مسئله دشمنان حجاب نیست/ می‎‌خواهند همبستگی ما را از بین ببرند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 74088
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲ |

مسئله دشمنان حجاب نیست/ می‎‌خواهند همبستگی ما را از بین ببرند

امام جمعه موقت تهران گفت: اتاق‌های نظریه پرداز سرویس‌های اطلاعاتی پنتاگون ارکان و عناصر اصلی وحدت ملی کشور را هدف قرار دادند و مسئله آنان حجاب نیست.
مسئله دشمنان حجاب نیست/ می‎‌خواهند همبستگی ما را از بین ببرند

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (۲۲ مهر ماه) با تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر اعظم (ص)، گفت: پیامبر اعظم (ص) شخصیتی است که در پرتو انوار توحید و دستیابی به عالی‌ترین مقامات انسانی و حلقه ارتباط ملک و ملکوت است.

 

وی بیان کرد: ایشان راه را برای ارتقای حیات اجتماعی و تربیت انسان آراسته به حیات عقلانی و وحیانی هموار فرموده است. در مدرسه قرآن کریم، مدرسه رسول عظیم‌الشان اسلام، اصول و مبانی ارزش‌های انسان ساز، ذکر شده است که به دو ارزش کلیدی و محوری اخلاق و علم اشاره می‌کنم.

 

راه سعادت انسان، شکل گیری نظام‌های سیاسی مقتدر است

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: راه سعادت انسان، شکل گیری نظام‌های سیاسی مقتدر و کارآمد است که جز در پرتو آراستگی به اخلاق و دانش به وجود نمی‌آید. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند، سنگ بنای قدرت سیاسی حضرت داوود و سلیمان، علم بود. لذا علم، قدرت خلق می‌کند.

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: اخلاق نیز یعنی تعهد به علم و آراستگی به فضائل که راه رسیدن به قدرت است. پیامبر اعظم (ص) در این صفات و خصوصیات ارزشمند، در قله کمال قرار دارند و خداوند عظیم او را با خلق عظیم یاد می‌کند.انسان آراسته به اخلاق فاضله به سهولت به سوی ارزش‌ها گرایش دارد.

 

خلق جامعه مقتدر مستلزم توجه به دانش و حیات عقلانی است

 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: پیامبر (ص) می‌فرماید رسالت من آن است که این ویژگی برجسته انسانی را در جامعه انسانی به فعلیت برسانم. باید در عرصه‌های علم و معرفت پیش رفت. برای خلق یک جامعه مقتدر راهی جز دانش و حیات عقلانی وجود ندارد.

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: اگر می‌خواهیم که گره‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گشوده شود، راهی جز پیوند نظام کشور با حوزه، دانشگاه و علم وجود ندارد. بارها رئیس جمهور نیز بر آن تاکید داشتند، اما بسترسازی برای خلق این رابطه و دریافت راه حل‌ها، رهنمودها، راهکارهای علمی و به کار بستن آن در حوزه‌های تقنینی و اجرایی، کار سختی است. اما کار مدیر لایق و توانا فراهم آوردن این بستر و زمینه این حرکت است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز روز جهانی استاندارد است، اظهار داشت: با قانون بسیار مهم و کلیدی که مجلس شورای اسلامی در مهر ۱۳۹۶ تصویب کرد، جایگاه این نهاد از مؤسسه به یک سازمان ملی در زیر مجموعه حوزه مدیریت ریاست جمهوری اسلامی ایران تعریف شد. جایگاه این نهاد به معنای واقعی ارتقا یافت. امیدوارم دولت خدمتگزار و ریاست این سازمان و همکارانش از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: سازمان ملی استاندارد مرجع رسمی و عمومی در کشور است که عهده‌دار سیاستگذاری نظارت و هدایت نظام استاندارد کشور با هدف به روز رسانی استانداردها و کیفیت و افزایش کارایی و بهبود روش‌های تولید و کیفیت کالا و ارائه خدمت شایسته به ملت است.

 

روزانه ۶ میلیون بشکه نفت مصرف انرژی داریم

 

امام جمعه موقت تهران گفت: ما روزانه معادل ۶ میلیون بشکه نفت مصرف انرژی داریم. بنده یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشور را مصرف بی حساب و بی قاعده انرژی می دانم.

 

وی در ادامه با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به روسیه، اظهار داشت: در هفته گذشته معاون اول رئیس جمهور در رأس هیئتی برای شرکت در مجمع اقتصادی کشورهای حاشیه دریای شمال به مسکو سفر کرد. البته در نقشه‌های دنیا نام دریای شمال به نام دریای قزوین است که مورد غفلت ماست. ایران در دریای شمال از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و تقریباً حدود ۹۰۰ کیلومتر ساحل جنوبی دریای راهبردی شمال به ایران اختصاص دارد.

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد تاکید کرد: همچنین ایران به عنوان کریدور شمال به جنوب تنها نقطه اتصال چهار کشور حاشیه دریای شمال به خلیج فارس است و مهم‌ترین و نزدیک ترین گذرگاه برای این کشورها جهت دستیابی به آب‌های آزاد و آسیای شرقی، جمهوری اسلامی ایران است.

نقش مهم ایران در حوزه حمل و نقل و توسعه ناوگان ریلی

 

وی افزود: ایران با اهمیت نگاه موقعیت استثنایی و ژئوپلیتیک خود می‌تواند نقش مهمی در حوزه حمل و نقل، توسعه ناوگان ریلی و دریایی با سرمایه گذاری مشترک کشورهای حاشیه دریای شمال داشته باشد. از همین منظر معاون اول رئیس جمهور پیشنهادی سازنده کمیته مشترک ترانزیت را مطرح کرد.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: این دریا با ۵۰ میلیارد بشکه نفت، ۹ تریلیون متر مکعب گاز و نزدیک به ۳۰۰ میلیون جمعیت در حاشیه خود از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است و می‌تواند با سیاست راهبرد توسعه منطقه‌ای کشور، راه را برای خلق یک قدرت اقتصادی و سیاسی و امنیتی بزرگ در این دریا و کشورهای حاشیه هموار کند.

 

وی همچنین در ادامه به موقعیت ویژه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: معاون وزیر خارجه آمریکا در سال ۱۹۸۰ میلادی در جریان سخنرانی خود در دانشگاه جرج تاون آمریکا، اینگونه اظهار داشت که اگر جهان را دایره سطحی فرض کنیم و کسی بخواهد مرکز این دایره را تعیین کند، قطعاً می‌توان گفت مرکز آن خلیج فارس است.

 

کشورهای مسلمان دوستِ حاشیه خلیج فارس امنیت منطقه را تأمین می‌کنند

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد تاکید کرد: فکر می‌کنید غرب که این نقطه استراتژیک و راهبردی را از دست داده است، در غم فراق آن آرام می‌نشیند؟ ملت ایران و انقلاب اسلامی مرکز حساس و منطقه ژئوپلیتیک جهان یعنی خلیج فارس را از سلطه انگلستان و آمریکا خارج کرده است. امروز ایران و کشورهای مسلمان دوست حاشیه خلیج فارس، تأمین کننده امنیت این منطقه حساس و راهبردی هستند.

 

وی افزود: خلیج فارس ۶۳ درصد از ذخایر نفتی جهان را در اختیار دارد. ۳۰ درصد از ذخایر گازی جهان نیز در این خلیج قرار گرفته است. اخیراً وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد جهان به زودی برای تأمین ۶۵ درصد از نیازهای نفتی خود به خلیج فارس وابسته خواهد شد.

 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این ظرفیت ایران اسلامی در داشتن حدود ۲۸۰۰ کیلومتر ساحل در شمال و جنوب، موقعیت حساس و تعیین کننده‌ای است.

 

وی افزود: جایگاه شایسته و زیبنده ملت عزیز ایران با استفاده شایسته از ظرفیت‌های انباشته شده در مجامع علمی و دانشگاهی به دست می‌آید. در همین دانشگاه تهران با ابتکار ریاست دانشگاه و همکاری جدی اساتید شاخص از همه جریان‌های سیاسی و مشارکت فعالانه خانه فکر، مجمعی برای فهم چالش‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و ارائه نقشه راه برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها شکل گرفت که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد بیان کرد: این مجمع خبرگان که در همه دانشگاه‌ها خصوصاً در دانشگاه‌های تراز نخست کشور وجود دارد، باید به موتور محرک اقتصاد و خلق اقتدار برای ملت بزرگ ایران تبدیل شود.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: بدون تردید حوادثی که این روزها شاهد آن بودیم، برای یک نظام سیاسی پویا، مقتدر و کارآمد که در اندیشه فهم درست چالش‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیش روی خود است، راهی برای خلق قدرت است. دشمنان اسلام بدانند و دوستان ایران اسلامی خشنود باشند که این حوادث اخیر راه را برای افزایش اعتبار سیاسی ایران هموار می‌کند.

حوادث اخیر باعث ارتقای جایگاه ملت ایران می‌شود

 

وی افزود: همانطور که دفاع مقدس به میدانی برای به فعلیت رسیدن استعدادهای نهفته، خستگی ناپذیری مردم، خودباوری ملی، اتحاد ملی، خودکفایی دفاعی، اقتدار علمی و توسعه دانش و فناوری‌های بنیادی تبدیل گردید و راه را برای شکل گیری قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای محور مقاومت و دنیای اسلام هموار کرد و شبکه در هم تنیده و کارآمد و مقتدر فرهنگی، امنیتی و دفاعی را در جهان اسلام از دریای عمان تا دریای مدیترانه شکل داد، حوادث روزهای اخیر نیز راه را برای تجربه تعیین کننده و ارتقای جایگاه ملت ایران و جوانان این سرزمین، به ملت تصرف نشدنی هموار خواهد کرد.

 

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد تاکید کرد: دشمنان اسلام بدانند این حوادث راه را برای افزایش اعتبار سیاسی ایران هموار می‌کند. همبستگی مهم‌ترین عامل تعیین کننده و اخلاق در جامعه، دو عنصر اصلی تداوم حیات اجتماعی و نظم اخلاقی است. بدون همبستگی، حیات اجتماعی در معرض تهدید است.

 

دستگاه انتظامی کشور باید مقتدر باشد

 

وی تصریح کرد: ملت ایران را هویت ملی، عرف ملی، سنن و آداب ملی و مذهبی بهم گره زده است و باید این اصول را پاس داریم. یکی از مسئولیت‌های مهم و کلیدی دستگاه انتظامی کشور که باید مقتدر باشد، با نگاهی که امروز پلیس به موضوع امنیت و نظام و آسایش عمومی دارد، پاسداری از این ارزش‌ها و اصول است. پاسداری از اصول و مبانی اصلی همبستگی اجتماعی رسالت پلیس است و دشمنان می‌خواهند پلیس مقتدری برای حراست از این اصول در حوزه وظایف قانونی خویش در کشور ما حضور نداشته باشد.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: اقتدار و امنیت جهان اسلام به همبستگی در جهان اسلام است. راهبرد رهبر انقلاب اسلامی نیز راهبرد وحدت ملی و انسجام اسلامی برای تحقق این مهم است. امنیت ملت ایران به همبستگی ملت ایران وابسته است.

 

وی با تاکید بر همبستگی آحاد مردم برای عبور از بحران‌ها، گفت: زبان، مذهب، فرهنگ، هویت ملی و عرف ملی ملت ایران رمز همبستگی مردم است. اتاق‌های نظریه پرداز سرویس‌های اطلاعاتی پنتاگون این ارکان و عناصر اصلی وحدت ملی کشور را هدف قرار دادند و باید جوانان ما هوشیار باشند. مسئله مسئله حجاب نیست و مسئله مسئله همبستگی و وحدت ملی ما و فروپاشی نظم اجتماعی ماست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.