مردم فردی امتحان‌پس‌داده را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44926
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰:۰۶ |
رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مردم فردی امتحان‌پس‌داده را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنند

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره اولویت‌های دولت آینده و مهم‌ترین اقدامات آن، اظهار کرد: طبق سخنانی که مقام معظم رهبری فرمودند، باید حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم جزو اولویت‌های دولت بعدی باشد.
مردم فردی امتحان‌پس‌داده را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنند
گروه سیاسی 
محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» درباره اولویت‌های دولت آینده و مهم‌ترین اقدامات آن، اظهار کرد: طبق سخنانی که مقام معظم رهبری فرمودند، باید حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم جزو اولویت‌های دولت بعدی باشد. درصد بالایی از افراد جامعه با درآمدهای پایینی که دارند، درآمدشان کفاف افزایش لحظه‌ای هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد و با سختی در حال گذران امور هستند. در واقع با رویه موجود، افراد ثروتمند روزبه‌روز پولدار می‌شوند، اما افرادی که فقیر هستند روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند.  
رضایی کوچی ادامه داد: البته این موضوع نیز ناشی از سیاست‌های غلط ما در حوزه اقتصاد است که اگر تداوم یابد، شکاف عمیق طبقاتی در کشور شکل می‌گیرد. بنابراین در چنین شرایطی، مهم‌ترین وظیفه رئیس‌جمهور منتخب آینده این است که به مسائل معیشتی مردم و اقتصاد کشور سر و سامان دهد. البته این موضوع هم به استفاده صحیح از ظرفیت‌های داخل کشور برمی‌گردد، بدین صورت که رئیس‌جمهور منتخب باید بخش عمده وقت خود را صرف مسائل داخل کشور کند و از ظرفیت‌های داخلی بهره بگیرد.  
نماینده مردم جهرم در مجلس بیان کرد: راهبرد دولت بعدی باید این باشد که به ظرفیت جوانان کشور و اثرگذاران در اقتصاد توجه کند و در حوزه دیپلماسی خارجی نیز توجهات به کشورهای منطقه و همسایه معطوف شود. درواقع، کشورهای همسایه می‌توانند بازار مناسبی برای تولیدات داخل ما باشند. اما به علت سیاست‌های اقتصادی اشتباه، نه‌تنها این بازار برای تولیدکننده‌های داخلی فراهم نشده بلکه بازار مصرف داخلی نیز تبدیل به بستر خوبی برای تولیدات و محصولات خارجی شده است.  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: البته چنین موضوعی نیز نشان‌دهنده اقتصاد غلط و بی‌برنامه دولت است. بنابراین اگر نگاه به ظرفیت داخلی، پایه‌گذاری دیپلماسی خارجی با کشورهای همسایه و سامان دادن اقتصاد مدنظر باشد، می‌توان در کوتاه مدت شاهد اقدامات بزرگی بود.  وی تأکید کرد: مردم باید فردی را به عنوان رئیس‌جمهور برگزینند که امتحان خود را پس داده باشد،  زیرا شرایط کشور در حال حاضر شرایط آزمون و خطا نیست. مردم می‌توانند به کسانی که در مسئولیت‌های قبلی خود موفق عمل کرده‌اند، اعتماد کنند. کار رئیس‌جمهور، در حوزه اجرایی است، بنابراین رئیس‌جمهور منتخب باید از لحاظ جسمی و روحی توان اجرایی قوی داشته باشد. همچنین باید تیم توانمندی او را همراهی کند زیرا رئیس‌جمهور به‌تنهایی نمی‌تواند تمامی امور را به دوش بکشد. وزرا، استانداران و مدیرانی که انتخاب می‌شوند، باید سابقه و توان کار اجرایی داشته باشند و در عرصه‌های مختلف پای کار باشند تا بتوان شاهد وقوع تحولات بزرگی بود. 
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.