معنی انگشتر در هر انگشت دست چیست؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101359
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳ |

معنی انگشتر در هر انگشت دست چیست؟

شاید برای‌تان اهمیت چندانی نداشته باشد که انگشتر را برای کدام انگشتتان می‌خرید. شاید هم بدون توجه به معنی انگشتر در هر انگشت دست، تنها این مورد را مدنظر قرار دهید که انگشتر تهیه شده برای کدام انگشت اندازه بوده و از معنا و مفهوم آن بی‌اطلاع باشید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراهی‌مان کنید تا بدانید هر انگشتر در انگشت شما چه پیامی را انتقال می‌دهد.
معنی انگشتر در هر انگشت دست چیست؟

شاید برای‌تان اهمیت چندانی نداشته باشد که انگشتر را برای کدام انگشتتان می‌خرید. شاید هم بدون توجه به معنی انگشتر در هر انگشت دست، تنها این مورد را مدنظر قرار دهید که انگشتر تهیه شده برای کدام انگشت اندازه بوده و از معنا و مفهوم آن بی‌اطلاع باشید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراهی‌مان کنید تا بدانید هر انگشتر در انگشت شما چه پیامی را انتقال می‌دهد.

انگشتر در انگشت شست چه معنایی دارد؟

اگر به دنبال خرید انگشتر نقره مردانه متناسب با انگشت شست خود هستید، مشخص است در گروه افرادی با اراده بالا، آینده‌نگر و منعطف قرار می‌گیرید. البته این مورد تنها برای آقایان صدق می‌کند؛ چراکه استفاده از انگشتر برای انگشت شست در خانم‌ها، نشان کله شق بودن، زود از کوره در رفتن و دارابودن خلاقیات پسرانه است.

آیا انگشتر در انگشت اشاره معنای بدی دارد؟

استفاده از انگشتر برای انگشت اشاره نشان‌دهنده مردانگی، شجاعت، صلابت و قدرت است. از طرفی این انگشتر برای آقایان بیانگر همسری متعهد و وفادار است. ضمن اینکه در طول تاریخ، روسای قبایل، روسای جمهور یا مقامات بالا رتبه بسیاری از این انگشتر استفاده می‌کردند.

معنای اندختن انگشتر در انگشت وسط چیست؟

گروهی از خانم ها هستند که خرید انگشتر نقره دخترانه را متناسب با انگشت میانی خود در نظر می‌گیرند. انگشت سوم، را مرکز تعادل دست انسان می‌دانند. بنابراین افرادی که انگشتر را در این انگشت می‌اندازند، دارای شخصیتی متعادل، پیرو قانون و عدالت‌خواه هستند. چینی‌ها هم معتقدند انگشتر در انگشت وسط، به این معناست که فرد قابلیت تصمیم‌گیری در شرایط مختلف را دارد. استفاده از انگشتر در دست چپ، معنا و مفهوم خاصی نداشته و اگر دوست دارید دست‌تان جلوه بیشتری داشته باشد، انتخاب انگشتر پیشنهاد مناسبی خواهدبود.

آیا انگشت حلقه مخصوص انگشتر ازدواج است؟

شناخته شده‌ترین انگشت برای انگشتر، انگشت چهارم بوده که به انگشت انگشتر نیز شهرت دارد. همان انگشتی که بسیاری با انداختن انگشتر در آن، به همه می‌گویند که متاهل هستند. اگر بخواهیم تاریخچه استفاده از انگشتر را در این انگشت بررسی کنیم، به سنت رومیان و ایرانیان باستان می‌رسیم. رومیان معتقدند رگ عشق از چهارمین انگشت دست چپ عبور کرده و مستقیم به قلب می‌رسد. در ایران هم ملکه قدرتمند ایلامی، ناپیراسو، در انگشت حلقه خود انگشتر دارد که مجسمه آن را در موزه لوور پاریس نگهداری می‌کنند. با این تفاسیر اگر می خواهید متناسب با سنت ایرانیان باستان عمل کنید، انگشتر نقره ازدواج را برای چهارمین انگشت دست چپ‌تان انتخاب کنید.

مفهوم انداختن انگشتر در انگشت کوچک چیست؟

به آخرین انگشت دست می‌رسیم. انگشت کوچک نمادی از سیاره عطارد به عنوان کوچک‌ترین سیاره منظومه شمسی است. بیشتر افرادی که از انگشتر برای این انگشت استفاده می‌کنند، دارای قدرت بیانی بالا، روابط اجتماعی و همینطور داشتن دوستانی زیاد هستند. هم نشینی با این افراد بسیار دلنشین است؛ چراکه با حافظه خوبی که دارند، می‌توانند ساعت‌ها از خاطرات شان برای شما تعریف کرده تا اوقات خوشی را داشته باشید. ضمن اینکه این افراد بسیار خلاق بوده و اعتماد به نفس بالایی هم دارند.

معنا و مفهوم انگشتردرهرانگشت ازنظر اسلام

در اسلام، انگشتر یک نشانه‌ای از انتساب و وفاداری به دین و اعتقادات است. به طور خاص، انگشتر را می‌توان در هر انگشت قرار داد ولی اغلب در انگشت انگشتر اشاره استفاده می‌شود.

انگشت بزرگ: این انگشت معمولاً برای قرار دادن انگشتر عروس استفاده می‌شود و نشانه از اتحاد و همبستگی است.

انگشت اشاره: این انگشت معمولاً برای قرار دادن انگشتر خاتم استفاده می‌شود و نمایانگر اعتقاد به توحید و وحدت الهی است.

انگشت وسط: این انگشت معمولاً برای قرار دادن انگشتر فاطمیه (نشانه معنویت و امامت) استفاده می‌شود.

انگشت حلقه: این انگشت معمولاً برای قرار دادن انگشتر زناشویی استفاده می‌شود و نشانه از اتحاد و عشق در زندگی زناشویی است.

به طور کلی، انگشتر در هر انگشت نشانه‌ای از اعتقادات، ارزش‌ها و وفاداری به دین است و در اسلام این امر بسیار اهمیت دارد.

کلام آخر

انگشتر یک نوع جواهرات است که بر روی انگشت قرار می‌گیرد و به عنوان تزئینی براق و زیبا استفاده می‌شود. این نوع جواهرات معمولا از فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره ساخته می‌شود و ممکن است دارای سنگ‌های قیمتی یا منیع کریستالی باشد. انگشتر می‌تواند به عنوان یک نشانه خاص یا یادگاری نیز استفاده شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.