مهندس کاظم شهرکی نسب - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79924
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۹:۱۶ |

مهندس کاظم شهرکی نسب

مهندس کاظم شهرکی نسب، از خبرگان در زمینه صادرات و واردات کود شیمیایی در سطح خاورمیانه به شمار می رود. وی مدیر عامل کارخانه شوک در ایران، افغانستان، پاکستان است که نماینده رسمی برند شوک در مسقط عمان می باشد.
مهندس کاظم شهرکی نسب

مهندس کاظم شهرکی نسب، از خبرگان در زمینه صادرات و واردات کود شیمیایی در سطح خاورمیانه به شمار می رود. وی مدیر عامل کارخانه شوک در ایران، افغانستان، پاکستان است که نماینده رسمی برند شوک در مسقط عمان می باشد.

مهندس کاظمی نسب همواره دغدغه محیط زیست و حفظ کشاورزی پایدار در جای جای ایران را داشتند و در راستای این هدف تلاش کردند. ایشان به عنوان کار آفرین برجسته ایرانی، مخالف سر سخت کود های شیمیایی در کشاورزی هستند و این مساله سبب شده تا همواره با حساسیت و دقت بیشتری تولیدات و کیفیت محصولات خود را ارزیابی کنند و به بازار عرضه نمایند.

ایشان در سطح علمی و پژوهشی نیز دستاورد های قابل توجهی در زمینه کشاورزی و تقویت گیاهان کسب کرده اند که از جمله این دستاورد ها و افتخارات می توان به چاپ مقاله مقطع کارشناسی ارشد جناب مهندس شهرکی نسب در چندین نشریه مهم آمریکایی و انگلیسی اشاره نمود. این مقاله در خصوص گیاه آفتاب گردان بود و شدیدا مورد توجه جامعه علمی غرب، قرار گرفت. از دیگر مفاخر مهندس کاظم شهرکی در زمینه علمی می توان به چاپ چندین مقاله ISI و ISC بین الملی اشاره کرد که جز مقالات مهم با موضوع تغذیه گیاهان به شمار می روند.

باید خطر نشان کرد که مهندس شهرکی به عنوان متخصص تغذیه گیاهان و برنامه غذایی برای گیاهان، همواره در زمینه حفاظت از محیط زیست، تقویت اراضی کشاورزی محطاط بودند و دغدغه حفظ سلامت و بهداشت محیط را داشته اند. ایشان با چنین پیشینه علمی و اخلاقی نقش مهمی در توسعه کشاورزی در ایران داشته اند و موفق شدند با شناسایی نیاز خاک و طبیعت مناطق مختلف، به تولید کود هایی بپردازند که در توسعه کشاورزی پایدار در تمام مناطق ایران کاربردی باشند.

در ادامه باید به این مساله بپردازیم که اهتمام مهندس کاظم شهرکی نسب در کنترل بیولوژیک کود ها و اهمیت وی برای حفظ و کنترل آفات و بیماری ها به وسیله عناصر ارگانیک، از جمله عواملی بود که سبب توجه خریداران خارجی به تولیدات وی شد. در حال حاظر ایشان در چهار کشور ایران، عمان، پاکستان و افغانستان در حال تولید محصولات ارگانیک و اثر گذار هستند که در سطح خاور میانه مشتریان بسیاری دارند. همین توجه به سلامت کود و ارگانیک بودن آن از عواملی بود که سبب شد شرکت آمریکایی شوک، ایشان را برای حفظ و توسعه برند خود در خاور میانه لایق بداند و امروزه محصولات این شرکت به نام آمریکایی، به واسطه ایشان در ایران و خاور میانه تولید می شود و به فروش می رسد.

از دیگر دلایلی که می توان برای محبوبیت محصولات مهندس کاظم شهرکی نسب در خاور میانه مطرح کنیم، علاقه ایشان به تقویت خاک مناطقی است ساختمان و بافت نامناسب دارند. هدف اصلی ایشان حفظ و احیاء زمین های بایر و کمک به کشاورزی مناطق خشک کشور بود که پوشش گیاهی کمی داشتند. این امر سبب شد تا ایشان دست به تولید کودهای ارگانیکی شود که در نواحی کم آب و خشک خاور میانه کاربردی و قابل استفاده باشند.

مهندس کاظم شهرکی نسب، همچنین در زمینه هایی از جمله تولید سم های ارگانیک غیر سرطان زا مهارت دارند. این امر یکی از مهم ترین دستاورد های ایشان برای حفظ سلامت گیاهان و اراضی کشاورزی به شمار می رود.

در نهایت باید گفت که جناب مهندس کاظم شهرکی، با ۱۵ سال سابقه صادرات و واردات کود های کشاورزی سرآمد این حوزه محسوب می شوند.

جناب مهندس کاظم شهرکی نسب، با آغاز کار خود در دهه ۸۰ و پیدا کردن نقص و کمبود های مواد مغذی، کود ها و سموم موجود در بازار برای گیاهان، بر آن شدند تا برای این مسائل راه حلی پیدا کنند و در زمینه بهبود آنان تلاش کنند. نتیجه این تلاش شد تولید انواع جدیدی از کود های ارگانیک و ضد سرطان، تولید سموم کم ضرر، تولید کود ها و مواد مغذی مناسب برای نقاط خشک که خاک شور دارند و برای کشاورزی مناسب نیستند. این اقدام کمک شایانی به توسعه کشاورزی در نقاط مختلف ایران کرد. اولین مورد رونق بخشیدن به زمین ها و مزارعی بود که بر اثر عواملی همچون بی آبی، شوری خاک و استفاده از کود های نامناسب برای گیاهان دچار آسیب شده بودند. دومین تاثیر افزایش گلدهی محصولات باغات کشاورزان بود که در عین حفظ کیفیت و سلامت میوه سبب افزایش کمیت آنان نیز می شد. سومین امر کاهش خطر آفت زدگی و حتی درمان آفت مزارع به وسیله کود ارگانیک بود که می توانست بدون اسیب به گیاه، آن را نجات دهد. مورد چهارم را نه صرفا یک فایده برای توسعه کشاورزی بلکه یک خدمت تاثیر گذار و مهم برای کشور، رونق صادرات به جای جای خاور میانه بود. آقای مهندس کاظم شهرکی نسب، با تولید محصولات با کیفیت و کم نظیر خود در خاور میانه توانست علاوه بر خلق ارزش، سودآوری ارزی قابل توجهی برای کشور داشت و همچنین باعث اشتغال زایی برای جوانان این مرز و بوم شد.

از افتخارات و دیگر دستاورد های جناب مهندس کاظم شهرکی نسب، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مالک برند شوک در ایران
  • کارآفرین برجسته کشور
  • توزیع کننده نهاده های کشاورزی در سطح ایران

ایشان از ترویج کنندگان بزرگ کشاورزی نوین و و پایدار بدون استفاده از سموم و الوده کننده های خطرناک سرطان زا هستند که با ارائه ی خدمات و فناوری های نوین امروزی به کاهش و کنترل افات و اثرات مضر سموم در کشور و در کشور های همسایه کمک شایانی کرده اند. فعالیت ایشان به عنوان کارافرین و حیات بخش دوباره به اراضی مشکل دار و خاک های شور و مسموم ایران و حوزه های اطراف بسیار شایان تقدیر و ستایش است.

در دنیای مدرن و با وجود فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته ی دنیای پر از رقابت امروز مهندس کاظم شهرکی افزون بر هدف گذاری درست در زمینه ی افزایش بهره وری در باردهی و سودرسانی با هوشمندی و مد نظر قرار دادن نیاز جامعه های کنونی ،توجه ویژه به کنترل اسیب های محیط زیستی داشته و توانسته است در میان قدرت های بزرگ هم نوع خود با در نظر گرفتن این موضوع موفقیت های چشمگیر کسب کند.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.