نامزدها منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح ندهند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45332
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۵ |
وحید جلال زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

نامزدها منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح ندهند

وحید جلال زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره انتخابات ریاست جمهوری و نکاتی پیرامون آن، اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند انتخابات ریاست‌جمهوری طبق قانون پیش می‌رود و سه مناظره مهمی که در حوزه‌های اقتصاد کلان و خرد، مسائل سیاسی و موضوعات فرهنگی بین نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد، فضای سیاسی کشور را شفاف‌تر و مواضع نامزدها را روشن‌تر کرد
نامزدها منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح ندهند

گروه سیاسی
وحید جلال زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره انتخابات ریاست جمهوری و نکاتی پیرامون آن، اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند انتخابات ریاست‌جمهوری طبق قانون پیش می‌رود و سه مناظره مهمی که در حوزه‌های اقتصاد کلان و خرد، مسائل سیاسی و موضوعات فرهنگی بین نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد، فضای سیاسی کشور را شفاف‌تر و مواضع نامزدها را روشن‌تر کرد. فعالیت ستادها و اقدامات تبلیغاتی کاندیداها در روزهای آخر، حاکی از جدیت در انتخابات پیش روست و باید کاندیداها و حامیان آن‌ها تلاش کنند همچنان طبق قانون پیش بروند.
جلال‌زاده بیان کرد: کاندیداهای انتخابات باید در واپسین روزها مُر قانون را رعایت کرده و قانون فصل‌الخطاب آن‌ها باشد. همچنین باید از هواداران خود بخواهند که روز برگزاری انتخابات و پس‌ازآن به قانون پایبند باشند. کاندیداها باید از بداخلاقی‌های دوره‌های قبلی که برخی نامزدهای انتخاباتی مرتکب شدند، جدا خودداری کنند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر دولتی که روی کار می‌آید، قطعا باید موضوعات مهمی را در دستور کار خود قرار دهد. ما با مجموعه‌ای از اولویت‌ها و فوریت‌ها در کشور مواجه هستیم و باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم. اگر بخواهیم واقعیت‌ها را بیان کنیم، قطعا اولویت کشور مسائل اجتماعی و فرهنگی است. اما از سوی دیگر، فوریت امروز ما مسئله معیشت، اشتغال جوانان، ازدواج، مشکل مسکن و خانه‌دار شدن مردم، ساماندهی اجاره‌ها و مباحثی مشابه است.نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: طبق نظرسنجی‌ها، درصد بالایی از مردم، مهم‌ترین مسائل را موضوعات اقتصادی دانسته‌اند. اولویت اقتصادی کشور ایجاد اشتغال، افزایش تولید و شروع به کار کارخانجات نیمه تعطیل است که اگر این اتفاق صورت پذیرد، نسیم بهبود اوضاع اقتصادی شروع به وزیدن خواهد کرد. کاندیداها باید نظر مردم را مهم شمرده و منافع ملی را به منافع گروه‌های سیاسی و احزابی که متعلق به آن هستند را ترجیح دهند. وی تأکید کرد: مطالبه جدی امروز مردم، بهبود وضعیت اقتصادی است بنابراین باید این فوریت را مهم شمرده‌شده و از نامزدی که بیشترین آرای مردم را به خود اختصاص خواهد داد، درخواست می‌کنیم این مطالبه مردمی را جدی تلقی کرده و در راستای عملیاتی شدن آن اقدامات لازم را انجام دهد.جلال زاده معتقد است: از سوی دیگر، مردم از نامزدهای ریاست جمهوری وعده صدق و قابل تحقق دارند. زیرا درنهایت مدتی بعد از شروع به کار دولت بعدی، اظهارات و برنامه‌های نامزد منتخب محک خواهد خورد که آیا برنامه‌ها از مطالعه عمیق در جامعه نشئت‌گرفته یا اینکه تنها وعده نمایشی بوده است. رئیس‌جمهور بعدی اگر با مردم صادق باشد، قطعا مردم به دولت وی کمک خواهند کرد و هیچ رئیس‌جمهوری بدون پشتوانه مردم از عهده کارها و حل مسائل بر نخواهد آمد.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.