مرکل به نقطه پایان نزدیک می‌شود! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 40590
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۵۸ |

مرکل به نقطه پایان نزدیک می‌شود!

صدراعظم آلمان، به ماه‌های  پایانی حضور خود در قدرت نزدیک می‌شود. این در حالی‌است که مطابق آخرین نظرسنجی‌ها، دو حزب ائتلافی  آلمان( حزب دموکرات مسیحی و حزب سوسیال‌دموکرات) ، نتوانسته‌اند رضایت افکار عمومی آلمان را در مواجهه با بحران‌های اقتصادی و اجتماعی جلب کنند. 
مرکل به نقطه پایان نزدیک می‌شود!

گروه بین‌الملل 
صدراعظم آلمان، به ماه‌های  پایانی حضور خود در قدرت نزدیک می‌شود. این در حالی‌است که مطابق آخرین نظرسنجی‌ها، دو حزب ائتلافی  آلمان( حزب دموکرات مسیحی و حزب سوسیال‌دموکرات) ، نتوانسته‌اند رضایت افکار عمومی آلمان را در مواجهه با بحران‌های اقتصادی و اجتماعی جلب کنند. 
انتخابات در دو ایالت آلمان به آزمونی دشوار برای حزب دموکرات مسیحی، حزب صدراعظم، آنگلا مرکل بدل شده آن‌هم تنها ۶ ماه پیش از برگزاری رأی‌گیری سراسری که نتیجه آن جانشین رهبر پرسابقه این کشور را تعیین خواهد کرد.
به گزارش یورونیوز، مردم ایالت‌های راینلند فالتس و بادن وورتمبرگ در حالی به‌پای صندوق‌های رأی رفته‌اند که نتایج آخرین نظرسنجی‌ها از افت محبوبیت اتحادیه دموکرات مسیحی با گرایش راست میانه حکایت دارد.نارضایتی عمومی از روند کُند واکسیناسیون کرونا در آلمان و نیز متهم شدن دو عضو این حزب در پارلمان به دست داشتن در تجارت ماسک موجب شده تا محبوبیت حزبی که صدراعظم آلمان تا سال ۲۰۱۸ رهبری آن را نیز بر عهده داشت، کاهش یابد؛ درعین‌حال، رخدادی ناخوشایند برای آرمین لاشت که از ژانویه گذشته رهبری حزب دموکرات مسیحی را بر عهده گرفته است.
البته حزب دموکرات مسیحی امیدوار است که به دلیل استقبال از رأی‌دهی به شیوه پستی در شرایط همه‌گیری کرونا بخشی از تأثیر منفی رسوایی ماسک بر آرای حضوری به صندوق‌ها ریخته خواهد شد، کاسته شود.در حال حاضر، ایالت بادن وورتمبرگ هم‌اکنون ائتلافی از احزاب دموکرات مسیحی و سبزها به ریاست وینفرید کرچمان از حزب سبزها قدرت را در اختیار دارد و در ایالت راینلند فالتس نیز ائتلافی سه‌گانه از حزب سوسیال‌دموکرات، سبزها و لیبرال‌ها به ریاست مالو درایر از حزب سوسیال‌دموکرات عهده‌دار قدرت هستند.اعضای حزب سبزها در آخرین انتخابات بادن و ورتمبرگ در سال ۲۰۱۶ موفق شدند با پیشی گرفتن از حزب دموکرات مسیحی به قدرتمندترین حزب این ایالت بدل شوند. تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نیز حاکی‌است که آن‌ها در انتخابات روز یک‌شنبه نیز موفق خواهند شد تا فاصله خود را با حزب دموکرات مسیحی بیشتر کنند.در ایالت راینلند فالتس نیز سوسیال‌دموکرات‌های دارای گرایش چپ میانه نزدیک به ۳۰ است که قدرت را در اختیار دارند و امیدوارند که در پی انتخابات اخیر  همچنان صاحب این قدرت باقی بمانند.انتخابات این دو ایالت، آغاز سال انتخاباتی ۲۰۲۱ در آلمان است که برگزاری انتخابات سراسری در روز ۲۶ سپتامبر، تکلیف صدراعظم این کشور را در پایان
۱۶ سال زمامداری مرکل مشخص خواهد کرد.
مرکل کارنامه موفقی ندارد
اگرچه از آنگلا مرکل به‌عنوان یکی از قدرتمندترین سیاستمداران اروپایی( در مجلات و رسانه‌های آلمانی) یاد می‌شود، اما نظرسنجی‌های صورت گرفته در آلمان نشان می‌دهد که وی نتوانسته است بسیاری از انتظارات شهروندان را در مواجهه با بحران‌هایی مانند شیوع ویروس کرونا یا حتی مقابله با بحران اقتصادی برآورده سازد. فراتر از آن، مرکل سعی داشت در طول بیش از ۱۵ سال اخیر، خود را به‌عنوان«رهبر اتحادیه اروپا» معرفی کند، اما بسیاری از کشورهای اروپایی معتقدند یکی از اصلی‌ترین دلایل عقب‌گرد اروپای واحد طی سال‌های گذشته و اخیر، حضور مرکل در رأس معادلات سیاسی و اجرایی برلین و سیاست‌های بازدارنده و قهری وی بوده است. درهرحال، بعید به نظر می‌رسد که صدراعظم بعدی آلمان نیز بتواند اقدامی را در راستای تقویت همگرایی در اتحادیه اروپا و خارج ساختن این مجموعه از انواع بحران‌ها صورت دهد! 
یورونیوز

|
برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.