مزایای نصب آفیس اورجینال چیست؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81902
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲:۵۵ |

مزایای نصب آفیس اورجینال چیست؟

مجموعه نرم‌افزارها آفیس از جمله کاربردی‌ترین برنامه‌هایی‌ست که بر روی اکثر دستگاه‌های خانگی نصب و استفاده می‌شود.
مزایای نصب آفیس اورجینال چیست؟

مجموعه نرم‌افزارها آفیس از جمله کاربردی‌ترین برنامه‌هایی‌ست که بر روی اکثر دستگاه‌های خانگی نصب و استفاده می‌شود. نرم‌افزارهای آفیس کاربردهای متنوعی از تهیه و مدیریت اسناد، تا مدیریت ایمیل‌ها و ساخت پایگاه‌های داده را پوشش می‌دهند و به دلایل مختلفی از جمله سادگی و قدرت بالا، انتخاب نخست کاربران مبتدی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف هستند.

از یک طرف تنوع نسخه‌های موجود این نرم‌افزار، انتخاب یک گزینه‌ی مناسب را دشوار کرده و از طرف دیگر وجود نسخه‌های کرک شده و پولی نیز کاربران را بر سر دوراهی خرید یا استفاده از نسخه دستکاری شده قرار می‌دهد.

بدون شک برای بسیاری از کاربران، استفاده از نسخه‌های کرک شده‌ی آفیس هیچ مشکل یا تهدیدی ایجاد نمی‌کند اما خرید آفیس اورجینال نیز مزایایی دارد که بدون اطلاع از آن‌ها رد کردن این گزینه منطقی نیست. در این مقاله ضمن اشاره به مزایای نصب آفیس اورجینال، برخی از دلایلی که استفاده از لایسنس‌های قانونی آفیس را توجیه می‌کند را عنوان خواهیم کرد.

در پایان این مطلب اگر به خرید آفیس اصل ترغیب شدید می‌توانید با مراجعه به «وبسایت بنیان سافت، ارائه دهنده لایسنس‌های قانونی آفیس، آنتی‌ویروس‌ها و ویندوزها» ورژن‌های مختلف آفیس را مقایسه و متناسب با نیازتان انتخاب و خرید کنید.

مزایای نصب آفیس اورجینال

سازندگان کرک‌ها با تغییر و دستکاری در هسته‌ی نرم‌افزار و مسدود کردن آپدیت‌ها و راه ارتباط با مرکز پشتیبانی، نیاز به پرداخت هزینه‌ی اشتراک یا خرید نرم‌افزار را از بین می‌برند. پیامدهای این دستکاری نهایتا تبدیل شدن آن نرم‌افزار به یک ورژن بدون پشتیبانی و بدون امکانات پولی‌ست.

نسخه‌های اورجینال آفیس ۲۰۱۹ و آفیس ۳۶۵ ویژگی‌ها و امکاناتی دارند که احتمالا پیش از این، از آن‌ها محروم بوده‌اید و اطلاع از آن‌ها می‌تواند نظر شما را درمورد استفاده از کرک‌ها تغییر دهد. در ادامه مهم‌ترین مزایای نصب نسخه اصلی آفیس را مرور می‌کنیم.

آپدیت‌های نرم‌افزار

آپدیت بودن یک نرم‌افزار تاثیر زیادی روی عملکرد آن و رضایت کاربرانش خواهد داشت که معمولا در بین کاربران ایرانی نادیده گرفته می‌شود. عادت به استفاده از نسخه‌های کرک شده و تجربه نکردن نسخه‌های پولی نرم‌افزارها این تصور را در کاربران ایرانی ایجاد کرده که آپدیت‌ها تغییراتی غیرضروری یا ناچیز هستند و ضمن هدر دادن حجم اینترنت، مزاحمت نیز ایجاد می‌کنند. اما در واقعیت هر به‌روزرسانی می‌تواند شما را از تهدیدهای امنیتی جدید در امان نگهداشته، امکانات جدیدی به نرم‌افزار شما اضافه کرده و یا از بروز خطاها و مشکلاتی در کار با نرم‌افزار جلوگیری کند. با خرید لایسنس قانونی آفیس اورجینال تمامی این مزایا را در رابطه با این ابزار پرکاربرد در اختیار خواهید داشت. آفیس اورجینال آپدیت‌ها را بصورت رایگان و دائمی برای خریدارانش ارائه می‌کند.

خداحافظی با crash آفیس

یکی از رایج‌ترین مشکلات آفیس‌های کرک شده و البته هر برنامه‌ی کرک شده‌ی دیگر، اختلال در عملکرد و اصطلاحا کرش کردن است. اگر پیش از این با بسته شدن ناگهانی برنامه‌های آفیس مواجه شده‌اید یا قبل از ذخیره کردن تغییراتتان در نرم‌افزار، برنامه کرش کرده و موفق به بازیابی اطلاعاتتان نشده‌اید استفاده از نسخه اورجینال آفیس تنها راه حل تضمینی شماست.

به‌روزرسانی‌های منظم آفیس اورجینال، اتصال به مرکز پشتیبانی و دستکاری نشدن نرم‌افزار با کرک‌ها باعث ثبات و سرعت بیشتر آن است.

پشتیبانی مایکروسافت آفیس

برخلاف بسیاری از خدمات و محصولات ایرانی، شرکت‌های بزرگ بین‌المللی همچون مایکروسافت پشتیبانی‌های کامل و بی‌نظیری از محصولات خود دارند. با خرید آفیس اصل می‌توانید از خدمات پشتیبانی این محصول بصورت مادام‌العمر بهره‌مند باشید. البته که کشور ایران به دلیل تبعیت نکردن از قانون کپی رایت بین‌المللی در این زمینه مورد تحریم قرار گرفته اما همچنان با ترفندهایی می‌توان به خوبی از این پشتیبانی استفاده کرد.

اورجینال = امنیت

بخش قابل توجهی از کاربران محصولات آفیس، از نرم‌افزارهای مشهور این مجموعه مثل ورد یا پاورپوینت استفاده می‌کنند و احتمالا بنظر می‌رسد موضوع امنیت در استفاده از این نرم‌افزارها چندان چیز بااهمیتی نیست. اما نمی‌توان امنیت درمورد اطلاعات و دیتای کاربران در نرم‌افزارهایی مثل اکسل یا اکسس را در آفیس نادیده گرفت.

با خرید آفیس ۲۰۱۹ اورجینال یا استفاده از لایسنس قانونی آفیس۳۶۵ می‌توانید از امنیت اطلاعاتتان مطمئن باشید؛ درحالی‌که نسخه‌های کرک شده‌ی آفیس به دلیل نامشخص بودن هویت و اهداف سازنده‌ی کرک عملا شما را در معرض ریسک سرقت یا دستکاری اطلاعاتی قرار می‌دهد.

حفظ حقوق کپی رایت

آخرین مزیتی که کاربران ایرانی درمورد استفاده از نسخه اورجینال نرم‌افزارها به آن فکر می‌کنند، حفظ حق کپی رایت این محصولات دیجیتال است. جستجوی واژه‌ی «کرک» در کنار نام نرم‌افزارها یکی از بیشترین جستجوهای کاربران ایرانی‌ست که نشان‌دهنده‌ی رواج استفاده از کرک‌ها برای هرگونه نرم‌افزار است.

اگر دلیل اهمیت کپی رایت برایتان روشن نیست باید بگوییم که با ورود به خاک کشورهایی که تابع قوانین بین‌المللی کپی رایت هستند، درصورت همراه داشتن نرم‌افزارها کرک شده به سادگی مشمول جریمه‌های سنگین مالی خواهید شد. بعلاوه اگر با کمپانی‌هایی در خارج از کشور قصد همکاری دارید، ارسال فایل‌های خروجی آفیس کرک شده می‌تواند همین نتیجه یعنی جریمه و اتهامات مختلفی برای شما بدنبال داشته باشد.

آفیس اورجینال ۲۰۱۹ یا آفیس ۳۶۵؟

تفاوت اصلی خرید آفیس ۲۰۱۹ با خرید آفیس ۳۶۵ در شکل مالکیت این محصول است. به زبان ساده آفیس ۳۶۵ یک اشتراک است که باید بصورت سالانه آن را تمدید کنید و مزایایی مثل در اختیار داشتن همیشگیِ آخرین نسخه‌ی آفیس و فضای آنلاین برای ذخیره اطلاعات را دارد؛ اما خرید آفیس ۲۰۱۹ معادل است با خرید یک محصول با مالکیت مادام‌العمر آن در یک دستگاه و بدون دریافت آپدیت‌های جدید (مثلا نسخه ۲۰۲۳).

تصمیم‌گیری میان این دو محصول مایکروسافت به موضوعات مختلفی مثل دستگاه‌ و سیستم عامل‌ مورد استفاده‌ی شما، تعداد دستگاه‌هایتان، دسترسی به اینترنت مناسب و کاربرد این مجموعه برای شما دارد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب نسخه‌ی مناسبتان، با مراجعه به وبسایت بنیان سافت و مقایسه‌ی امکانات و مزایای هر دو، محصولی را خرید کنید که بیشترین انطباق را با نیازهای شما داشته باشد.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.