مشارکت فعال انتخاباتی موجب رفع فشار دشمنان می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 43799
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۰۵ |
جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

مشارکت فعال انتخاباتی موجب رفع فشار دشمنان می‌شود

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت مشارکت مردم در انتخابات و روی کار آمدن دولتی انقلابی برای حل مسائل و شرایط فعلی کشور از طریق آن، اظهار کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند مخاطرات و فشارهای بالقوه‌ای که برای کشور وجود دارد را از بین ببرد و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.
مشارکت فعال انتخاباتی موجب رفع فشار دشمنان می‌شود

گروه‌ سیاسی
جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» درباره ضرورت مشارکت مردم در انتخابات و روی کار آمدن دولتی انقلابی برای حل مسائل و شرایط فعلی کشور از طریق آن، اظهار کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند مخاطرات و فشارهای بالقوه‌ای که برای کشور وجود دارد را از بین ببرد و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند. مشارکت فعال مردم و فراهم‌سازی پشتوانه سیاسی قوی کشور به‌وسیله آن، درواقع زمینه و امکان مراودات بیشتر اقتصاد کشور با اقتصاد جهانی را  فراهم می‌کند و موجب وقوع شرایطی می‌شود که بتوان از ظرفیت‌های داخلی و سرمایه‌های خارجی بهره برد.
جعفر قادری افزود: درواقع، همراهی مردم با حاکمیت حاوی پیام‌های زیادی برای دوستان و دشمنان خواهد بود، بدین‌صورت که موجب امیدآفرینی برای دوستان می‌شود و الگوگیری از نظام حاکمیتی کشور  را سرعت می‌دهد. از سوی دیگر، دشمنان را ناامید و فشارها را مرتفع می‌سازد.
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: بدین ترتیب، تمامی افرادی که کاندیدا شده‌اند، به‌نوعی به مشکلات اقتصادی کشور در حوزه‌های مختلفی همچون بیکاری، تورم، کاهش ارزش پول ملی، رکود و توقف فعالیت‌های تولیدی اشاره داشتند، بنابراین در چنین شرایطی هرکسی که عهده‌دار مسئولیت ریاست‌ جمهوری گردید باید برنامه کاملی برای رفع این مسائل داشته باشد. مهم این است دولتی سرکار بیاید که خودباخته و مستأصل نباشد و دل در گرو غربی‌ها  نداشته باشد.
این نماینده مجلس ادامه داد: باتوجه به عملکرد دولت فعلی و تبعات اقدامات آن، کشور نیاز دارد یک دولت انقلابی و معتقد به ظرفیت‌های داخلی روی کار بیاید. درواقع باید دولت سیزدهم دولتی باشد که تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد غربی‌ها نگذارد و به‌جای آن بتواند از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تعامل با شرق و کشورهای همسایه استفاده کند. بنابراین اگر سه حوزه پرظرفیت توانمندی‌های داخلی، نگاه به شرق و کشورهای همسایه موردتوجه قرار بگیرد، بسیاری از معضلات و مشکلات کشور قابل‌حل خواهد بود و مسیر بن‌بست دیگر برای کشور معنا نخواهد داشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر در بعد  داخلی، نیازمند دولتی عدالت‌خواه هستیم تا بتواند پا به‌پای مردم پیش برود و موجب اعتمادزایی شود. دولت بعدی باید دولت پاک دستان باشد و با رانت‌خواری و ویژه خواری متخلفین برخورد کند زیرا همین موضوع، عامل جلب اعتماد مردم و تشویق سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی خواهد بود. درواقع، اگر دولت خود را رقیب بخش خصوصی ببیند و به دنبال منافع شخصی باشد، نمی‌تواند از ظرفیت‌های مردمی استفاده کند، بنابراین نیاز است دولتی مردمی و معتقد به بهره‌گیری از توان داخلی در رأس امور قرار بگیرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.