نامه‌های رهبری جرقه‌های ضدیت با ظلم را در دنیا زده است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 7330
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱ | 631 بازدید |
آیت الله رئیسی:

نامه‌های رهبری جرقه‌های ضدیت با ظلم را در دنیا زده است

رئیس قوه قضائیه گفت: ان شالله نگاه حق طلبی در دنیا رواج پیدا کند که در نامه های رهبری آزاد اندیشی و ضدیت با ظلم بیان شده و همین نامه ها جرقه هایی را در گوشه و کنار دنیا زده است.
نامه‌های رهبری جرقه‌های ضدیت با ظلم را در دنیا زده است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در همایش بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که صبح امروز برگزار شد، گفت: موضوع حقوق بشر موضوعی مهمی است که در غرب توجهی به انسان نمی شود و ادعای حمایت از حقوق انسان در سخنان و اسنادشان دیده می شود.

وی افزود: امروز ملت های تحت ستم بیانشان تضییع حقوق بشر و انسان است. امروز قبل از هر چیزی مبنای حقوق بشری که غرب از آن دم می زند و آن چیزی که ما می گوییم تفاوت اساسی دارد و آن مساله به نگاه ها به انسان بازمی گردد. آنها می گویند ما در اعلامیه مان نگاه دینی نداریم و ما معتقدیم با نگاه سکولار این بیانیه تهیه شده است.

وی افزود: امروز دعوایی که در دنیا وجود دارد بر سر تصمیم گیری در رابطه با تعیین سرنوشت انسان هاست. امروز در فلسطین و بحرین انسان ها حق تعیین سرنوشت خود را ندارند. رهبری بارها اعلام کردند بگذارید مردم خودشان در فلسطین تصمیم بگیرند اما نمی گذارند. نمی گذارند به صورت دموکراتیک مساله فلسطین حل شود.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: در بحرین هم همینطور نمی گذارند مردم به پای صندوق ها بروند و خودشان انتخاب کنند. کسانی که داعیه حقوق بشر را دارند بزرگترین ضایع کنندگان حقوق انسان ها هستند.

وی افزود: حقوق اولیه سیاهان در غرب مورد تضییع قرار می گیرد. آنچه غربی ها و آمریکایی ها در کشور خود دارند لیست بزرگی از نقض حقوق بشر است و اگر کیفرخواستی تنظیم شود ، متن بلندی می شود. کسانی که داعیه حقوق انسان را دارند بزرگترین ضایع کنندگان حقوق انسان هستند.

رئیسی تصریح کرد: آنچه به عنوان بیانیه قاهره تنظیم شده است، کار ارزشمندی است که باید دنبال شود. سندی باید مورد توجه همه انسان ها و مسلمانان تهیه کنیم و بگوییم امروز اسلام بزرگترین تضمین کننده حقوق انسان در عالم است و مرجع همه ستم دیدگان است و می توان با قانون اسلام با ستمگران مواجه شد.

وی با تاکید بر اینکه همه انسان ها حق آزادی دارند، گفت: قبل از اینکه خداوند از حقوق خود صحبت کند از حقوق انسان ها صحبت می کند. اگر قرار باشد حقوق بشر به عنوان یک بیانیه قراردادی باشد تفسیرش همان می شود که گفته شد. یک جا خود عراق به عنوان مدعی و یک جا به عنوان ناقض حقوق مطرح می شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: آنچه نظام سلطه مقابل خود دید اسلام بود. اینجا جنگ بین دو اراده است. اراده ای که می خواهد توجه به خدا را بیشتر کند و در مقابل، اراده ای که با سلطه گری مقابل اراده اول است.

رئیسی افزود: علیرغم ضایع کردن حقوق انسان ها و توطئه ها در جنگ اراده ها، دست تفوق با جبهه انقلاب اسلامی است و امروز دوست و دشمن اعتقاد دارند که برتری با جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه کارهایی که آنها می کنند با میثاق های بین المللی نمی سازد، گفت: دست به کارهایی می زنند که مورد سرزنش همه عالم حتی کشورهای متحد با خودشان قرار گرفته است. نوعی از اقداماتی که به عنوان تحریم و تهدید و علیه مسلمانان انجام می دهد، کارهایی که در بحرین می کنندو…همگی مورد سرزنش همه است. آنچه در امتداد آن جریان دارد راهبری نظام جمهوری اسلامی است که روز به روز در عالم جای خود را باز می کند. حقوق بشر از نگاه اسلام و جمهوری اسلامی و این اعتقاد که استقلال و آزادی برای ملت هاست، رو به افزایش است.

رئیس قوه قضائیه به مسئله فلسطین اشاره کرده و گفت: آنچه که ما می گوییم در رابطه با آزادی فلسطین، منافع حزبی نیست. تردیدی نداریم که به لطف خدا و آنچه در ذات همه انسان ها است یعنی توجه به حق، این نگاه پیروز می شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: کسانی که در این مراسم مورد تقدیر قرار می گیرند در راستای یک حرکت نمادین است تا حق خواهی و حق طلبی در دنیا روز به روز رواج پیدا کند. وجه مشترک چهار نفری که در این اجلاس نامی از آنها برده شد و جایزه به آنها تعلق خواهد گرفت، دفاع از حقوق بشر و انسان و ایستادگی در برابر ظلم و ستم است.

وی بیان کرد: انشالله این نگاه حق طلبی در دنیا رواج پیدا کند و خصوصا در بین جوانان گسترش خواهد داشت که نامه های رهبری نیز آنها را مخاطب قرار داده است و در این نامه ها آزاد اندیشی و ضدیت با ظلم بیان شده است و همین نامه ها جرقه هایی را در گوشه و کنار دنیا در راستای ضدیت با ظلم زده است. آینده از آن انسان های حق طلب و عدالت طلب خواهد بود. امیدواریم در قوه قضائیه به عنوان یک راهبرد و نه تاکتیک مسئله حقوق بشر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.