مقاومت کادر درمانی در بیمارستان‌های غزه مثال‌زدنی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94343
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵ |
رییسی:

مقاومت کادر درمانی در بیمارستان‌های غزه مثال‌زدنی است

رییس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه پرستاران غزه الگوی کادر درمانی در تمام دنیا هستند گفت: مقاومت کادر درمانی و پرستاران در بیمارستان های غزه برای همه دنیا مثال زدنی است.
مقاومت کادر درمانی در بیمارستان‌های غزه مثال‌زدنی است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح یکشنبه در آئین بهره برداری از بیمارستان ۳۱۳ تختی امام خمینی (ره) شهریار طی سخنانی با اشاره به اینکه مقاومت کادر درمانی در بیمارستان‌های غزه در همه دنیا مثال زدنی است اظهار کرد: کادر درمان غزه الگوی بسیار خوبی برای جامعه پرستاری و کادر درمان ما و دنیا محسوب می‌شوند چرا که آنان از جانشان گذشتند و سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند تا به زن و مرد و کودک فلسطینی خدمت کنند، یاد همه آنان را گرامی می‌داریم.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز به عنوان روز پرستار و به نام مبارک حضرت زینب (س) نام گرفته گفت: حضرت زینب (س) جلوه صبر، استقامت، ایستادگی و آزادی برای همه زنان و مردان جامعه ما است.

وی با اشاره به اینکه پرستاران ما در صحنه‌های مختلف بسیار خوش درخشیده‌اند، افزود: آنها در عرصه‌های مختلف، کارشان جلوه داشته و در بالین بیماران قرار گرفته‌اند و به آنان امید زندگی می‌دهند و این کار بزرگی است که در خور تقدیر است، چرا که زحمت پرستاران خیلی زیاد بوده و روحیه صبر و استقامت و ظرفیت در آنها بسیار مهم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی مشاغل ظرفیت خاصی می‌طلبد، عنوان کرد: در برابر ناهمواری‌ها نباید جا را خالی کرد و باید با ظرفیت تحمل کرد و از تهدیدها فرصت ساخت، پرستاران در مقابل فریادها و بی‌تابی‌هایی که بیمار دارد هم باید خودشان آرامش داشته باشند هم این آرامش را به بیمار تزریق کنند و زینب کبری (س) نیز به عنوان الگوی آرامش بخشی در جامعه آن روز به خود و به دیگران آرامش داد و صحنه را مدیریت کرد.

رئیسی با اشاره به جلوه تمام عیار پرستاران در کرونا بیان کرد: دیدیدم که کادر درمان میدان را ترک نکردند و بسیار خوش درخشیدند و کسانی که شهید خدمت هستند باید یادشان را گرامی بداریم.

وی در ادامه به موضوع سلامت و نیاز کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت تلاش ما بر این بوده است که همه به سلامت دسترسی داشته باشند از اماکن غیر برخوردار گرفته تا شهرهای دور افتاده گرفته و از همان اول نهضت پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار دولت بوده و این بیمارستان نیز که ۳۴ سال قبل احداث آن آغاز شده بود را در این دولت و امروز توانستیم به بهره برداری برسانیم و باید بدانیم که در پروژه‌های اینچنینی گذشت زمان، خسارت برای دولت و مردم است و مشاهده کردیم که ظرف ۱۴ ماه بسیار مجاهدانه کار شد و احداث و تجهیز انجام گرفت که ان‌شاءالله این مرکز مبارک کادر درمان و مردم شهریار باشد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نیازمند سرمایه گذاری‌های مناسب در حوزه بهداشت هستیم، افزود: در این زمینه کادر به هنگام آموزش دیده بسیار مهم است و امر تعرفه‌گذاری نظام پرستاری نیز که به تأخیر افتاده بود را در خواست کردیم که انجام شود و این مورد پس ار ۱۲ سال در این دولت انجام شد، چرا که معتقد هستیم که خدمات پرستاران باید ارج نهاده شود و وظیفه دولتمردان است که به میزان خدمات حقوق و مزایا به آنها تعلق دهند.

وی گفت: یکی از موارد مهمی که می‌شود در سازمان‌ها و ادارات برای افزایش جمعیت و فرزندپروری انجام داد احداث مهدکودک برای بچه‌ها است و ضروری است که در همه ادارات این موضوع اجرایی شود تا خانم‌های اداری دچار زحمت نشوند.

رئیس افزود: امیدوارم خداوند با لطف و کرم خود فلسطین و قدس شریف را آزاد کند و لحظات پایانی عمر رژیم صهیونیستی را جشن بگیریم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.