نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 78340
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱ |

نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی

همه شما به خوبی می‌دانید وقتی در مورد هر کار قانونی پای وکیل در میان باشد، در واقع نوعی اطمینان خاطر و تضمین ایجاد می‌شود.‌ این روزها افراد برای انجام امور مختلف خود از وکیل کمک می‌گیرند و گویی دیدگاه مردم نسبت به نقش و وظیفه وکلا تغییر کرده و وکلا به جز دفاع در برابر تعرضات، در امور مختلف دیگر نیز حضور گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.
نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی

همه شما به خوبی می‌دانید وقتی در مورد هر کار قانونی پای وکیل در میان باشد، در واقع نوعی اطمینان خاطر و تضمین ایجاد می‌شود.‌ این روزها افراد برای انجام امور مختلف خود از وکیل کمک می‌گیرند و گویی دیدگاه مردم نسبت به نقش و وظیفه وکلا تغییر کرده و وکلا به جز دفاع در برابر تعرضات، در امور مختلف دیگر نیز حضور گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.

معاملات ملکی یکی از امور قانونی است که حضور وکیل در انجام آن مزایای بسیاری به همراه دارد. این که نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی چیست و یا خریداران و فروشندگان املاک مختلف چگونه از وکیل ملکی کمک می‌گیرند، جای بحث بسیاری دارد. در ادامه ضمن معرفی وکیل ملکی راجع به نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی صحبت خواهیم کرد.

وکیل ملکی کیست؟

قبل از این که راجع به نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی صحبت کنیم، بهتر است به تعریف دقیقی از وکیل ملکی برسیم. وکیل ملکی در واقع وکیل متخصصی است که در امور ملکی فعالیت می‌کند و به عبارتی در دعاوی حقوقی و کیفری اموال غیر منقول تخصص دارد. از آنجا که وکلا در زمینه‌های مختلف، تخصص و تجربه بسیاری دارند، شما می‌توانید به راحتی با کمک یک وکیل متخصص، امور پیچیده مربوط به موضوعات ملکی خود را حل و فصل نمایید.

نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی وکیل ملکی ضمن آشنایی و تسلط بر تمام قوانین و آیین نامه‌ها، تمامی جوانب پرونده را سنجیده و بر اساس حق از موکل خود دفاع می‌کند‌. معاملات مربوط به املاک و مستغلات انواع مختلفی دارند. انجام این معاملات در حضور یک وکیل ملکی، این اطمینان را به وجود می‌آورد که مراحل انتقال مالکیت به درستی انجام شده‌است؛ بنابراین می‌توان گفت نقش وکیل فراتر از امور مربوط به خرید و فروش متعارف املاک است. وکیل ملکی به دنبال آن است که معاملات ملکی در سایه قانون و به صورت شرعی انجام شوند.

نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی و اهمیت حضور وکیل برای انجام معامله به صورت قانونی و شرعی در شرایطی که دعاوی اموال غیر منقول پیچیدگی بسیار زیادی دارند و قیمت فزاینده املاک در این روزها و فاکتورهایی از این قبیل وجود دارد، کاملا قابل توجیه‌ است. یک وکیل ملکی متخصص، به خوبی می‌داند که چه زمانی باید دعاوی تصرف عدوانی حقوقی را مطرح کرد.

در تعریف بیشتر وکیل ملکی و نقش آن در انجام امور ملکی، می‌توان وظایف مربوط به وکیل ملکی را بررسی کرد. یک وکیل ملکی در هر شرایطی که درگیر امور مربوط به املاک تجاری یا مسکونی باشید، به شما کمک می‌کند‌. وکلای ملکی می‌توانند در روند ساخت و ساز، خرید ملک و عقد قرار داد برای آن، فروش یا اجاره املاک، معامله سلب اقامه دعوی، معملات اسناد، تأمین مالی، مذاکره در مورد شرایط معامله و موارد بسیار دیگر به شما کمک کنند.

خدمات وکیل ملکی

نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی، بر اساس اختیاراتی که دارد مشخص می‌شود. بر اساس قانون مدنی کشور، وکیل ملکی تنها در صورتی می‌تواند خدمات خود را در حوزه املاک و مستغلات ارائه دهد که از سوی موکل خود وکالت داشته و در واقع نایب قانونی موکل خود باشد. همان‌طور که گفتیم، وظیفه وکیل ملکی تنها رسیدگی به دعاوی ملکی نیست‌. این روزها بسیاری از صاحبین پروژه‌های ساختمانی و املاک و مستغلات دیگر، با استخدام یک وکیل ملکی تمامی امور مربوط به این حوزه را به وکیل خود می‌سپارند. به این ترتیب موکل دیگر خود برای نقل و انتقالات قانونی، قراردادهای اداری مختلف و صدور سند به ادارات مختلف مراجعه نمی‌کند‌.

خدمات وکیل ملکی در مورد حضور وکیل در انجام معامله ملکی، یک نکته وجود دارد. قانون برای بستن قراردادهای مخالف در مورد معاملات ملکی بندهای حقوقی خاصی تعریف کرده‌است. اگر طرفین معامله با این قوانین آشنا نباشند، متحمل ضررهای سنگینی خواهند شد. این در حالی است که حضور یک وکیل در همان ابتدای کار از هر گونه مشکل و خسارت جلوگیری می‌کند.

قانون برای نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی و ارائه خدمات لازم از جانب او، شرایط خاصی تعیین کرده‌است. به عنوان مثال: موکل باید به بلوغ عقلی رسیده و ممنوع‌المعامله نباشد. اگر موکل ممنوع المعامله یا ورشکسته شده‌باشد، وکیل ملکی نمی‌تواند امور حقوقی او را دنبال کند و به عبارتی امور حقوقی وکیل اعتباری ندارد. البته در برخی موارد استثنائاتی وجود دارد. مثلا اگر وکیل هیچ ممنوعیتی نداشته‌باشد، می‌تواند اعمال حقوقی موکل را انجام دهد. در مورد دادن حق وکالت نیز باید یک وکالت نامه قانونی تنظیم شده و تمامی موارد مربوط به اختیارات وکیل در آن قید شود. لازم به ذکر است وقتی موکل به وکیل ملکی خود اختیار می‌دهد، دیگر حق هیچ گونه اعتراضی در راستای خدمات ارائه شده توسط وکیل ملکی ندارد.

مزایای استخدام وکیل ملکی در کرج

اگر نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی را بررسی کنید، خواهید که‌ استخدام یک وکیل متخصص ملکی، مزایای بسیاری برایتان خواهد داشت. یک وکیل ملکی به خوبی می‌تواند شرایط قانونی در خصوص امور ملکی را به شما توضیح دهد. به عنوان مثال: وکیل ملکی به شما می‌گوید که چگونه در مقابل شرایط طرف مقابل خود تسلیم شوید به طوری‌که کمترین ضرری متوجه شما نشود. شما می‌توانید با کمک وکیل ملکی، بدهی مالیاتی مربوط به خرید و فروش املاک مختلف را محاسبه کنید.

اگر به وام مسکن نیاز داشته‌باشید، با کمک وکیل می‌توانید با وام دهنده مذاکره کنید و شرایط وام را به نفع خود تغییر دهید. نقش وکیل ملکی در کرج و مزایای استخدام او، تنها در دفاع از حقوق پایمال شده شما در حوزه املاک و مستغلات خلاصه نمی‌شود. حضور یک وکیل در کنار شما در رسیدگی به امور ملکی این اطمینان را در شما ایجاد می‌کند که بازبینی قراردادها و هر نوع سند مربوط به املاک و مستغلات به درستی انجام شده و از حقوق شما محافظت می‌شود.

جمع‌بندی

این روزها بیشتر افرادی که در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارند، برای پیشرفت خود در امور اداری و هر نوع اعمال دیگر در این حوزه، از وکیل ملکی متخصص استفاده می‌کنند. نقش وکیل ملکی در انجام معاملات ملکی، فراتر از بستن قرارداد خرید و فروش است. شما می‌توانید با انتخاب بهترین وکیل ملکی در کرج و دادن وکالت کامل به او و هم‌چنین با اعتماد به تخصص و تجربه وکیل ملکی، از منافع و حقوق خود دفاع کرده و امور ملکی خود را با کمترین دغدغه و نگرانی انجام دهید. در خصوص وکیل ملکی و ارائه خدمات توسط او، قوانین خاصی وجود دارد که وکیل ملکی، شما را در جریان این قوانین قرار می‌دهد.

منبع: دفتر وکالت میرشاه

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.