نکات طلایی برای انتخاب و خرید بهترین سرخ کن - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61655
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ | 277 بازدید |

نکات طلایی برای انتخاب و خرید بهترین سرخ کن

سرخ کن از آن دستگاه‌ های برقی می ‌باشد که هر آشپزی در آشپزخانه ‌ی خود به آن نیاز پیدا می‌ کند. حتی اگر از این مسائل هم عبور کنیم شما جهت سهولت در آشپزی و تسریع زمان آشپزی ترجیح می ‌دهید که از سرخ کن استفاده کنید تا کیفیت بهتری را نیز تجربه نمایید. در این محتوا قرار است که نکات اصلی برای خرید سرخ کن را با جزئیات انواع دستگاه‌ ها بررسی نماییم.
نکات طلایی برای انتخاب و خرید بهترین سرخ کن

سرخ کن از آن دستگاه‌ های برقی می ‌باشد که هر آشپزی در آشپزخانه ‌ی خود به آن نیاز پیدا می‌ کند. حتی اگر از این مسائل هم عبور کنیم شما جهت سهولت در آشپزی و تسریع زمان آشپزی ترجیح می ‌دهید که از سرخ کن استفاده کنید تا کیفیت بهتری را نیز تجربه نمایید. در این محتوا قرار است که نکات اصلی برای خرید سرخ کن را با جزئیات انواع دستگاه‌ ها بررسی نماییم.

از دیگر مزایای سرخ‌ کن اینکه شما با داشتن یک سرخ کن مناسب می توانید بسیار آسان غذاهای خود را مانند سیب زمینی، بادمجان، مرغ، کدو و…. را بدون کثیف شدن محیط و ریخت و پاش مواد غذایی و روغن، به اندازه‌ ی مناسب سرخ کنید.

نکات اصلی برای خرید سرخ کن

برای آشنایی با نکات مهم جهت خرید سرخ کن نیاز است که با طرز کار سرخ کن کمی آشنا شویم. طرز کار سرخ کن بسیار ساده می‌باشد. هر سرخ کن معمولاً یک سبد فلزی دارد که مواد غذایی در آن قرار گرفته و در سرخ کن جای می‌گیرند. سپس در زیر این سبد فلزی روغن قرار می‌گیرد و مواد غذایی سرخ می شوند. جنس بیرونی سرخ ها معمولاً از فولاد یا استیل ساخته شده است. فولاد یا استیل جهت آن که بدنه ی سرخ کن در اثر گرمای بسیار بالای داخل آن آسیبی نبیند. حال با توجه به ویژگی های متفاوتی که هر سرخ کن ها می توانند داشته باشند به بررسی هر کدام می پردازیم:

جنس بدنه‌ی سرخ کن

از اولین نکات اصلی برای خرید سرخ کن جنس بدن آن می باشد. همان طور که توضیح دادیم جنس بدنه ی سرخ کن می تواند از استیل یا فولاد نرم باشد. اما کدام بهتر هستند؟ بهترین انتخاب شما می تواند سرخ کنی باشد که جنس بدنه ی آن از استیل می باشد. چرا که در سرخ کن ها نقطه سردی هست که موجب می شود خرده های مواد غذایی در هنگام پایین آمدن دما موجب فاسد شدن روغن نشود.

میزان گنجایش و فضای سرخ کن

از دیگر نکات مهم جهت خرید سرخ کن گنجایش مخزن آن می باشد. بسته به آن که علت مصرف سرخ کن برای شما چیست، حجم سرخ کن می تواند متفاوت باشد. مثلاً اگر شما یک خانواده ی کم جمعیت هستید و برای مصارف خانگی قصد خرید سرخ کن دارید بهتر می باشد که از مینی سرخ کن ها بازدید نمایید. اگر خانواده ی بزرگی هستید یا آن که برای کسب و کار نسبتاً کوچک خود می خواهید سرخ کن تهیه کنید بهتر می باشد از سرخ کن هایی با مخزن های استوانه ای دیدن کنید.

نوع فیلتر سرخ کن

نوع فیلتر سرخ کن نیز از نکات اصلی برای خرید سرخ کن به حساب می آید. سعی کنید سرخ کنی را تهیه نمائید که فیلتر آن قابل تعویض باشد. چرا که اگر فیلتر سرخ کن را نتوانید تعویض کنید بوی نامطبوع غذا در خانه پیچیده می شود.

تایمر سرخ کن

همچنین در نکات اصلی برای خرید سرخ کن می توان به تایمر آن توجه کرد. تعدادی از سرخ کن ها تایمر دارند و تعدادی ندارند. اگر سرخ کن شما تایمر داشته باشد دیگر نیازی نیست لحظه به لحظه به مواد غذایی داخل آن سر بزنید تا متوجه بشید زمان پخت کامل رسیده است یا خیر. تایمر را روشن می کنید و به کارهای دیگرتان می پردازید.

انواع سبدهای سرخ کن

سبدهای سرخ کن ها می توانند متفاوت باشند. سبدهای آسانسوری و سبدهای دستی. در سبد های آسانسوری شما امکان خارج کردن سبد و سرخ کردن مواد بدون سبد را ندارید. از طرفی گاهی پیش می آید که شما نیاز دارید سبد از سرخ کن خارج شود و در داخل سرخ کن مواد غذایی را سرخ کنید.

در نهایت پیشنهاد کلی ما به شما این می باشد که سرخ کنی که سبد آسانسوری دارد را خریداری نکنید زیرا استفاده از آن به آسانی سبد دستی نمی باشد.

همچین سبد های آسانسوری سریع تر از سبد های دستی خراب می شوند. شما نیاز پیدا می کنید سریع تر آن ها را تعویض نمایید.

توان مصرفی سرخ کن ها

معمولاً اکثر سرخ کن ها توانی در حدود ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ وات دارند. این میزان توان بدان معناست که هرچی توانی دستگاه بیشتر باشد، سریع تر می تواند روغن داخل دستگاه را داغ کند. یعنی توان بالا مصادف با سرخ کردن سریع تر می باشد.

چراغ هشدار سرخ کن ها

از دیگر نکات مهم جهت خرید سرخ کن ها، داشتن چراغ هشدار یا نداشتن چراغ هشدار در آن ها می باشد. این چراغ های هشدار جهت آگاهی از درجه حرارت روغن تعبییه شده اند. با استفاده از مشاهده ی رنگ این چراغ ها متوجه خواهید شد که روغن شما به چه اندازه داغ شده است و مواد غذایی را متناسب با درجه حرارت مطلوب خود در روغن غوطه ور نمایید.

همچین با وجود این چراغ های هشدار در سرخ کن ها می توانید از سوختن روغن داخل سرخ کن جلوگیری کنید.

لایه‌ی داخلی سرخ کن ها

همان طور که در قسمت سبد سرخ کن ها توضیح دادیم شما می توانید که مواد غذایی را بدون وجود سبد سرخ کنید. در این حالت جنس لایه ی داخلی سرخ کن ها اهمیت می یابد؛ چون در این وضعیت مواد غذایی در ارتباط مستقیم با این لایه قرار می گیرند. در نتیجه نچسب بودن لایه ی داخلی سرخ کن ها بسیار اهمیت دارد.

پس از دیگر نکات مهم جهت خرید سرخ کن ها همین نچسب بودن لایه ی داخلی آن ها می باشد. این نچسب بودن لایه ی داخلی سرخ کن ها علاوه بر سهولت در سرخ شدن مواد غذایی باعث راحتی در شست و شوی نهایی سرخ کن می شوند.

رنگ و طراحی سرخ کن

در پایان نکات اصلی برای خرید سرخ کن اگر انتخاب شما نهایی شد بهتر است که در نهایت به رنگ و طراحی سرخ کن خود نیز توجه نمایید. این دو عامل رنگ و طراحی ارتباط مستقیمی با طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌ ی شما دارد. بنا بر سلیقه ای که دارید و البته رنگ بندی هایی که سرخ کن مورد نظر شما دارد، می توانید سرخ کن مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

ویژگی‌های گران ترین سرخ کن‌های سطح بازار

مانند سایر وسایل برقی، سرخ کن ها نیز انواع قیمتی متفاوتی دارند. در این جا می خواهیم ویژگی هایی که یک سرخ کن نسبتاً گران تر دارد را بررسی نماییم. ویژگی‌ هایی نظیر:

  • داشتن تایمر
  • جدا شدن اجزای مختلف سرخ کن
  • چراغ هشدار
  • توانایی کنترل دمای روغن
  • توان مصرفی برابر با ۲۲۲۵ وات
  • کباب کردن مواد غذایی ( به جز سرخ کردن )

سخن پایانی

در این محتوا سعی بر آن شد که نکات اصلی برای خرید سرخ کن بررسی شود. ما مهم ترین نکات کلیدی را با جزئیات برای شما شرح دادیم. در این جا شما باید با توجه به نوع مصرفی خود و ترجیحات خود نوع سرخ کن خود را انتخاب کرده باشید. البته می دانیم که سرخ کن ها مانند سایر وسایل برقی قیمت کمی ندارند. در این حالات شما ممکن است از برخی ترجیحات خود بگذرید و سرخ کن دیگری را انتخاب نمایید. فقط حواستان باشد که در این ارزیابی ها به نکات مهم تر، بیش تر توجه فرمایید.

منبع : فروشگاه اینترنتی سیلا کالا – https://silakala.com

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.