مجمع فدراسیون فوتبال| عزل عزیزی خادم قطعی شد/۸ شهریور تاریخ انتخابات - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 67004
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۹:۴۴ |

مجمع فدراسیون فوتبال| عزل عزیزی خادم قطعی شد/۸ شهریور تاریخ انتخابات

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مجمع فدراسیون فوتبال رسما از عزل شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست با استعلام از فیفا خبر داد.
مجمع فدراسیون فوتبال| عزل عزیزی خادم قطعی شد/۸ شهریور تاریخ انتخابات

در شرایطی که قرار بود مجمع فدراسیون فوتبال از ساعت ۹ امروز آغاز شود، این جلسه با حدود ۲۰ دقیقه تاخیر و پس از تلاوت آیاتی از قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

* این جلسه با حضور محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و در غیاب حمید سجادی وزیر ورزش آغاز شد.

* طبق اعلام حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون، این مجمع با حضور ۷۸ عضو مجمع برگزار می‌شود. در شرایطی که مجمع فدراسیون فوتبال ۸۷ عضو دارای حق رای دارد.

*عزیزی خادم نیامد

* با وجود تهدیدهای اخیر شهاب عزیزی خادم از ابتدای جلسه خبری از حضور رییس معزول فدراسیون که با حکم کمیته اخلاق و استیناف ۲ سال از حضور در هرگونه فعالیت مربوط به فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محروم شده نبود اما حسن کامرانی فر در اعلام دستور جلسه بند عزل مربوط به وی را هم قرائت کرد.

*بی توجهی اعضای تیم ملی به مجمع

*اعضای تیم ملی هم در حاشیه برگزاری مجمع در رستوران هتل المپیک مشغول صرف صبحانه شدند اما بسیاری از آنها به اعضای مجمع بی توجه بودند.

*دستور جلسه مجمع قبلی در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۹ با رای قاطع اکثریت آرا تصویب شد.

*مسئولان حراست فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با توجه به لیستی که در اختیار دارند در ورودی هتل نام افراد را چک کرده تا از وورد افرادی که به جلسه دعوت نشده اما جلوگیری شود. به همین دلیل با توجه به اینکه کامرانی فر دعوت عزیزی خادم را به مجمع کان لم یکن کرده بعید است او را به هتل راه بدهند.

*کامرانی فر اظهار داشت: با توجه به اینکه باید ۲۱ روز قبل دستور جلسه را به اعضا اعلام می کردیم و پس از این تاریخ حکم کمیته اخلاق و استیناف درمورد عزیزی خادم اعلام شد درمورد بند ۱۴ دستور جلسه( مربوط به عزل عزیزی خادم) را اعلام می کنم.

کامرانی فر در ادامه جایگاه خود در کنار پولادگر و ماجدی از روی سن را ترک کرد و با حضور پشت تریبون توضیحات خود را ارائه داد.

*خارج شدن موضوع عزل عزیزی خادم از دستور جلسه

*با توجه به رای موافق اکثریت اعضای مجمع بند ۱۴ مربوط به عزل عزیزی خادم از دستور جلسه خارج شد.

*با اعلام دبیرکل فدراسیون و استعلام از فیفا عزل عزیزی خادم قطعی شد

*با اعلام دبیرکل فدراسیون فوتبال و با استعلام از فیفا، عزیزی خادم به عنوان فرد محروم نمی تواند در مجمع فدراسیون حاضر شود و عملا عزل او از ریاست فدراسیون فوتبال قطعی شد.

*طبق اعلام حسن کامرانی فر، فیفا به صراحت اعلام کرده اگر شخصی طبق حکم ارکان قضایی فدراسیون فوتبال محروم شده باشد حق حضور در جلسه را ندارد و پس از طی دوران محرومیت خود نیز به این دلیل که شرایط احراز صلاحیت را ندارد نمی‌تواند در فوتبال فعالیت کند

*دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین تاریخ ۱۰ شهریورماه را برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرد.

*تمجید و هیجان نمایندگان فیفا از جشن استقلال در ورزشگاه آزادی

میر شاد ماجدی گفت: روز گذشته در بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان دیدیم که مردم در استادیوم آزادی چه شور و اشتیاق و عظمتی را رقم زدند و افتخار آفرینی کردند. دو سه هفته پیش در جام حذفی با اینکه دو تیم غیر تهرانی به فینال رسیده بودند بازهم این ظرفیت را دیدیم. این نشانه عزت بزرگ ملت ایران است که علاقه خودش به فوتبال را نشان می‌دهد. خوشحال بودم که نمایندگان فیفا دیروز از نزدیک این بازی را دیدند.

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: آن‌ها اذعان داشتند که چقدر مردم ما فوتبال را دوست دارند و چقدر عاشقانه به این پدیده اجتماعی نگاه می‌کنند. در مورد خیلی از مسائل صحبت کردیم. خودشان اینجا هستند و می‌توانند شهادت بدهند. گفتند اگر در تهران نبودیم و این حس را نمی‌گرفتیم نمی‌‌توانستیم باور کنیم که چقدر فوتبال برای این کشور مهم است.

*ماجدی: با شکایت از کانادا حق فوتبال ایران را می گیریم

تمام کارشناسان هم گفتند کاندا بهترین تیم برای شبیه سازی آمریکا است. ولی متاسفانه بعد از عقد قرارداد با یک سری مسائل غیرورزشی مواجه شدیم که از آن عبور می کنم. مطمئنم بعد از بررسی‌ها و شکایتی که از فدراسیون فوتبال کانادا اعلام می‌کنیم، حق فوتبال و مردم کشور را خواهیم گرفت.

*۸ شهریور تاریخ مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال 

*کامرانی فر پیشنهاد داد با توجه به اینکه ۱۰ شهریور پنجشنبه است برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال در همین جلسه رای گیری شود که در نهایت اعضا با تاریخ ۸ شهریور برای برگزاری جلسه در روز سه شنبه موافقت کردند.

در ادامه یحیوی اضافه کرد: با این حساب مجمع قانونی نیست اما مجمع باید تصمیم گیری کند. 

*توضیحات کامرانی فر درباره آماده نشدن صورت های مالی فدراسیون

کامرانی فر درباره دلیل آماده نشدن صورت های مالی توضیح داد: صورت های مالی باید در هیات رئیسه به تصویب برسد. هیات رئیسه قبلی صورت های مالی را امضا نکرده و هیات رئیسه کنونی هم امضا نکرد. چندین بار نامه زدیم و از اعضای هیات رئیسه قبلی خواستیم که صورت های مالی را امضا و تایید کنند اما این اتفاق صورت نگرفت. دلیلش هم این است که به دلیل چند مورد، صورت های مالی مورد تایید قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: صورت های مالی باید بررسی می شود و به راحتی از این مسئله نگذشتیم. مجمع در صورتی می تواند صورت های مالی را تصویب کند که ابتدا هیات رئیسه تایید کند. با توجه به تایید نشدن هیات رئیسه قبلی و فعلی، این زمان را به فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه بدهند که بررسی های بیشتر انجام شود. 

دبیرکل فدراسیون تصریح کرد: درخواست ما این است و همراهی کنید تا مشکل را حل کنیم. نمی خواهم وارد جزییات شوم. 

*اعتراض دوباره کی شمس بابت عدم شفافیت مالی در فدراسیون

کی شمس تایید کرد باید جزییات را اعلام کنید. باید شفاف سازی مالی صورت بگیرد و نباید از این موضوع به این راحتی گذشت.

کامرانی فر اضافه کرد:  متاسفانه تایید صورت های مالی مربوط به گذشته است و مقداری از کارها جلو رفت و متوقف شد. از تمام اعضای هیات رئیسه قبلی هم درخواست کردیم که صورت های مالی را امضا کنند و حتی شفاف تر بگویم بخش حقوقی فدراسیون فوتبال درخواست کرد که از طریق نامه های معتبر برای این عزیزان ارسال شود اما ارسال این نامه ها امکان پذیر نیست.

*اینفانتینو اعلام کرد در دوسال ۴ رئیس فدراسیون مورد تایید فیفا نیست

وی ادامه داد: یک موضوع را بگویم. در جلسه ای که با اینفانتینو داشتم جمله ای گفت که ماجدی می تواند شهادت دهد. او گفت تنها کشوری که در دو سال، چهار رئیس فدراسیون داشته ایران بوده و این مورد تایید فیفا هم نیست. باید مسیری را برویم که فدراسیون را به ثبات برساند. یکی از همین موارد، صورت های مالی است. 

دبیرکل فدراسیون تصریح کرد: باور کنید ما که در فدراسیون فوتبال هستیم، این دغدغه را داریم. درخواست ما این بود. الان شفاف اعلام کردم و مجدد درخواست دارم با توجه به اینکه شرایط مالی مهم است، درخواست ما این است که فرصت را به ما بدهید که در مجمع عمومی بعدی نه در مجمع انتخاباتی، این مسئله را بررسی کنیم. این فرصت را بدهید که در مجمع عمومی بعدی صورت های مالی را ارائه کنیم. 

*واکنش استیلی به موضع باشگاه استقلال درباره خط خوردن ۵ بازیکن استقلال

حمید استیلی پس از اینکه متوجه شد سعید فتاحی علیه او مصاحبه کرده در میان رای گیری اعضای مجمع در شرایطی که در اتاق خبرنگاران حضور داشت با او تماس گرفت و گفت خط خوردن این پنج بازیکن با تصمیم سرمربی تیم بوده و به او ارتباطی ندارد.

*هاشمیان به عنوان مربی تیم ملی در رای گیری شرکت نکرد

*وحید هاشمیان به عنوان مربی تیم ملی فوتبال ایران قرار بود در این مجمع شرکت کند اما با وجود حضور در سالن در رای گیری شرکت نکرد.

*حسن کامرانی فر اعلام کرد نماینده بازرسی کل کشور در جلسه امروز حضور داشته و تمام اتفاقات را رصد کرده است.

*دبیر کل فدراسیون درخواست کرد یک نفر از نمایندگان فیفا و AFC برای شمارش آرا جلو صندوق شمارش آرا بیایند که یک خانم و یک آقا این کار را انجام داد و نظارت دقیقی روی شمارش آرا داشت.

*طبق اساسنامه عزل اعضای هیات رییسه با دو سوم از آرای معتبر ماخوذه اتفاق خواهد افتاد و به همین دلیل سفید یا مخدوش بودن برگه رای جزو آرای معتبر محسوب نمی‌شود.

*اصولی در سمتش به عنوان هیات رئیسه ابقا شد.

رای موافق با عزل: ۴۸ رای موافق ؛ رای مخالف با عزل: ۳۱ رای  ؛ رای مخدوش: ۳ رای 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.