مناظره بایدن و ترامپ نشان از وضعیت پرتنش آمریکاست - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 30570
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷ | 800 بازدید |
سید محمد مرندی، عضو هیئت‌علمی دانشکده مطالعات جهان:

مناظره بایدن و ترامپ نشان از وضعیت پرتنش آمریکاست

مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ نشان‌دهنده وضعیت پرفشار و بحرانی داخل آمریکا و بهترین فرصت برای شناخت آمریکای واقعی بود.
مناظره بایدن و ترامپ نشان از وضعیت پرتنش آمریکاست

مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ نشان‌دهنده وضعیت پرفشار و بحرانی داخل آمریکا و بهترین فرصت برای شناخت آمریکای واقعی بود.
سیدمحمد مرندی، استاد دانشگاه تهران و عضو هیئت‌علمی دانشکده مطالعات جهان با بیان مطلب فوق درمورد نخستین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، به «رسالت» گفت: این مناظره همان‌طور پیش رفت که پیش‌بینی می‌شد. واکنش‌ها بسیار تند و رفتارها تنش‌زا بود و بر تصمیم کسانی که می‌خواستند رأی بدهند تأثیری نداشت. زیرا نیمی از مردم آمریکا رأی نمی‌دهند و نیم دیگری که رأی می‌دهند از قبل تصمیم خود را گرفته‌اند. بنابراین توازن انتخاباتی تغییری پیدا نکرده است، اما بااین‌حال باید دو روز صبر کرد تا نتیجه نظرسنجی مشخص شود.کارشناس مسائل آمریکا معتقد است این مناظره در پیشی گرفتن نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا تأثیری نداشت و آن‌ها همچنان درهمان نقطه‌ای که بودند ایستاده‌اند و اتفاق دور از انتظاری در مناظره رخ نداده است.استاد دانشگاه تهران تأکید کرد: مناظره اخیر نشان‌دهنده وضعیت پرفشار و بحرانی داخل آمریکا و بهترین فرصت برای شناخت آمریکای واقعی بود و صحبت‌های بایدن و ترامپ بسیاری از واقعیت‌های موجود در این کشور را برای مخاطب مشخص کرد.
وی تصریح کرد: احتمال دارد برسرنتایج انتخابات دعوا و تنش ایجاد شود، زیرا هردو طرف بحث تقلب را پیش کشیده‌اند، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که شرایط بعد از انتخابات ملتهب شود.
مرندی همچنین درواکنش به این‌ موضوع که آیا وعده‌های ترامپ برای بازسازی روابط با ایران یا کره شمالی برای رأی آوری مجدد در انتخابات است یا پس از آن مجدد فراموش می‌کند، تأکید کرد: نمی‌توان به‌طور مشخص اعلام کرد اگر بایدن یا ترامپ رأی بیاورند تأثیری در سیاست‌های آن‌ها در قبال ایران دارد.عضو هیئت‌علمی دانشکده مطالعات جهان در انتها افزود: هیچ‌کدام آن‌ها با ما بنای دوستی ندارند و هرکدام شیوه متفاوتی را برای فشار به ایران دارند. یکی با همکاری بیشتر با متحدان غربی و دیگری خواستار تک‌روی در تصمیمات بین‌المللی است، بنابراین سخنان ترامپ نیز اعتبار ندارد و ایران هم نباید روی هیچ‌کدام از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا یا کشورهای دیگر حساب باز کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.