مسئله آلودگی هوا به یکی از موضوعات موردتوجه در جلسات سران قوا بدل شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 66005
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۶:۱۲ |
سمیه رفیعی ،رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس:

مسئله آلودگی هوا به یکی از موضوعات موردتوجه در جلسات سران قوا بدل شود

سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌«رسالت» درباره منشأ آلودگی‌ها و گردوغبارهای موجود در هوای تهران بیان کرد: فراکسیون در حوزه مقابله با پدیده ریزگردها پیگیری‌های‌ متعددی را‌ انجام داده است.
مسئله آلودگی هوا به یکی از موضوعات موردتوجه در جلسات سران قوا بدل شود

گروه سیاسی
سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌«رسالت» درباره منشأ آلودگی‌ها و گردوغبارهای موجود در هوای تهران بیان کرد: فراکسیون در حوزه مقابله با پدیده ریزگردها پیگیری‌های‌ متعددی را‌ انجام داده است. آخرین جلسه فراکسیون محیط‌زیست که با مسئولان سازمان‌های زمین‌شناسی، هواشناسی، محیط‌زیست، علوم پزشکی شهید بهشتی و  اهواز برگزار و از سوی مهمانان عنوان شد که منشأ وقوع هر پدیده‌ ریزگرد به شکل مجزا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، بنابراین علت تفاوت نظرات در مبدأ بروز ریزگردها در شهرهای مختلف همین مسئله بوده است. به‌طور مثال بسیاری از کارشناسان منشأ آخرین ریزگرد تهران را اراضی پیرامون پایتخت عنوان کردند.
وی‌ افزود: طی نشست‌های مختلف اظهارات چندگانه مسئولان درباره منشأ ریزگردها بررسی و مدیریت بحران برای کنترل آسیب‌های ناشی از این موضوع درنظر گرفته شد.
رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس با تأکید بر اینکه در تهران با بحران آلودگی هوا روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: این حق مردم است که بدانند در زمان بحران چه تدابیری باید بیندیشند؛ باید به مردم درباره منشأ آلودگی‌ها و راه‌های مواجهه با آن‌ها اطلاعات دقیق داده شود نه اینکه تابلوهای نمایش‌گر آلودگی هوا در بحرانی‌ترین مواقع در نقاطی از تهران خاموش باشند.
  تأکید رئیس‌جمهور برساماندهی ریزگردها
رفیعی همچنین خاطرنشان کرد: پیگیری منشأ ریزگرد‌ها انجام و گلوگاه‌ها شناسایی شد. همچنین کلیه بررسی‌ها به سازمان‌های متولی اطلاع داده شد. رئیس‌جمهور نیز در جریان این نشست‌ها، بر ساماندهی‌ ریزگردها تأکید کرد.
او متذکر شد که درحال حاضر ۴ گلوگاه در بحث مدیریت پدیده ریزگرد وجود دارد که دو مورد آن در حوزه اتخاذ تدابیر پیشینی و دو مورد آن اقدامات حین بحران و پسینی بوده است. 
وی در پایان این گفت‌وگو اظهار داشت: در نشست اخیر با مسئولان مرتبط با مسئله ریزگرد مقرر شد تا با توجه به دغدغه‌ جدی رئیس‌جمهور در حوزه محیط‌زیست و تأکید بر ساماندهی ریزگردها، مسئله آلودگی هوا و گردوغبار به یکی از موضوعات موردتوجه در جلسات سران قوا بدل شود.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.