاست‌مداران است و افراد عادی نیازی به استفاده از چنین خدماتی ندارند. اما این یک تفکر اشتباه می‌باشد.

در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه در مورد بادیگاردها باید بدانید را به شما توضیح دهیم تا هم با این شغل پر خطر آشنا شوید و هم با وظایف بادیگاردها و شرایطی که به خدمات محافظت شخصی نیاز دارید واقف شوید.

منظور از بادیگارد چیست؟

محافظ شخصی یا بادیگارد (Bodyguard) به شخصی متخصص و دوره دیده گفته می‌شود که توانایی دفاع از خود و مشتری خود را در برابر تهدیدات داشته باشد. محافظان شخصی باید دوره‌های مربوط به بادیگاردی را سپری کنند و مهارت‌هایی همچون دفاع شخصی، رانندگی، تیراندازی و سایر مهارت‌هایی که می‌تواند به او در تامین امنیت مشتریانش کمک کند را آموزش ببیند.

ویژگی‌هایی که یک بادیگارد باید داشته باشد

برای اینکه بتوانید بهترین شخص ممکن را برای محافظت از خود در برابر خطرات استخدام کنید، باید ویژگی‌های لازمی که هر بادیگارد باید داشته باشد را بشناسید. در این قسمت می‌خواهیم ویژگی‌های لازم یک بادیگارد حرفه‌ای را به شما توضیح دهیم.

داشتن فیزیک مناسب

 شغل محافظت شخصی بر خلاف سایر مشاغل، دارای یک استاندارد فیزیکی است. اکثر بادیگاردها باید دارای قد بیش از ۱۹۵ باشند و از فیزیک تنومند و ورزیده‌ای برخوردار باشند. داشتن فیزیک تنومند برای هر بادیگاردی لازم است، زیرا چنین افرادی می‌توانند با استفاده از فیزیک تنومند خود هر مهاجمی را از حمله منصرف کنند.

بادیگاردها باید به صورت روزانه ورزش کنند تا آمادگی بدنی خود را حفظ نمایند و توانایی انجام کارهای فیزیکی برای ساعت‌های طولانی در طول روز را داشته باشند.

مهارت های بادیگاردی بادیگاردها

دارا بودن مهارت‌های رزمی

یکی از ویژگی‌های بارزی که هر بادیگاردی باید داشته باشد این است که توانایی مبارزه و مهارت‌های رزمی بالایی داشته باشد. از آنجایی که احتمال برخورد فیزیکی بین بادیگارد و شخص مهاجم وجود خواهد داشت، محافظین شخصی باید این توانایی را داشته باشند تا شخص مهاجم را کنترل کرده و از مشتری خود محافظت نمایند.
به همین دلیل است که اکثر بادیگاردها از بین قهرمان‌های انواع ورزش‌های رزمی و نظامیان با تجربه انتخاب و استخدام می‌شوند.

مهارت‌های رانندگی

محافظین شخصی در طول روز باید مشتریان خود را به مکان‌های از قبل مشخص شده انتقال دهند و امنیت آن‌ها را تامین کنند. این افراد باید توانایی و مهارت بالایی در راندن انواع وسایل نقلیه از جمله خودرو و موتور داشته باشند.

شخصی که به عنوان محافظ مشغول به کار است باید بتواند در مواقع خطر با حفظ خونسردی خود، از منطقه خطر دور شود و مشتریان خود را به یک منطقه امن برساند. این کار تنها با تمرینات طولانی رانندگی و اعتماد به نفس بالا عملی خواهد شد.

رفتار و برخورد حرفه‌ای

بادیگاردها علاوه بر داشتن مهارت‌های امنیتی و محافظتی، باید از مهارت ارتباطی خوبی برخوردار باشند. محافظ شخصی باید بتواند به درستی با مشتری خود ارتباط برقرار کرده و نیازهای او را درک نماید. علاوه بر این در هنگام انجام پروژه محافظتی خود، باید بتواند با سایر افرادی که در طول روز با آن‌ها برخورد می‌کند نیز، برخورد مناسبی داشته باشد.

کار به صورت تکی و تیمی

فردی که به عنوان بادیگارد مشغول به کار است باید بتواند به صورت تکی و به بهترین شکل ممکن از مشتری خود در برابر خطرات دفاع کند، حتی اگر بیش از یک مهاجم به او حمله کند باید توانایی ایستادگی در برابر او را داشته باشد.

علاوه بر این، محافظین شخصی باید توانایی و روحیه کار تیمی را نیز داشته باشند. برخی از پروژه‌های محافظتی نیاز به بیش از یک بادیگارد دارند و گاها ده‌ها محافظ در کنار هم در قالب یک تیم باید همکاری داشته باشند. ایجاد تنش در بین تیم بادیگاردی به مهاجمان این فرصت را می‌دهد تا نقشه‌های شوم خود را پیاده سازی نمایند.

چه افرادی نیاز به استخدام بادیگارد دارند؟

اکثر مردم بر این باورند که تنها افراد ثروتمند، سیاستمداران و سلبریتی‌ها نیاز به استفاده از خدمات بادیگاردی دارند. اما همانطور که گفتیم این یک تفکر اشتباه است. هر فردی که در شرایط خطرناکی قرار بگیرد و جان و اموالش از طرف شخص یا اشخاصی مورد تهدید واقع شود، نیاز به استخدام حداقل یک بادیگارد خواهد داشت.
در این بخش افرادی را که به محافظت و استخدام تیم بادیگاردی نیاز دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

افراد ثروتمند

افراد ثروتمند، تجار، مدیران مالی و افرادی از این قبیل اکثر اوقات دغدغه‌های امنیتی دارند. این افراد برای داشتن آرامش و تمرکز بر روی زندگی و کار خود نیاز به استخدام افرادی جهت محافظت از آن‌ها در مقابل تهدیدات دارند.
این افراد جهت برقراری امنیت خود با افراد و شرکت‌های حفاظتی همکاری می‌کنند که علاوه بر خدمات بادیگاردی، توانایی‌های دیگری مانند تامین خودرو، تشریفات VIP و CIP و حتی اجاره هلیکوپتر روزانه را نیز در اختیارشان قرار دهند.

افراد مشهور

افراد مشهور و سلبریتی‌ها به دلیل داشتن طرفداران بسیار در هنگام حضور در رویداد‌های به خصوص، نیازمند افرادی جهت همراهی و محافظت از آن‌ها را دارند. گاهی اوقات طرفداران یا دشمنان سلبریتی‌ها به صورت ناخواسته یا از روی عمد باعث ترساندن یا حتی صدمه زدن به آن‌ها خواهند شد. در صورت حضور یک فرد یا تیمی از افراد حرفه‌ای در کنار سلبریتی‌ها، حریم شخصی امنی برای آن‌ها فراهم خواهند کرد تا به راحتی در بین جمعیت حرکت کنند.

افرادی که دارای مشکلات خانوادگی هستند

علاوه بر سلبریتی‌ها و افراد ثروتمند، افراد عادی نیز گاهی نیاز به بادیگارد پیدا خواهند کرد. در مواردی مانند حل و فصل اختلافات در دادگاه یا مواردی همچون طلاق، گاها پیش می‌آید که اشخاص از طرف مقابل خود، خطری را احساس می‌کنند. در چنین مواردی بهتر است که حداقل یک بادیگارد در کنار شما حضور داشته باشد تا از وقوع درگیری‌های احتمالی جلوگیری نماید.

بادیگاردها می‌توانند بر ملاقات‌های خانوادگی نظارت کنند و روند دادگاه را زیر نظر داشته باشند و تضمین کنند که شما در امنیت کامل قرار دارید.

از کجا بادیگارد استخدام کنیم؟

متاسفانه امروزه هر شخصی که دارای جسه عظیم و ورزیده‌ای می‌باشد، ادعا بادیگارد بودن می‌کند. محافظ شخصی چیزی بیش از داشتن اندامی ورزیده است و هر بادیگارد باید دوره‌های مخصوص در این رابطه و توانایی‌های لازم را داشته باشد.

برای استخدام بادیگارد حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنیم که از شرکت‌ها و افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده نمایید. رضا سلیمان پور یکی از افراد فعال در این زمینه است که دارای بیش از ۷ سال سابقه کاری در زمینه ارائه خدمات بادیگاردی و محافظت شخصی می‌باشد. اگر به دنبال استخدام بادیگارد حرفه‌ای و دوره دیده می‌باشید، پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات بادیگاردی رضا سلیمان‌پور استفاده نمایید.

شما می‌توانید بادیگارد مورد نظر خود را به صورت انفرادی یا تیمی، به صورت روزانه یا ماهیانه استخدام کنید و در آرامش و امنیت به کارهای روزانه خود برسید.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.