نقطه اوج دموکراسی فرانسوی! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 93362
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۶:۴۵ |

نقطه اوج دموکراسی فرانسوی!

فشار شدید کاخ الیزه بر مخالفان نسل کشی فلسطینیان ادامه دارد! در این میان هر فرد، سیاستمدار یا هنرمندی که از مردم غزه حمایت کند، به بدترین نحو ممکن از سوی لابی های قدرت در پاریس مورد شماتت قرار گرفته و تاکتیک« برچسب زنی» شامل حال او می شود.
نقطه اوج دموکراسی فرانسوی!

فشار شدید کاخ الیزه بر مخالفان نسل کشی فلسطینیان ادامه دارد! در این میان هر فرد، سیاستمدار یا هنرمندی که از مردم غزه حمایت کند، به بدترین نحو ممکن از سوی لابی های قدرت در پاریس مورد شماتت قرار گرفته و تاکتیک« برچسب زنی» شامل حال او می شود. اخیرا به دنبال تويیت حمایتی کریم بنزما از مردم فلسطین ، ژرالد درمنن، وزیر کشور  فرانسه ادعا کرده که بنزما  با اخوان‌المسلمین مصر رابطه  دارد. در میان این اتهام‌ها، این ستاره صاحب نام دنیای فوتبال و برنده توپ طلای ۲۰۲۲ اتهام‌های موجود را «افترا» خوانده و گفته که درحال درج شکایت برضد وزیر داخله و دیگر کسانی که بر او اتهام زده‌اند، است.

همه چیز با تويیت کریم بنزما به تاریخ ۱۵ اکتبر شروع شد. او در این  تو يیت خود در مورد جنگ جاری اسرائیل-حماس نوشت که «دعاهای ما برای ساکنان غزه که یکبار دیگر قربانی بمباران‌های ناعادلانه‌ای که نه به زن و نه به کودکان، رحم می‌کند، شده‌اند.» 
اینکه وزیر کشور  فرانسه بر اساس چه مدارکی این اتهام را بر بازیکن تیم ملی فوتبال فرانسه وارد کرده، هنوز روشن نیست و حتی رسانه های وابسته به کاخ الیزه اذعان کرده اند که مدرک و سندی متقن در این خصوص در دستان وزیر کشور فرانسه نیست!اصل ماجرا مربوط به سیاست کلان کاخ الیزه مبنی بر حمایت مطلق از نسل کشی در غزه می باشد.

پس از وقوع عملیات طوفان الاقصی، ماکرون رسما تبدیل به کارگزار کابینه رژیم اشغالگر قدس و مهره متحرک نتانیاهو در اروپا شده و هر گونه تحرکی در حمایت از حماس را در فرانسه جرم انگاری کرده است.دستگیری صدها نفر در فرانسه به اتهام مخالفت با نسل کشی فلسطینیان از سوی رژیم اشغالگر قدس، نمونه ای از دموکراسی واقعی فرانسوی محسوب می شود!  در این میان سناتورهای فرانسوی که سوء سوابق زیادی در حمایت از جنایات رژیم اشغالگر قدس دارند،  حملات علیه بنزما را به نقطه اوج خود رسانده اند. والری بویر، سناتور فرانسوی می‌گوید درصورت ثابت شدن ادعای وزیر کشور فرانسه مبنی بر حمایت وی از اخوان المسلمین،  پس‌گرفتن توپ طلا و شهروندی فرانسه از کریم بنزما از نخستین‌ اقدامات برضد او باید باشد!در میان این اتهام‌ها، روزنامه «لو پاریسین» فرانسه در گزارشی نوشته که هوگ ویژیر، وکیل کریم بنزما اتهام داشتن رابطه با اخوان‌المسلمین را «نادرست» خوانده و گفته که درحال درج شکایتی برضد جرالد درمنن، وزیر داخله فرانسه است.وکیل بنزما، اتهام‌های وارده را «دستکاری اطلاعات» و «تحقیرکننده» خوانده است.وکیل بنزما در این مورد چنین گفته است: …بدنام‌سازی یا حتی توهین برای این ارتباط ناموجود که می‌گوید (ارتباطی) بدنام است، بدیهی است که یک تحقیر است. این پذیرفتنی نیست که کسانی که حکومت می‌کنند، اجازه یابند تا از روی فرصت‌طلبی خالص، مجاز به انجام هرکاری باشند.
به دنبال این انتقادها، ژان لوک ملانشون، از سیاستمداران سوسیالیست و نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیشین فرانسه که او نیز چون کریم بنزما این‌روزها به دلیل حمایت از فلسطینیان  زیر تیغ  انواع انتقادها  و فشارها از سوی کاخ الیزه قرار گرفته است، در حمایت از کریم بنزما تويیت زده است.
ملانشون در این مورد در توييتی چنین نوشته است:
سلام آقای بنزما. من شما را نمی‌شناسم و هیچ‌ چیزی از فوتبال هم نمی‌دانم. اما دولت و دوستانش انتخاب کرده‌اند تا شما را شیطان جلوه دهند. آنان با شما مثل یک «فرانسوی کاغذی» رفتار می‌کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.