می‌توان با کار فرهنگی با مسائل مربوط به حجاب برخورد کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 87853
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۴۰۲ - ۶:۵۲ |
حسن نوروزی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس :

می‌توان با کار فرهنگی با مسائل مربوط به حجاب برخورد کرد

نوروزی گفت: طی سه هفته آینده بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون حقوقی مجلس به اتمام می‌رسد و تمام تلاشمان این است که ابعاد مختلف بی‌حجابی، بدحجابی و شل حجابی و مجازات‌های متناسب را مدنظر قرار دهیم. 
می‌توان با کار فرهنگی با مسائل مربوط به حجاب برخورد کرد

نوروزی گفت: طی سه هفته آینده بررسی لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون حقوقی مجلس به اتمام می‌رسد و تمام تلاشمان این است که ابعاد مختلف بی‌حجابی، بدحجابی و شل حجابی و مجازات‌های متناسب را مدنظر قرار دهیم. 
حسن نوروزی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» به لایحه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: این بحث به دنبال مشکلات و مسائلی که در کشور اتفاق افتاد از طریق قوه قضائیه و دولت به‌عنوان لایحه به مجلس ارائه شد و به کمیسیون قضائی ارجاع گردید.
وی افزود: سعی ما در کمیسیون حقوقی و قضائی این است که نظر همکاران، کارشناسان و کمیسیون‌های مجلس را داشته باشیم و از اظهارات و نظرات آن‌ها استفاده کنیم. برای ما کار عالمانه همراه با فوریت اهمیت دارد و این دغدغه راداریم که لایحه را طوری بررسی کنیم تا تمام ابعاد مدنظر قرار گیرد.
نوروزی بابیان اینکه به دنبال مشخص کردن وظایف نهادهای مختلف برای حفظ و تقویت حجاب هستیم، عنوان کرد: آنچه که ما به دنبالش هستیم این است که وظایف و نقش وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان‌های دولتی را در راستای عفاف و حجاب مشخص کنیم و ازطرف دیگر فرهنگ‌سازی نیز صورت گیرد.
نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ادامه داد: از طرف دیگر تلاش داریم برای کسانی که ارزش‌های جامعه را زیر پا می‌گذارند مجازات متناسب با جرم اتفاق افتاده در نظر گرفته شود. اتفاقاتی مثل شل حجابی و بدحجابی گاهی از سر جهل و ندانم‌کاری است و گاهی برای لجبازی با نظام یا برخی مواقع یک کار سازمان‌یافته است که تمام این موارد باید در نظر گرفته شود.
وی افزود: به‌هرحال بدحجابی و بی‌حجابی در نهادهای دولتی و عمومی یا در کوچه و بازاری یک مقوله جداگانه و در نهادهای خصوصی یک مقوله دیگر است. همچنین صادرات و واردات و تولید پوشاک خاصی که بافرهنگ ایرانی_اسلامی تناسب ندارد نیز یک بحث دیگر است که باید ممنوع شود.
نوروزی گفت: از طرفی تشویق به دوخت لباس‌هایی که موجب ترویج و تقویت فرهنگ انقلابی و اسلامی ایران شود، نیز یکی دیگر از دغدغه‌های ما در این لایحه است که باید انجام شود. به نظر من اگر کسی شل حجاب یا کم حجاب است می‌توانیم مسئله‌اش را با یک کار کارشناسی و فرهنگی و با درنگ و تفکر برطرف کنیم.
این عضو کمیسیون قضائی مجلس بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که طی سه هفته آینده بررسی این لایحه در کمیسیون حقوقی مجلس به پایان برسد. اما هنوز واکنش بخش‌های مختلف جامعه نسبت به این لایحه را بررسی نکرده‌ایم و همچنان باید ابعاد آن مورد کارشناسی قرار بگیرد.
نوروزی درانتها خاطرنشان کرد: هنوز نظری در این رابطه وجود ندارد که واکنش‌ها نسبت به این لایحه چه خواهد بود و پس از اتمام بررسی این لایحه باید در رسانه‌ها راجع به آن بحث و صحبت داشته باشیم.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.