ماکرون در دام خودساخته - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 88378
  پرینتخانه » مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۶:۲۲ |

ماکرون در دام خودساخته

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌تایمز» در تحلیلی به بحران اخیر فرانسه در پی قتل نوجوان 17 ساله به دست مأمور پلیس این کشور اشاره کرد و نوشت که بحران قتل نوجوان فرانسوی، «امانوئل ماکرون» را تضعیف کرده است.در مقدمه این گزارش به ضعف مدیریتی ماکرون اشاره‌شده و آمده است که حتی در شرایط معمولی نیز، امانوئل ماکرون برای اداره فرانسه به کمک متحدان خود نیاز دارد.
ماکرون در دام خودساخته

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌تایمز» در تحلیلی به بحران اخیر فرانسه در پی قتل نوجوان ۱۷ ساله به دست مأمور پلیس این کشور اشاره کرد و نوشت که بحران قتل نوجوان فرانسوی، «امانوئل ماکرون» را تضعیف کرده است.در مقدمه این گزارش به ضعف مدیریتی ماکرون اشاره‌شده و آمده است که حتی در شرایط معمولی نیز، امانوئل ماکرون برای اداره فرانسه به کمک متحدان خود نیاز دارد.
این روزنامه ادامه می‌دهد که رئیس‌جمهور فرانسه برای انجام امور با راست سنتی همکاری کرده است و چپ میانه به او در دستیابی به امور دیگر کمک کرده است. چالش فعلی فرانسه بزرگ‌تر  از هر چالشی است که در بیش از دو دهه، یک رئیس‌جمهور فرانسوی با آن مواجه بوده است.واشنگتن‌تایمز در این خصوص نوشت، ماکرون باید سیاستمداران سراسر مجمع ملی فرانسه را متقاعد کند که حتی در خصوص پروژه‌های داخلی کوچک نیز از او حمایت کنند.این گزارش سپس به ناآرامی‌های اخیر فرانسه اشاره کرد و نوشت که در حال حاضر اداره یک کشوری که از قبل نیز قطبی شده است، تقریبا برای ماکرون غیرممکن شده است زیرا یک افسر پلیس حومه شهر، یک مرسدس بنز زردرنگ را متوقف کرده است و به سینه راننده ۱۷ ساله آن شلیک مرگباری کرده است و ۶ روز آشوب را در سراسر کشور به راه انداخته است.
طبق این گزارش، رقبای راست‌افراطی ماکرون نیز در این اوضاع برجسته و جسور شده‌اند. یک چهره جنجالی بسیار راست‌افراطی،یک کمپین آنلاین جمع‌آوری بودجه برای خانواده مأمور پلیسی که به نوجوان فرانسوی شلیک کرده بود، به راه انداخته است و این مأمور را به‌عنوان فردی که «وظیفه خود را انجام داده است و هزینه سنگینی برای این قضیه پرداخت کرده است»، مورد تحسین قرار داده است. در پی راه‌اندازی این کمپین آنلاین، بیش از یک‌میلیون یورو از طرف ده‌ها هزار نفر جمع‌آوری‌شده است و موجب بهت و حیرت تعداد بسیار زیادی شده است و بسیاری از گروه‌های مخالف نژادپرستی و سیاستمداران چپ‌گرا را بر آن داشته است که خواهان توقف این کمپین شوند. دولت ماکرون نگران است که این اقدام راست‌افراطی‌ها به تشدید تنش‌ها در فرانسه کمک کند.
ماکرون سال گذشته میلادی در دور دوم انتخابات با کسب ۵۸ درصد آراء، «مارین لوپن» رهبر حزب راست افراطی فرانسه را شکست داد و موفق شد دومین دوره پنج‌ساله ریاست‌جمهوری را به دست آورد اما دو ماه بعد، حزب میانه‌‌گرای «رنسانس» وی اکثریت پارلمان را از دست داد. حزب «اجتماع ملی» مارین لوپن تعداد بی‌سابقه‌ای از کرسی‌های پارلمانی را به دست آورد.واشنگتن‌تایمز سپس ادامه داد که ماکرون علی‌رغم پیروزی نزدیک با لوپن، آرزوهای بزرگی داشت. هدف اول و بزرگ وی افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ سال به ۶۴ سال بود که مجبور بود از طریق پارلمان برای آن اقدام کند. وی همچنین امید داشت که مجددا فرانسه را صنعتی کند و شرایط کاری را بهبود بخشد و لایحه جدید مهاجرت را نهایی کند. در خارج از کشور نیز، ماکرون برای حاکمیت و استقلال اروپا در زمینه‌های اقتصاد و انرژی و مسائل دفاعی تلاش کرد.این روزنامه آمریکایی سپس با مطرح کردن این موضوعات مجددا‌ به بحران اخیر فرانسه بازگشت و نوشت که ماکرون هفته گذشته، مجبور شد سفر خود برای حضور در نشست اروپا را در بروکسل نیمه‌کاره رها کند تا یک جلسه فوری با دولت خود در خصوص بحران فرانسه برگزار کند.این هفته نیز، ماکرون، در آخرین لحظه، سفر به آلمان که باهدف نمایش قدرت دوستی دوجانبه علی‌رغم اختلافات در زمینه انرژی، دفاعی و اقتصادی و مسائل دیگر برنامه‌ریزی‌شده بود را به تأخیر انداخت.
واشنگتن‌تایمز 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.