متجاوزِ معترض - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 39884
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۲۲ |
انفجار کشتی اسرائیلی در دریای عمان و ادعای نتانیاهو و اتهام به ایران بررسی شد

متجاوزِ معترض

نزدیک به 73 سال است که رژیمی به نام اسرائیل خاک فلسطین را اشغال کرده است. رژیمی نامشروع و کودک کش که برای تمام جنایات خود بهانه و توجیه دارد و حتی بسیاری از آن‌ها را که در روز روشن رخ‌داده و صدها رسانه آن را منتشر کرده‌اند تکذیب می‌کند.
متجاوزِ معترض

حانیه مسجودی
نزدیک به ۷۳ سال است که رژیمی به نام اسرائیل خاک فلسطین را اشغال کرده است. رژیمی نامشروع و کودک کش که برای تمام جنایات خود بهانه و توجیه دارد و حتی بسیاری از آن‌ها را که در روز روشن رخ‌داده و صدها رسانه آن را منتشر کرده‌اند تکذیب می‌کند.
 پنج‌شنبه‌شب هفته گذشته بود که شرکت‌های امنیت دریایی گزارشی دریافت کردند که در یک کشتی تجاری تحت مالکیت اسرائیل در دریای عمان انفجاری رخ‌داده است. بر اساس گزارش‌ها این کشتی تجاری که با پرچم پاناما در دریای عمان در حال تردد بود تحت مالکیت یک شرکت اسرائیلی است که در تل‌‌آویو ثبت‌شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت ترابری رژیم اسرائیل گفته بود که اطلاعی درباره حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان در دست نیست.
یک مقام دفاعی آمریکا در واشنگتن نیز گفت که «در اثر این انفجار حفره‌هایی در بالای خط آب در دو طرف کشتی ایجادشده است. علت انفجار روشن نبود و کسی هم در این حادثه آسیب ندید.»
رادیو کان به نقل از رامی اونگار دوست نزدیک رئیس موساد و  صاحب کشتی اسرائیلی گزارش داد که «قطر حفره‌های ایجادشده در بدنه کشتی تقریبا ۱/۵ متر است و هنوز معلوم نیست که علت شلیک موشک بوده یا انفجار مین‌هایی که ممکن است به کشتی چسبانده شده باشد.»
شرکت امنیت دریایی درایالت گلوبال نیز در گزارش خود درباره این انفجار گفته است: «هرچند که جزئیات این حادثه مشخص نیست، احتمال واقع‌گرایانه‌ای وجود دارد که این حادثه نتیجه فعالیت‌های نامتقارن نیروهای نظامی ایران باشد.» اما این شرکت شاهدی برای این ادعا ارائه نکرده است.
نتانیاهو بازهم زبان گشود
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز دوشنبه به‌صراحت ایران را مسئول اصلی انفجار در یک کشتی اسرائیلی در تنگه هرمز معرفی کرد اما از پاسخ به سؤالی درباره حمله اقدام متقابل کشورش طفره رفت.
نخست‌وزیر اسرائیل که ساعاتی پس از حملات موشکی یک شنبه‌شب اسرائیل به مناطقی در حومه جنوبی دمشق سخن می‌گفت در
 گفت وگویی رادیویی ضمن اشاره به انفجاری که هفته گذشته در کشتی تحت مالکیت اسرائیل در خلیج عمان روی داد به‌صراحت تأکید کرد: «روشن است که این عملیات را ایران انجام داده است.»
در این گفت وگو وقتی از نتانیاهو پرسیده شد که آیا اسرائیل به این حمله پاسخ می‌دهد بار دیگر سخنان قبلی خود را مبنی بر اینکه نخواهد گذاشت ایران به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای دست پیدا کند،‌ تکرار کرد و گفت: «ما مواضع ایران را در کل منطقه هدف قرار می‌دهیم.»
این ادعا ساعاتی بعد از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تکذیب شد. سعید خطیب‌زاده،‌ سخنگوی وزارت خارجه با رد اتهام مطرح‌شده از سوی نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «وسواس بیمارگونه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مسئله جدیدی نیست ولی حاکی از آشفتگی جدید در سرزمین‌های اشغالی است که حاصل رفتارهای ماجراجویانه این رژیم است.»
وی در پاسخ به سؤالی درباره ادعای نتانیاهو که ایران را پشت ماجرای انفجار کشتی باری تحت مالکیت یک اسرائیلی در دریای عمان خواند، تصریح کرد: «رژیم اشغالگر مبنای تمامی ناامنی‌ها و بی‌ثباتی‌هاست و این فرافکنی‌ها کاملاً خط روشنی  دارد. خلیج‌فارس و دریای عمان حوزه امنیتی بلافصل ماست و اجازه نخواهیم داد با این اظهارات هراس افکنی کنند.»
در همین بین اما اسرائیل طبق روال معمول، مسئولیت انجام حملات به خاک سوریه در هفته اخیر را که هرازگاهی باهدف ضربه زدن به شبه‌نظامیان نزدیک به ایران صورت می‌گیرد بر عهده نگرفت.
این در حالی است که تل‌آویو بارها اعلام کرده است که به انجام عملیات بر ضد مواضع نیروهای تحت حمایت ایران و نیز هرگونه اقدام برای انتقال تسلیحات به سوریه ادامه می‌دهد.
بنی گانتس، وزیر دفاع کابینه نتانیاهو چند روز پیش‌گفته ‌بود که اسرائیل برای ممانعت از فعالیت‌های نظامی ایران «تقریباً هر هفته» در سوریه دست به اقدام می‌زند.
ارتش سوریه شامگاه یک شنبه با انتشار بیانیه‌ای از حملات موشکی به مناطقی در حومه دمشق، پایتخت این کشور خبر داد و تأکید کرد که حملات یادشده از سوی بلندی‌های جولان صورت گرفته است.
 اسرائیل، بزرگ‌ترین مهاجم منطقه و معترض به واکنش در مقابل کنش
این اتهامات رژیم کودک کش اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران که سال‌هاست مدافع مردمان سرزمین فلسطین است، در حالی صورت می‌گیرد که خودش بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر، منشور سازمان ملل و قواعد بین‌المللی است.
ربط دادن انفجاری که هیچ زخمی و کشته‌ای به‌جا نگذاشت به ایران در حالی صورت می‌گیرد که خودشان هزاران حمله تروریستی و نظامی را رهبری کرده‌اند و پایگاه‌های مردمی نیروهای مقاومت را بمباران کردند و صدها هزار فلسطینی را بی‌دلیل و با بهانه‌های واهی به شهادت رساندند.
در ادامه به برخی از جنایت‌ها و پرونده سیاه رژیم اسرائیل اشاره می‌کنیم. اشاره‌ای که یادمان می‌آورد که قریب به ۷۲ سال است از یکی از شوم‌ترین حوادث تاریخ کشورهای اسلامی، یعنی اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و تأسیس یک رژیم جعلی می‌گذرد.
اشاره‌ای که یادمان می‌آورد روز ۱۵ می میلادی (۲۶ اردیبهشت) «یوم النکبه» نامیده شده تا سالروز تأسیس این شجره خبیثه همیشه در حافظه مردم فلسطین و تمامی مسلمانان آزاده جهان ماندگار بماند و اخراج بیش از ۸۰۰ هزار فلسطینی از وطن خود از ذهن ملت‌های مسلمان و آزاده جهان خارج نگردد.
باوجوداینکه سیاستمداران فلسطینی ۱۵ می‌ را به‌عنوان «یوم النکبه» تعیین کردند، اما بامطالعه سیاست‌های دولت‌های استعماری اروپا، همچون انگلیس، می‌توان دریافت که این فاجعه نه در این روز، بلکه در سال‌ها قبل از این تاریخ رقم خورده است. اولین تاریخ آن به دوم نوامبر ۱۹۱۷ بازمی‌گردد که وزارت خارجه انگلیس استقرار دولت یهودی در خاک فلسطین را خواستار شد و بعدها به نام «بیانیه بالفور» معرفی کرد. در دسامبر همان سال، ارتش انگلیس با حمله به بیت‌المقدس تلاش خود برای اجرای بیانیه را آغاز و مقدمات اشغال فلسطین فراهم کرد و به دنبال آن، اشغال بیت‌المقدس و تشکیل آژانس یهود، احزاب و سازمان‌های صهیونیستی در این منطقه تأسیس و توسعه یافتند.
در پی اعلام تأسیس رژیم صهیونیستی، جوخه‌های ترور یهودی (هاگانا، اشترن، پالماخ) که در دوره ۲۶ ساله قیمومیت انگلستان آموزش‌دیده بودند، اقدام به تخریب و ویرانی شهرها و روستاهای فلسطینی و قتل و غارت مردم کردند. بر اساس آمار، ۷۸۰ هزار نفر از یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار فلسطینی موجود در آن زمان، از فلسطین آواره شدند. این تنها بخشی از مظلومیت ملت فلسطین است که با گذر زمان عمیق‌تر نیز شده است.
اکنون ۷۲ سال از حضور نامشروع آنان در خاک فلسطین می‌گذرد. حضوری که با افسانه‌ها و داستان‌های ساخته ذهن صهیونیست‌ها  مدام تشدید می‌شود. صهیونیست‌ها برای جنایات وحشیانه خود در سال‌های اخیر با استفاده از ابزار رسانه‌ای جهانی که در اختیاردارند، افسانه‌های مجعولی را بیان می‌کنند افسانه‌هایی که برخی شیوخ عرب را مسخ کرده و نه‌تنها باعث سکوت آن‌ها شده، بلکه آن‌ها را به سمت جانبداری از صهیونیست‌ها و زیر پا گذاشتن حقوق فلسطینی‌ها سوق داده است.
سه افسانه واهی صهیونیست‌ها برای حضور نامشروع و جنایت‌های وحشیانه خود در ۷ دهه اخیر:
۱- طرح اصطلاح «سرزمین بی ملت برای ملت بی‌سرزمین».
این اصطلاح را نخستین بار زنگویل، نویسنده صهیونیست انگلیسی مطرح کرد. پروپاگاندای اسرائیلی همواره موجودیت فلسطینیان را رد و ادعا می‌کند که مردم در بخش اعظمی از خاک فلسطین زندگی نمی‌کرده‌اند؛
۲- وجود حکومت یهودی ۲ هزار سال قبل از سرزمین فلسطین
۳- خروج داوطلبانه فلسطینی‌ها از سرزمین خود.
آنچه امروز پس از ۷۲ سال از تأسیس رژیم صهیونیستی قابل‌درک است، این است که صهیونیست‌ها هیچ‌گاه دست از اشغال و جنایت وحشیانه برنداشته‌اند و طی این مدت با کمک استعمارگران، به اشغال فلسطین با طرح‌ها و نیرنگ‌های رنگارنگ ادامه می‌دهند و ثابت کرده‌اند زبانی جز زبان «مقاومت» نمی‌شناسند.
 نگاهی به جنایت‌های رژیم نامشروع و کودک کش اسرائیل
اما اگر بخواهیم مهم‌ترین وجوه این اشغالگری را برشماریم می‌توانیم به سرفصل‌های زیر اشاره‌کنیم:
-تخریب کامل بیش از ۵۳۱ شهر و روستای فلسطینی و پاک‌سازی نژادی در آن‌ها
-کشته شدن ۱۵ هزار فلسطینی در همان یک سال اول اشغال این سرزمین و کشتن صدها هزار فلسطینی تا به امروز.
-اشغال ۷۸ درصد خاک فلسطینی که ریشه در تاریخ دارد.
– مهاجرت اجباری ۷۸۰ هزار فلسطینی (این آمار تا ۹۸۰ هزار نفر نیز ذکرشده است).
-اسیر شدن ۱۵۰ هزار فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی در شرایط سخت که امروز با عنوان عرب‌های ۱۹۴۸ شناخته می‌شوند.از طرفی مطرح کردن طرح ننگین «معامله قرن» که از دو سال پیش کلید خورد و در هفتادمین سالروز تشکیل رژیم اشغالگر قدس و روز نکبت از سوی آمریکا و رئیس‌جمهور آن ترامپ، صورت گرفت، اثبات این مدعاست که تنها راه «مبارزه است و نه مذاکره»؛ طرحی که با چراغ سبز و حمایت دولت‌های خودکامه و وابسته منطقه به سرکردگی دولت آل سعود و دیگر مزدوران برخی کشورهای عرب منطقه عنوان شد و ثابت کرد که ملت فلسطین نباید به حمایت سران وابسته عرب دل‌خوش باشد.چراکه باید گفت طرح معامله قرن، خیانت آشکار مثلث شوم آمریکا، آل یهود و آل سعود برای یهودی‌سازی قدس شریف و در راستای تحکیم بنیان‌های آن و نیز نتیجه معامله‌گری فریبکارانه سران برخی کشورهای مرتجع عربی است که برای حراست از پایه‌های لرزان حکومت‌های قبیلگی خود دست به این توافق زدند و واقعه نکبت‌بار دیگری را در تاریخ جنایات این رژیم به ثبت رساندند و امروز در سایه همین سکوت و چه‌بسا حمایت از صهیونیست‌هاست که اشغالگران صهیونیست با وقاحت تمام طرح الحاق کرانه باختری به شهرک‌های صهیونیستی را مطرح کردند تا ازاین‌پس، فلسطینیان همان ۲۲ درصد خاک باقیمانده خود را نیز نداشته باشند و درراستای تقویت همین موضوعات نقش دلقک گونه خود را ادامه می‌دهند.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.