معاون وزیر آموزش و پرورش: ترمیم شاخص‌های رتبه‌بندی ضروری است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 85020
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴ |

معاون وزیر آموزش و پرورش: ترمیم شاخص‌های رتبه‌بندی ضروری است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد دولت تلاش دارد نظام رتبه‌بندی در آموزش و پرورش به صورت کامل اجرایی شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش: ترمیم شاخص‌های رتبه‌بندی ضروری است

طرح رتبه بندی معلمان یکی از موضوعات پرچالشی است که چند سال اخیر محافل آموزشی و تربیتی را به خود مشغول کرده است.

 

در این خصوص احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار خود با فرهنگیان شیراز گفت: نظام رتبه بندی در آموزش و پرورش نهادینه و به افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی منجر خواهد شد.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: موضوع بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بسیار مهم و سرمایه نظام است زیرا آینده نظام جمهوری اسلامی در مدارس رقم می خورد.

 

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش افزود: در بحث سند تحول اغلب موارد به نیروی انسانی مربوط می شود لذا این موضوع به خوبی در سند دیده شده است.

 

محمودزاده تصریح کرد: چنان که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند، هنوز ورود موثر به سند تحول صورت نگرفته است زیرا موضوع سخت افزاری هنوز حل نشده است.

 

وی ادامه داد: در کشورهای دیگر رتبه بندی صرفا برای دانشگاه ‌ها وجود دارد نه معلمان، لذا کار رتبه بندی معلمان بسیار کار مشکلی است.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شاخص‌های رتبه بندی چنان که باید کامل و جامع نیست لذا ضروری است با تعاملی بین دولت و مجلس، شاخص‌های نظام رتبه بندی ترمیم و اصلاح شود.

 

محمودزاده اضافه کرد: دولت تلاش دارد تا این طرح را به سرمنزل مقصود برساند و به صورت کامل اجرایی شود و فرهنگیان نیز برای تسهیل در اجرای رتبه بندی با دولت همکاری کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.