نتانیاهو کابوس مقاومت می‌بیند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79785
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۶:۳۹ |
گزارش رأی الیوم از مأموریت قریب‌الوقوع یگان رضوان حزب‌الله علیه تل‌آویو

نتانیاهو کابوس مقاومت می‌بیند

 یک روزنامه عربی با اشاره به هراس این روزهای رژیم صهیونیستی از یگان ویژه حزب‌الله لبنان به دلیل عبور تل‌آویو از خطوط قرمز اعلامی سید حسن نصرالله، از احتمال انجام مأموریت جدید این یگان در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. روزنامه الکترونیکی وفرامنطقه‌ای رأی الیوم، در سرمقاله خود به معرفی یگان «رضوان» حزب‌الله لبنان که گفته می‌شود برای عملیات در الجلیل و آزادسازی آن آموزش‌دیده، پرداخت و به بررسی چرایی این مسئله که چرا حزب‌الله این‌ روزها از آن سخن می‌گوید و نیز واکنش ارتش رژیم صهیونیستی به این امر پرداخت.
نتانیاهو کابوس مقاومت می‌بیند

گروه  بین‌الملل 
 یک روزنامه عربی با اشاره به هراس این روزهای رژیم صهیونیستی از یگان ویژه حزب‌الله لبنان به دلیل عبور تل‌آویو از خطوط قرمز اعلامی سید حسن نصرالله، از احتمال انجام مأموریت جدید این یگان در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. روزنامه الکترونیکی وفرامنطقه‌ای رأی الیوم، در سرمقاله خود به معرفی یگان «رضوان» حزب‌الله لبنان که گفته می‌شود برای عملیات در الجلیل و آزادسازی آن آموزش‌دیده، پرداخت و به بررسی چرایی این مسئله که چرا حزب‌الله این‌ روزها از آن سخن می‌گوید و نیز واکنش ارتش رژیم صهیونیستی به این امر پرداخت.
 احتمال عملیات یگان ویژه حزب‌الله در الجلیل فلسطین
در مقدمه این یادداشت آمده است که این روزنامه بارها گزارش داده که «جنوب لبنان در حال آماده شدن برای رویارویی با ارتش رژیم صهیونیستی است و شاید یکی از برنامه‌هایش حمله به منطقه الجلیل در شمال فلسطین و کنترل آن باشد، اما بسیاری ما را به اغراق و هذیان‌گویی متهم کردند».
نویسنده در ادامه تصریح می‌کند: «حاج حسن حب الله،مسئول روابط فلسطین در حزب‌الله لبنان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک، گفت که اسرائیل می‌داند حل‌وفصل نبرد با جبهه مقاومت میسر نیست و از افزایش قدرت و نقش مقاومت لبنان، به‌ویژه حمله «کتائب الرضوان»به منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی، احساس وحشت می‌کند».
وی نوشت: این نخستین بار است که یک مقام حزب‌الله لبنان این‌چنین درباره یگان رضوان و مأموریت جدید آن سخن می‌گوید. به‌ویژه که این مأموریت به تغییر قواعد درگیری و عدم اکتفا به مقابله با موشک‌ها و پهپادها با رژیم اشغالگر بستگی دارد و بر  برنامه‌های جدی برای ورود زمینی و کنترل مناطق فلسطینی الجلیل مبتنی است. این ممکن است درخواست دولت آمریکا از کابینه نتانیاهو را برای توقف تشدید تنش به‌ویژه در قدس اشغالی به دلیل ترس از شعله‌ور شدن   آتش رویارویی در جبهه شمالی را توضیح دهد».
 وحشت صهیونیست‌ها از یگان رضوان حزب‌الله
نویسنده در ادامه تصریح می‌کند: اطلاعات مربوط به یگان رضوان، جدیدترین و شاید خطرناک‌ترین یگان «حزب‌الله» تا به این لحظه بسیار «کم» است، اما آنچه در خصوص آن موجود است، تأیید می‌کند که این‌یک پیشرفت نظامی مهم است، زیرا این واحد متشکل از رزمندگان نخبه «حزب‌الله» است که آموزش‌های نظامی ورزمی را در بالاترین سطوح و از متخصصان  حزب‌الله که در سوریه، لبنان و عراق در نبردهای میدانی شرکت کرده‌اند، دریافت کرده‌اند. 
بنا بر این یادداشت، این نیروها، مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات الکترونیکی و متخصصان جنگ سایبری هستند و تمایل شدیدی به جنگ تا شهادت دارند و به دلیل انجام مخفیانه‌ترین مأموریت‌ها، برخی آن‌ها را به یگان ویژه اسرائیل موسوم به «ایگور» تشبیه کنند و برخی نیز آن‌ها را مشابه نیروهای ویژه موسوم به اسپتسناز (SPETSNAZ) روسیه می‌دانند. 
در ادامه این یادداشت آمده است: « پس‌ازآنکه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، خطوط قرمز را مشخص کرد و به سران اسرائیلی درباره عبور از آن هشدار داد و قدس اشغالی و مقدسات آن را در رأس این خطوط قرمز قرار داد، این‌یک امر تصادفی نبود که حاج حب الله این اطلاعات را در سخنان بعدی خود تأیید کند و در خصوص هرگونه تعرض به قدس هشدار دهد و بگوید که قدس عنوانی بزرگ‌تر از لبنان است و عنوان نبرد کلی است و حزب‌الله اجازه نمی‌دهد که مردم فلسطین به دست گرگ‌های صهیونیست خورده شوند».
 «احرار الجلیل»؛یگان همزاد رضوان در فلسطین
نگارنده در ادامه می‌نویسد: «می‌توانیم این را نیز به گفته‌های حاج حب‌الله اضافه کنیم که طبق اطلاعات دقیقی که از منابع بلندپایه فلسطینی در اختیارداریم،یک گردان فلسطینی متشکل از عناصر رزمی نخبه انتخاب‌شده از میان گروه‌های مقاومت حاضر در سوریه، لبنان و  کرانه باختری و نوار غزه،  به نام «احرار الجلیل» نیز وجود دارد که در حال حاضر در بالاترین سطوح آموزش و تسلیح  شده‌اند تا «همزاد» کتائب الرضوان باشد».
نگارنده در بخش پایانی در خصوص شرایط حاکم بر ارتش رژیم اشغالگر قدس می‌نویسد:  «  اسحاق بریک»ژنرال صهیونیست بازنشسته، ارتش رژیم صهیونیستی را در شرایطی اسفبار و غیر آماده برای جنگ توصیف کرده و در مصاحبه با وبگاه «کیبا» گفت که ارتش در حال انجام حملات علیه سوریه است اما این خطر واقعی را که حزب‌الله موشک‌های دقیق و پیشرفته می‌سازد و مجهز به هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته است، نادیده می‌گیرد و از بیم واکنش‌هایی که ممکن است عواقب آن را نتواند تحمل کند، جرئت حمله به آن  را ندارد.
در خاتمه این یادداشت آمده است: «کتائب الرضوان؛ این نام را خوب به خاطر بسپارید زیرا احتمالا طی هفته‌ها و ماه‌های آینده سرتیتر همه اخبار خواهد بود و خواهیم دید که پرچم‌های آن بر فراز روابی و الجلیل به اهتزاز درمی‌آید.
و خدا بهتر می‌داند».
 آشنایی بیشتر با تکاوران یگان رضوان
نام تکاوران حزب‌الله معروف به یگان رضوان برگرفته از نام «عماد مغنیه»، فرمانده نظامی شهید حزب‌الله معروف به «حاج رضوان» است. فرمانده‌‌ای که صهیونیست‌ها در سال ۲۰۰۸ طی عملیاتی در دمشق، وی را ترور کردند.
پیش‌ازاین نیز روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در یادداشتی با اشاره به مهارت بالای رزمندگان رضوان در انجام حمله عنوان کرده بود که اعضای این یگان نظامی در خط مقدم هر حمله حزب‌الله علیه تل‌‌آویو خواهند بود و عملیات نفوذ به شهرهای صهیونیستی در طول مرز فلسطین اشغالی به همراه موج شلیک موشک‌ها و راکت‌ها توسط آن‌ها صورت خواهد گرفت.
این روزنامه عبری همچنین با اشاره به اینکه رزمندگان رضوان سال‌ها در سوریه جنگیده‌اند و تجربه عملیاتی گسترده‌ای دارند، اذعان دارد که عملیات نفوذ متعدد، به این نیروها این امکان را می‌دهد که درباره استقرار نیروهای تل‌آویو و زمان پاسخگویی به هر رویدادی اطلاعات بیشتری کسب کنند. منابع رسانه‌ای می‌گویند که شمار نیروهای یگان رضوان به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد و این نیروها در رده‌بندی‌های دقیق قرار داشته و تحت آموزش‌های سخت  تک تیراندازی، استفاده از سلاح‌های ضدتانک و مواد منفجره ، دویدن در مسافت‌های طولانی، تردد در مناطق کوهستانی، انجام عملیات‌های دستگیری و … قرارگرفته‌اند و مأموریت‌های نظامی محرمانه و حساس زیادی انجام داده‌اند.حسن حب الله مسئول امور فلسطین در جنبش حزب‌الله شنبه پیش تأکید کرد که رژیم موقت صهیونیستی به‌خوبی می‌داند که نمی‌تواند در برابر جبهه مقاومت به پیروزی دست پیدا کند و این مسئله را غیرممکن می‌داند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.