مانور ایران قوی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75725
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ |
ملت ایران با شناخت درست موقعیت، یکی از پرشکوه‌ترین سیزده آبان‌ها را رقم زد

مانور ایران قوی

آنچه در سیزدهم آبان‌ماه امسال در خیابان‌های تهران و دیگر شهر و استان‌های ایران عزیز گذشت، مانور دشمن‌شناسی بود. رهبر معظم انقلاب در فراز پایانی سخنرانی خود در دیدار با دانش‌آموزان تأکید کردند که هر حرکت ما در داخل کشور، پیامی به خارج از کشور دارد.
مانور ایران قوی

گروه سیاسی
آنچه در سیزدهم آبان‌ماه امسال در خیابان‌های تهران و دیگر شهر و استان‌های ایران عزیز گذشت، مانور دشمن‌شناسی بود. رهبر معظم انقلاب در فراز پایانی سخنرانی خود در دیدار با دانش‌آموزان تأکید کردند که هر حرکت ما در داخل کشور، پیامی به خارج از کشور دارد. این جمعیت در سیزدهم آبان، روزی که نماد آمریکاستیزی است در پی ارسال همین پیام به خیابان آمده بود؛ تا بگوید ایران کشوری است که مردم آن با وجود تمام اعتراضات و گلایه‌مندی‌های به حق، به بیگانگانی که چشم طمع به این خاک دوخته‌اند، در باز نشان نمی‌دهند.

تا اعلام کنند تصویر حقیقی ایران، اغتشاش‌گران خط دهی شده، اراذل و اوباش و البته برخی افراد فریب‌خورده وغافل از چشم‌های طماع نیست. تصویر حقیقی ایران از آن مردمی است که امنیت و استقلال کشور را ارزان نمی‌فروشد. این جمعیتی که امروز به خیابان آمده بود، خود را در برابر مردم نمی‌دید. نیامده بود که برای جریان دیگری در کشور خط و نشان بکشد، آمده بود تا دشمن خیال ناامن شدن ایران را از سر بیرون کند. آمده بود با آنکه نسخه جنگ داخلی برای مملکت می‌کشد مقابله کند. این جمعیت، جمعیت مذهبی‌ها مقابل غیر مذهبی‌ها نبود. اتحادی بود در برابر اتحاد دشمن علیه ایران. این جمعیت، عبارت از مردمی سیر و برخوردار نیست که نفسش از جای گرم بلند شود و به پاس این رفاه، آمده باشد و از جمهوری اسلامی دفاع کند؛ بلکه می‌داند فقط حرف نظام جمهوری اسلامی ایران نیست؛ حرف دشمنی است که قصد نابودی اسلام و ایران و جمهور را دارد. تنها یک نظام هدف نیست، نظامی از ارزش‌ها هدف است. این یک لشکرکشی خیابانی نبود در مقابل اغتشاشات چهل و اندی روز اخیر؛ حضوری بود برای یادآوری جنایات چهل و اندی سال اخیر که از سوی آمریکا با فشاری چندین برابر از گذشته، بر ملت ایران روا داشته شده است.   آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری در مراسم روز ۱۳ آبان ۱۴۰۱  که روبه روی لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا در تهران) برگزار شد، اظهار داشت: فرعون هم به شخص و هم به روحیه‌ای می‌گویند که به سبب آن انسان از یک سیئه اخلاقی برخوردار شود؛ فقط خود را ببیند و به خود بیندیشد ولو منافع انسان‌های بسیاری در خطر قرار بگیرد و انسان‌های بسیاری از بین بروند.  ائمه اطهار و قرآن کریم هشدار دادند که مراقب باشید دچار خود بزرگ‌بینی نشوید. این خطر موجب سقوط فرد و جامعه می‌شود و امروز نماد استکبار، نظام سلطه‌ حاکم بر آمریکاست.به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امام خمینی (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ نامید، گفت: آمریکا برای اینکه به منافع خودش برسد، حاضر است بسیاری از مردم را از بین ببرد و منافع آن‌ها را به خطر بیندازد. رئیسی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران با انقلاب شکوهمندش مبارزه با استکبار و استبداد را در دستور کارش قرار داد. در ۲۲ بهمن ۵۷ به حرکت رژیم استبدادگر پهلوی پایان داد. حرکت بصیر دانشجویان در آبان ۵۸ جریان مبارزه با استکبار (استعمار خارجی) کامل کرد.وی روز مبارزه با استکبار جهانی را نماد اقتدار و مظلومیت مردم ایران دانست و عنوان کرد: در این روز باید ابعاد حرکت فرعونی و استکباری مستکبرین تبیین شود. توطئه‌ها و فتنه‌های مستکبرین باید روشن شود؛ می‌خواهند بین ملت‌ها تفرقه‌اکنی کنند تا به سلطه خودشان ادامه بدهند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات تروریستی و جنایتی آمریکا گفت: آمریکا در بیش از ۳۰۰ جنگ در عالم حضور داشته است. آمریکا در ۶۲ کشور کودتا انجام داد. آمریکا در پرتلفات‌ترین جنگ‌های افغانستان، عراق و ویتنام نقش اول را داشته است. دخالت‌های نظامی این کشور در کشورها به نام مبارزه با تروریسم و آزاد کردن ملت‌ها. بنیان‌گذاری گروه‌های تکفیری و حامی آن‌ها در عالم و کشورهای منطقه بوده است. حمایت از جریان‌های تجزیه‌طلب و تروریست. به راه انداختن نظام‌های تحریمی علیه کشورهای مستقل به ویژه در ایران اسلامی.
وی روحیه آمریکا را استکباری و سلطه‌گری خواند و گفت: آمریکا می‌خواهد کشورها گاو شیرده برای او باشند. در میان همه این جنایت‌ها خودشان را به عنوان طرفدار آزادی و حقوق انسان معرفی می‌کنند؛ کجای عالم از شما می‌پذیرد که خودتان بنیان‌گذار داعش بودید  که در عالم جنایت می‌کند. نتیجه حضور دو دهه آمریکا در افغانستان جز جنایت و خون‌ریزی چه بود؟ اقدامات آمریکا پیش‌روی همه است.
رئیسی با بیان اینکه چند ساعت قبل مطلع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای بر زبان رانده، شاید از حواس پرتی که دارد باشد و ایشان گفته است که ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید. ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد. ملت ایران بارها مواضع خود را اعلام کرده است؛ امروز دهه هشتادی‌ها و دهه‌ نودی‌ها هم همین نگاه را دارند.
رئیس‌جمهور ادامه داد: به برخی افراد گول‌خورده و خائن نگاه نکنید. ملت بزرگ ایران سخنش همین است و بارها اعلام کرده است. جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها مسیر پیشرفت را طی می‌کند. کشوری که شما سیم خاردار به رزمندگانش نمی‌دادید، یکی از تولیدکنندگان در صنایع هسته‌ای و دفاعی است.
وی در ادامه با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی وی مبنی بر عدم رفع تحریم‌ها گفت: به دبیرکل گفتم که امروز
 ۶ واکسن در ایران تولید می‌شود و به صادرکننده واکسن تبدیل شده‌ایم. رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: در صنعت فضایی، در صنایع مختلف و سایبر جوانان ایرانی حرف برتر در منطقه و جهان دارند. 
وی خطاب به آمریکا تاکید کرد: با تهدیدهای شما متوقف نخواهیم شد. حرکت قطار ملت ایران متوقف نمی‌شود. شما به دنبال کُند کردن حرکت پرشتاب این قطار هستید؛ اما زهی خیال باطل. امروز آمریکایی‌ها می‌بینند که کشور پیشرفت می‌کند. ما تولید و صادرات داریم. می‌خواستند صادرات نفت را به صفر برسانند. می‌خواستند تولید را در کشور به صفر برسانند. می‌خواستند ایران را منزوی کنند. اما همه می‌دانند که حضور ایران در منطقه تعیین‌کننده است. هیچ معادله‌ای در منطقه بدون حضور ایران رقم نخواهد خورد. آمریکایی‌ها این را خوب می‌دانند. رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها داعش را ایجاد کردند، به جان مردم مسلمان انداختند، قتل، کشتار و خون‌ریزی به راه انداختند، اما ایران اسلامی برای حفظ منطقه از حضور دست‌نشاندگان آمریکا حرکت کرد و حاج قاسم سلیمانی نماد مبارزه با تروریست ها در عالم شد.
وی خطاب به مردم، جوانان و دانشجویان گفت: دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است. دشمن علم و دانش را هدف قرار داده است. آن‌ها جایگاه برتر علمی ایران و فناورانه کشور را هدف قرار داده‌اند.
رئیسی بیان داشت: آمریکایی‌ها تصور کردند می‌توانند مانند آنچه در سوریه و لیبی اجرا کردند، اینجا هم اجرا کنند. شما می‌‌خواهید چند بار ایران را تجربه کنید؟ چرا از تجربه‌ها درس نمی‌گیرید؟ ملت بزرگ ایران در برابر شما سر فرو نخواهد آورد. به آنچه به اسم آزادی فکر می‌کنید، چه بر سر ملت‌های افغانستان و عراق درآوردید؟
دشمن علم و دانش را هدف قرار داده است. دشمن کسب علم و دانش در دانشگاه‌های ما، جایگاه برتر علمی ایران و فناورانه کشور را هدف قرار داده‌ است. آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی، پیشرفت و امید را هدف قرار داده‌اند. امنیت، آرامش و اقتدار را هدف قرار داده‌اند. آرامش در بازار و اقتصاد را هدف قرار داده اند. جان انسان‌ها به‌ویژه انسان‌های ارزشمندی که حاضرند برای نظام خطرپذیری داشته باشند، هدف قرار داده است. در این عرصه باید هوشیاری و بصیرت داشت؛ آن امری که رهبری همه ما را مخاطب قرار دادند. فرمودند مراقب باشید چراکه دشمن می‌خواهد داشته‌های ما را که بسیار است و از همه مهمتر اعتماد به نفس است، هدف قرار دهد.
وی اضافه کرد: ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی‌‌کنیم؛ این مورد هدف دشمن است. دشمن نمی‌خواهد ما روی پای خودمان بایستیم. استقلال در کشاورزی و صنعت و در حوزه علم و فناوری را نمی‌خواهد. 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.