معاون وزیر نیرو: در تامین برق کشور کمبود‌‌ داریم / اولویت‌مان ‌گذر از پیک تابستان است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46359
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵ |

معاون وزیر نیرو: در تامین برق کشور کمبود‌‌ داریم / اولویت‌مان ‌گذر از پیک تابستان است

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه نیاز مصرف برق در کشور حدود ۶۴ هزار مگاوات است، گفت:‌ اولویت‌مان ‌گذر از پیک تابستان است.
معاون وزیر نیرو: در تامین برق کشور کمبود‌‌ داریم / اولویت‌مان ‌گذر از پیک تابستان است

همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو در آیین معارفه مدیرعامل جدید برق منطقه‌ای، اظهار داشت: هر زمانی که به دنبال بهترین نیرو برای بخش‌های مختلف صنعت برق هستیم، یک نگاه ما به سمت هرمزگان و مدیران بخش توزیع تولید و انتقال برق در این استان است. 

وی افزود: چرا که هرمزگان استانی است که نه تنها در تأمین نیروی انسانی برای بخش‌های مختلف خودکفا هستند بلکه می‌توانند به جاهای دیگر نیروی انسانی توانمند صادر کنند.

حائری اضافه کرد: اولویت نخست مدیریت جدید گذر از پیک تابستان و بعد از آن توسعه زیرساخت‌ها برای تدوام سرمایه گذاری در استان است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو، با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مصرف برق هرمزگان در حوزه صنعتی است، گفت: باید زیرساخت‌های این استان را توسعه دهیم و فضای بهتری را برای بخش خصوصی ایجاد کنیم.

حائری بیان داشت: نیاز مصرف برق در کشور حدود ۶۴ هزار مگاوات است و با توجه به کمبودهایی که در تامین برق داریم، باید با مدیریت مصرف و اقدامات یکپارچه این کمبود را جبران کنیم که برای تحقق آن نیازمند حمایت مسئولان استانی هستیم.

برق را در تابستان از مردم هرمزگان دریغ نکنید

‌‌مهندس رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار‌ هرمزگان نیز ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل پیشین این شرکت، با اشاره به نقش مهم صنعت برق در ایجاد اشتغال و رونق سرمایه گذاری، اظهار داشت: بخش اعظم سرمایه گذاری‌ها در هرمزگان به واسطه فعالیت‌های توسعه‌ای در صنعت برق استان و زیرساخت‌های بخش انرژی شکل گرفت.

وی افزود: اگر به فرایند توسعه و تولید انرژی برق در هرمزگان نگاهی موشکافانه داشته باشیم، به این نتیجه خواهیم رسید که چه اتفاق عظیمی در حوزه تولید، انتقال و توزیع برق در استان رخ داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، ضمن قدردانی از مدیرعامل توانیر به واسطه توجه ویژه به شاخص توسعه مدیریت و نیروی انسانی، گفت: پایه گذاری، هدایت و راهبری این شاخص مهم منجر به این شد که صنعت برق استان به دست فرزندان همین استان توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: ما فرزندان هرمزگان را کسانی که فقط شناسنامه هرمزگانی دارند نمی‌دانیم ما هر کس که برای هرمزگان تلاش و دلسوزی می‌کند را فرزند هرمزگان می‌دانیم.

مدرس خطاب به مدیرعامل توانیر و معاون برق و انرژی وزیر نیرو تصریح کرد: ما هر چقدر بتوانیم در این حوزه صرفه جویی خواهیم کرد اما برق برای مردم هرمزگان همچون نفس است و هرمزگان به خاطر ساختار ملی و شرایط آب و هوایی باید تابستان را بدون خاموشی سپری کند.

در پایان این مراسم، ضمن قدردانی از خدمات مهندس حسن کهوری مدیرعامل پیشین برق منطقه‌ای هرمزگان، فرشاد آدینه پور به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.