معوقات بازنشستگان از آبان ماه پرداخت خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 74396
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۶:۵۱ |
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران:

معوقات بازنشستگان از آبان ماه پرداخت خواهد شد

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در تشریح پرداخت معوقات بازنشستگان به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: معوقات بازنشستگان تاکنون پرداخت نشده است اما از شهریورماه سال جاری حقوق بازنشستگان متناسب با احکام جدید پرداخت شد.
معوقات بازنشستگان از آبان ماه پرداخت خواهد شد

گروه اقتصادی 
علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در تشریح پرداخت معوقات بازنشستگان به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: معوقات بازنشستگان تاکنون پرداخت نشده است اما از شهریورماه سال جاری حقوق بازنشستگان متناسب با احکام جدید پرداخت شد. بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهریورماه سال جاری بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار مشمول دریافت ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت بودند درحالی‌که پنج ماه ابتدای سال را با ۱۰ درصد افزایش حقوق سرکرده بودند و بنا بر این بود که مابه‌التفاوت این ماه‌ها را دریافت کنند.وی افزود: مبلغ ثابت حقوق بازنشستگان از شهریور ماه به اجرا درآمد و پرداخت شد. درباره پرداخت معوقات نیز مقرر شده بود تا از ابتدای مهر مابه التفاوت تعیین شده پرداخت گردد. او یادآور شد: مسئولان باید بپذیرند که این طلب حق بازنشستگان است و هر چه زودتر که طلب واریز شود، گره بیشتری از مشکلات این قشر باز خواهد شد.
دهقان کیا تصریح کرد: بنا بر مشکلات پیش آمده گویا دولت قادر به پرداخت معوقات در مهر ماه نشده است. دراین راستا گفت‌وگوهای متعددی داشتیم تا سرانجام اعلام نظر شد و مقرر شد از آبان ماه معوقات بازنشستگان پرداخت شود.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران همچنین خاطرنشان کرد: خواست بازنشستگان یک مطالبه قانونی‌است. معوقات بازنشستگان می‌بایست از ابتدای سال جاری پرداخت می‌شد که با ۵ ماه تأخیر همراه شد. انتظار این بود که معوقات طی دو الی سه قسط پرداخت شود که متأسفانه انجام نشد.
او متذکر شد: مقرر شده تا معوقات بازنشستگان از آبان ماه پرداخت شود. امیدواریم دیگر تأخیری پیش نیاید و معوقات به صورت یک جا به حساب بازنشستگان واریز شود.  ما به‌عنوان مسئولان کانون پیگیر دریافت حقوق بازنشستگان و واریز معوقات‌شان هستیم و تمام تلاش خود را در راستای رسیدن به این حق اعضا  به کار خواهیم گرفت تا گره‌ای از مشکلات بازنشستگان باز شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.