مقرون به صرف ترین کابینت آشپزخانه کدامند ؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81023
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹ |

مقرون به صرف ترین کابینت آشپزخانه کدامند ؟

کابینت آشپزخانه که این روز ها پایه اصلی دکوراسیون داخلی هر منزلی میباشد و با پیشرفت تکنولوژی مدل و سبک های بسیار زیادی به بازار عرضه شده است اما مهم ترین موضوع در انتخاب مدل و سبک قیمت کابینت میباشد که قطعا در هر مدل و سبک تفاوت قیمت وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم تا مقرون به صرفه ترین کابینت های روز بازار را برای شما معرفی کنیم و یک توضیح مختصر از این مدلها داشته باشیم با مجموعه نوین کابین همراه باشید ...
مقرون به صرف ترین کابینت آشپزخانه کدامند ؟

کابینت آشپزخانه که این روز ها پایه اصلی دکوراسیون داخلی هر منزلی میباشد و با پیشرفت تکنولوژی مدل و سبک های بسیار زیادی به بازار عرضه شده است اما مهم ترین موضوع در انتخاب مدل و سبک قیمت کابینت میباشد که قطعا در هر مدل و سبک تفاوت قیمت وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم تا مقرون به صرفه ترین کابینت های روز بازار را برای شما معرفی کنیم و یک توضیح مختصر از این مدلها داشته باشیم با مجموعه نوین کابین همراه باشید …

کابینت ارزان

انواع کابینت های مقرون به صرفه

درحال حاضر بیش از ۲۰ مدل و سبک کابینت آشپزخانه وجود دارد و برای هر سلیقه ایی قطعا یک مدل ایده آل وجود دارد اما در این میان تعدادی مدل کابینت وجود دارند که با این افزایش قیمت های اخیر هنوز مقرون به صرفه و اقتصادی هستند مانند { کابینت ام دی اف – کابینت های گلاس و کابینت ممبران که از رنج قیمت متری چهار میلیون تومان شروع میشود تا هفت میلیون تومان البته این قیمت امروز میباشد و شما عزیزان میتوانید با استفاده از لینک زیر به قیمت روز تمامی مدل کابینت ها و کمد دیواری دسترسی پیدا کنید …

  قیمت کابینت آشپزخانه رو به روز و مستقیم از تولیدی کابینت بخواهید.

کابینت ام دی اف مقرون به صرفه

قطعا تا به الان حداقل یک بار نام ام دی اف را شنیده ایید کابینت ام دی اف یکی از محبوب ترین مدل های کابینت میباشد و از ام دی اف در ساخت کابینت و دیگر صنایع وابسته به چوب هم استفاده زیادی میشود و یک جورایی پایه ثابت کارگاهاست . البته در طول این سالها پیشرفت زیادی کرده است و امروزه کابینت ام دی اف فقط یک کابینت ساده نیست و دارای مدلهای مختلفی است .

رنگ های کابینت ام دی اف 

کابینت ام دی اف در اجرای طرح و رنگ محدودیت خاصی ندارد و هر رنگی که شما بخواهید مات یا براق برای شما قابل اجرا است و محدودیتی ندارد .

کابینت ام دی اف

مزایای کابینت ام دی اف

 • ورق ام دی اف گستردگی رنگ و طرح ها و مدل های بی نهایت دارد و شما هر سلیقه ای داشته باشید می‌توانید رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • ظاهر شیک کلاسیک و مدرن کابینت های ام دی اف زیبایی را به خانه ها آورده و از نظر جذابیت و زیبایی قابل قیاس با کابینت های فلزی و قدیمی نیستند.
 • با توجه به آن که در تهیه آن ها از خرده چوب های بازیافتی استفاده می‌شود، با استفاده از آن ها می‌توان به حفظ محیط زیست کمک کرد.
 • کابینت ام دی اف عمر طولانی و همچنین تحمل وزن بسیاری دارد.
 • اصولاً کابینت ام دی اف با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شود.
 • مناسب بودن برای آشپزخانه های کوچک

معایب کابینت ام دی اف

 • صفحه کابینت در صورت حرارت دیدن مثل گذاشتن قابلمه گرم به مرور فرسوده می‌شود و رنگ آن قسمت تغییر می‌کند. پیشنهاد می‌کنم از اینکار پرهیز کنید.
 • کابینت ام دی اف در مقابل رطوبت آسیب پذیر است و در صورت برخورد مکرر آب با کابینت آن قسمت باد کرده و قابل تعمیر نیست و میبایستی تعویض شود.
 • ورق ام دی اف در هر رنگ و طرحی که باشد در مقابل اشیا تیز و برنده آسیب پذیر هستند.
 • در صورت آسیب دیدن از حرارت یا اجسام برنده امکان ترمیم کابینت وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی = نکات طلایی خرید کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت ام دی اف مقرون به صرفه

در نوین کابین محاسبه قیمت کابینت طبق جدول بالا صورت می گیرد و با توجه به طرح مورد نظر مشخص می شود کار از چند لایه و چند رنگ تشکیل شده و نیاز به CNC دارد یا خیر. همچنین استفاده از دستگیره مخفی، لولا و جک خاص و طرح روی درب ها و حتی پایه کابینت قیمت ساخت کابینت محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه قیمت کابینت ام دی اف بر مبنای متر طول می‌باشد البته با ابعاد استاندارد . ارتفاع استاندارد کابینت زمینی با صفحه و پایه ۹۰ سانتی متر می باشد و عمق صفحه آن ۶۰ سانتی متر می‌باشد‌. ارتفاع استاندارد کابینت دیواری (هوایی) ۷۰ سانتی‌متر و عمق آن ۳۰ سانتی متر میباشد، ۶۰ درصد از قیمت کل کابینت مربوط به کابینت زمینی و ۴۰ درصد مربوط به کابینت دیواری (ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر) است. مبنای محاسبه کابینت کمدی، کابینت ویترینی، کابینت ارتفاع ۹۰ و … از همین استاندارد ها ضریب می گیرد.

کابینت ام دی اف

کابینت های گلاس مقرون به صرفه

کابینت های گلاس در زمره کابینت مدرن می‌باشد. که در واقع نوعی ورق که مغز آنها ام دی اف و روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است میباشد. معمولاً برای هزینه کمتر کابینتهای “های گلاس” از یک طرف با لایه پلکسی گلاس پوشیده می‌شوند. این لایه حالتی براق و شفاف به کابینت هایگلاس می‌دهد. به همین دلیل در تجهیزات دکوراتیو دیگر نیز طرفدار زیادی دارد. کابینت‌ هایگلاس یکی از زیباترین متریال و سبک ترک به نامهای AGT و … می‌باشد.روکش هایگلاس به دلیل قیمت مناسب و نمای پایانی زیبایی که دارند در سال‌های اخیر جزو پرطرفدارترین متریال‌های بازار بوده اند.

مزایای کابینت های گلاس

 • منبع نور بودن کابینت های گلاس. همانطور که بالاتر توضیح داده شد با رفلکس نور، خود منبع نور به حساب می آید.
 • زیبایی نهفته در سادگی کابینت های گلاس. که در عین سادگی زیبا هستند.
 • داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار. و یکی از مهم ترین مزایای کابینت های گلاس شفاف و براق بودن آن است که نمای زیبایی دارد. البته که های گلاس در دو نوع براق و مات تولید می‌شوند که طرفداران های‌گلاس براق بیشتر از مات آن است. و می‌توان از رنگ های تلفیقی و مکمل در طراحی و ساخت آن استفاده کرد.
 • کابینت های گلاس قیمت نسبتاً مناسبی نسبت به کابینت سبک های دیگر دارد و می‌توان از لحاظ قیمت در صدر جدول کابینت های ام دی اف قرارش داد.
 • دیر کثیف شدن کابینت هایگلاس و به راحتی تمیز شدن آن.
 • امکان تغییر دستگیره ها با سلیقه ی شخصی.

معایب کابینت های گلاس

 • به دلیل سطح براق لک پذیری بالایی دارد و لک و جای انگشتان چرب را به خوبی نشان می دهد که این نیز میتواند حسن خوبی برای تمیز کردن کابینت ها باشد.
 • تماس مداوم جسم های سخت و ضربه های شدید باعث خش افتادن روی کابینت های گلاس می باشد.
 • از آنجایی که مغز کابینت های گلاس ام دی اف می باشد لبه های تیزی دارد.

دلایل محوبیت کابینت های گلاس 

کابینت های گلاس از زمانی که وارد بازار شد از توجه بسیار زیادی برخوردار شد در حال حاضر یکی از پیشنهاد های اصلی متخصصان کابینت است یکی از دلایل محبوبیت های گلاس مناسب بودن برای هر آشپزخانه با هر متراژی است خیلی از سبک های کابینت آشپزخانه بیشتر برای آشپزخانه های بزرگ طراحی شده و یک سری ها هم برای آشپزخانه های کوچک طراحی شدن اما کابینت های گلاس برای هر دو مدل آشپزخانه قابل اجرا است .

کابینت ممبران

کابینت ممبران

 ممبران یکی از زیبا ترین کابینت های آشپزخانه ایرانی و نوع پیشرفته کابینت های چوبی کلاسیک می باشد. امکان حکاکی دقیق هنر های ایرانی بر چوب MDF با دستگاه های پیشرفته CNC موجب گشته تا کابینت آشپزخانه ایرانی زیبایی چشم گیری در آشپزخانه و خانه ایجاد کند و شمایلی اشراف گونه به آن ببخشد.

طرح های حک شده بر چوب MDF می تواند از طرح های شاخص ایرانی انتخاب گردد و یا از سلیقه مشتریان در آن استفاده شود. در هر دو صورت این نوع کابینت می تواند گرما و جذابیت بالایی به خانه ها بخشیده و آن را خاص و متمایز سازد. با استفاده از این نوع کابینت فضای موجود یکپارچه و زیبا خواهد شد و تنوع رنگ موجود در آن می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد.

محبوبیت کابینت ممبران کلاسیک

حکاکی و برجسته سازی در کابینت آشپزخانه ممبران موجب گشته تا این سازه ها از محبوبیت بالایی در میان خانواده های ایرانی برخوردار باشند. کابینت membrane فضا را زیبا ساخته و به کل دکور خانواده تنوع می بخشد. به علت استفاده از ماشین آلات در ساخت طراحی های زیبا کابینت های ممبران دارای قیمت بسیار مطلوب تری نسبت به کابینت های چوبی ساخت دست بوده و روکش محافظتی PVC در آن موجب عدم آسیب رسیدن به چوب می گردد.

این کابینت ها تنوع بالایی در طراحی و ساخت دارند و می توان با انتخاب بهترین رنگ و طرح دلخواه فضایی منحصر به فرد و خاص را در خانه و آشپزخانه ایجاد نمود. این نوع کابینت کل فضای آشپزخانه و لوازم برقی را پوشش می دهد، زیباست، آشپزی را دلچسب می کند، همچون فلز زنگ نمی زند و به استفاده کاربردی آشپزخانه ها می افزاید.

مزایای کابینت ممبران

هر یک از انواع کابینت های آشپزخانه دارای ویژگی های مثبت و منفی می باشند که قبل از خرید و انتخاب باید به آنها توجه داشته باشید. از مهم ترین مزایای کابینت آشپزخانه ممبران می‌توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • تنوع بالا در رنگ و طرح
 • قیمت ارزان نسبت به سایر کابینت های کلاسیک
 • زیبایی منحصر به فرد

معایب کابینت ممبران

علی رغم مزایا و ویژگی های مثبتی که این کابینت ها به همراه دارند، برخی از نقاط منفی نیز در آنها مشاهده میشود که البته تا حد زیادی به نحوه ساخت و اجرا بستگی دارد. کابینتهای ممبران دارای معایب زیر می باشند:

 • استفاده از چسب نامرغوب و عدم رعایت استانداردها در وکیوم روکش آنها باعث می شود به مرور زمان روکش از روی درب جدا شود.
 • تابش مستقیم نور خورشید می تواند طول عمر کابینت و مدت زمان چسبندگی روکش به درب را کاهش دهد.
 • روکش های نامرغوب با وسایل نوک تیز ممکن است دچار خراش و سوراخ شوند.
 • دسترسی به روکش های استفاده شده برای کابینت دشوار بوده و به همین دلیل تعمیر و اضافه کردن تعداد کابینت ها را ممکن است با مشکلاتی همراه کند.
 • عدم اجرای صحیح و حرفه ای کنده کاری و ایجاد نقوش برجسته می تواند ظرافت و زیبایی طرح را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت گذاری ممبران

نحوه قیمت گذاری و نرخ تمام شده کابینت ممبران بر حسب متر محاسبه می گردد. وجود طراحی های گوناگون و اعمال آنها بر چوب نرخ جداگانه ای دارند و معمولا ارزان هستند. متراژ اندازه گیری شده برای محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه ممبران مواردی همچون میزان قفسه و کشو، ارتفاع، ابعاد، جنس و کیفیت ماده اولیه و میزان طراحی های صورت گرفته بر آن بستگی دارد.

با توجه به تغییرات مربوط به قیمت ها نمی توان قیمت قطعی برای همه زمان ها برای این نوع از کابینت ها اعلام کرد اما شما می توانید به آسانی و با ارتباط با نوین کابین از لیست قیمت های ارائه شده با توجه به طرح و ساختار هر کابینت آشپزخانه  ممبران مطلع شده و با خیالی اسوده از قیمت کابیت مورد پسند خود اقدام به خریداری این نوع کابینت ها کنید.

سخن آخر

شما عزیزان اگر قصد خرید و اجرای کابینت آشپزخانه را دارید میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه نوین کابین ارتباط برقرار کنید با کمک ما به یک کابینت آشپزخانه ایده آل برسید .

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.