مأموریت‌ هیئت اعزامی به سیستان وبلوچستان به سرانجام رسید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 76795
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹ |
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری:

مأموریت‌ هیئت اعزامی به سیستان وبلوچستان به سرانجام رسید

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان با اشاره به پایان مأموریت این هیئت گفت: مجموعه دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات جمع‌بندی شده و به استحضار رهبر انقلاب خواهد رسید.
مأموریت‌ هیئت اعزامی به سیستان وبلوچستان به سرانجام رسید

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری شامگاه پنج شنبه در جمع‌بندی سفر به استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تدبیر حکیمانه و مهربانانه رهبر عزیز و عالیقدرمان که سرشار از لطف و محبت بود نسبت به مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان، باعث شد بنده و دوستانم افتخار سفر به استان را پیدا کنیم و به لطف خداوند متعال روزها و شب‌های پرخاطره‌ای را بین مردمان عزیز، خونگرم و غیور استان سپری کردیم.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به استان سیستان و بلوچستان گفت: مأموریت ما با مهر و بزرگواری میزبانانی کریم و میهمان‌نواز قرین شد و به لطف خداوند متعال با موفقیت به سرانجام رسید. بهانه سفر ما البته مسئله تلخی بود، اما لطف مردم عزیز استان برای ما حلاوت مضاعفی را به همراه داشت.

وی بیان کرد: ما مأمور بودیم از طرف مقام معظم رهبری که اولاً سلام پرمهر و محبت ایشان را به همه مردمان سلحشور و قهرمان استان سیستان و بلوچستان از همه گروه‌ها، اقوام، طوایف سنی و شیعه در بخش‌های مختلف این جغرافیای پهناور و پرافتخار ابلاغ کنیم که الحمدلله به توفیق الهی موفق شدیم، هم از طریق رسانه‌های استان و هم از طریق اجتماعاتی که با حضور گروه‌های مختلف مردم برگزار شد، این وظیفه را به فضل الهی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری افزود: ما مأموریت داشتیم دیدارهای متنوعی را با گروه‌های مختلف مردم انجام دهیم و در این دیدارها شنونده باشیم و به کسانی که نقطه نظرات متنوعی دارند از انتقاد، پیشنهاد و درد دل گوش کنیم که به لطف خداوند متعال موفق شدیم و توانستیم با گروه‌های زیادی از مردم دیدار داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما با علمای برجسته اهل سنت دیدار داشتیم و دغدغه‌ها و مطالب مختلف آنها را دریافت کردیم. با علمای برجسته شیعه دیدار داشتیم و دیدگاه‌های آنها نیز دریافت شد؛ با نخبگان دانشگاهی، اساتید، فرهنگیان، معلمان، بزرگان استان، سران قبایل و طوایف و ریش‌سفیدان، جمع‌های متنوعی از بانوان مکرم استان، جوانان، مسئولان و خدمت‌گزاران مردم در بخش‌های گوناگون دیدارهای متنوعی را برگزار کردیم و جالب اینکه به توفیق الهی این دیدارها به صورت گسترده برگزار شد؛ یعنی از زاهدان تا زابل، از خاش تا سراوان، از ایرانشهر تا دلگان و بالاخره به چابهار سفر کردیم و با وجود اینکه هفته فشرده‌ای بود ولی به لطف خداوند موفق شدیم از نزدیک خدمت عزیزانمان در بخش‌های مختلف برسیم؛ در هر شهرستان هم معمولاً همین جلسات متنوع را برگزار کردیم و علاوه بر آن دیدارهای خصوصی هم با عزیزانی که تمایل داشتند، در کنار برنامه‌های دیگر برگزار شد.

فرهیختگی، ادب، محبت، غیرت، دردمندی و آرمان‌خواهی مردم سیستان و بلوچستان

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری گفت: در جریان این دیدارها وقت خوبی برای شنیدن گذاشتیم و مفصل شنیدیم و به تعبیر رهبر عزیزمان «دل دادیم»، یعنی با همه وجود نقطه نظرات، دیدگاه‌ها، نگرانی‌ها، دل‌مشغولی‌ها، پیشنهادات، عرض ارادت‌ها، عرض سلام‌ها و عرض محبت‌ها را شنیدیم و دریافت کردیم.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مجموع می‌توان گفت در این دیدارها فرهیختگی، ادب، محبت، غیرت، دردمندی، واقع‌گرایی و آرمان‌خواهی را می‌شد مشاهده کرد؛ زبان‌هایی که ضمن مهربانی، صریح و خیلی قاطع بودند و ضمن اینکه به مسائل جاری توجه داشتند، برای وضعیت آینده استان به آرمان‌ها هم توجه می‌کردند و از این جهت این دیدارها و برنامه‌ها برای ما فوق‌العاده بود.

وی تصریح کرد: آنچه ما در مجموعه این دیدارها به دست آوردیم، طلوع غیرت از یک سو و مهرورزی از سوی دیگر بود و حقیقتاً برای ما جالب بود که مردم سیستان و بلوچستان از این موضوع که به این استان سربلند و نماد وحدت انگ اختلاف بخورد و استانی که نماد غیرت است انگ تجزیه‌طلبی به آن بخورد، آن هم در حالی که سیستان و بلوچستان نماد همه ارزش‌های ایرانی ماست، واقعاً ناراحت بودند و این موضوع را ابراز می‌کردند و ما هم از کلمات خیلی محکمی در مورد کسانی که احیاناً از این ادبیات نامناسب درباره مردم استان استفاده کرده‌اند، بیان کردیم و موضع بسیار صریح و روشنی را در این جلسات تقدیم کردیم.

مأمور بودیم به تسلی خانواده شهدا و مجروحان

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری اظهار داشت: ما مأمور بودیم به تسلی خانواده شهدا و مجروحان و عرض تسلیت و ابراز عنایت خاص رهبر عزیزمان به این بزرگواران که به لطف خداوند متعال در این بخش هم توفیق داشتیم؛ یعنی علاوه بر اینکه به عموم مردم استان به خاطر برخی وقایع تلخی که رخ داده بود تسلیت گفتیم و عرض ارادت کردیم، با خانواده عزیزانی که در حوادث اخیر آسیب دیده و مجروح شده‌اند یا بی‌گناه کشته شده بودند دیدار داشتیم که در پی آن هم دلجویی گفتاری شد، هم سلام و مهر رهبر عزیزمان را به آنها رساندیم و هم به لطف خداوند متعال دلجویی عملی انجام شد.

وی افزود: در این راستا کشته‌شدگان بی‌گناه حوادث اخیر با عنایت رهبر عزیزمان مفتخر به عنوان شهادت شدند و با ترتیبات خاصی که خواهد داشت تحت پوشش بنیاد شهید قرار می‌گیرند و در این زمینه کمیته مخصوصی شکل می‌گیرد که به این موارد رسیدگی می‌کند و ان‌شاءالله انجام خواهد شد. همچنین نسبت به کسانی که در این حوادث جراحت و آسیب دیدند متناسب با شدت جراحت و آسیب از مساعدت و عنایت مسئولان بهره‌مند خواهند شد.

وعده رسیدگی و محاکمه خاطیان را دادیم

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری گفت: در بین بازداشت‌شدگان افرادی که مرتکب خلاف‌های بزرگ نشدند مورد عفو کریمانه رهبر عزیزمان قرار گرفتند که در این راستا برخی آزاد شدند و جمعی دیگر به زودی آزاد خواهند شد.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در مورد وقایع بسیار تلخی که در استان رخ داد، وعده رسیدگی و محاکمه خاطیان را دادیم. تاکنون هم فرمانده جدید انتظامی سیستان و بلوچستان از مردم عذرخواهی کرده و هم افراد خاطی بازداشت شده‌اند و در مسیر قضائی قرار دارند.

وی افزود: همه مردم منصف، بامحبت و قدرشناس استان به خوبی می‌دانند که اگر برخی از اعضای یک نیروی عظیم که حافظ امنیت بوده و مسئولیت خدمات متنوعی از مرزها تا شهرها را عهده‌دار هستند، مرتکب خطایی شوند، به هیچ وجه بر دامن این سازمان بزرگ که حافظ امنیت و منشأ خدمات فراوان است، گردی نمی‌نشیند و عزیزان ما در آن مجموعه که شهیدها دادند، رنج‌ها بردند و خدمات فراوان داشته‌اند همچنان مورد احترام هستند و بلکه احترامشان بین مردم عزیز استان مضاعف خواهد بود و خدشه‌ای به حیثیت آنها وارد نخواهد شد. این هم بخش دیگری از مأموریت ما بود که به انجام رسید.

درخواست دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: ان‌شاءالله مجموعه دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهاداتی که عزیزان ما در جلسات مختلف در رابطه با مسائل مختلف از حوادث اخیر تا مسائل مربوط به توسعه و آینده استان داشتند، جمع‌بندی خواهد شد و این جمع‌بندی در مراجعت، به استحضار رهبر معظم انقلاب خواهد رسید و در اختیار مسئولان امر قرار می‌گیرد که امیدواریم به فضل پروردگار متعال چرخ توسعه استان خیلی پرشتاب‌تر از گذشته بچرخد و رونق در جوانب گوناگون استان مشاهده شود.

رئیس هیئت اعزامی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به آنچه از وضعیت استان مشاهده کردم، اطمینان دارم همه دست به دست هم خواهند داد و با عنایت الهی در پرتو هدایت‌های نماینده رهبر معظم انقلاب در استان و همچنین استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان و سایر مسئولان گرامی در بخش‌های مختلف با همت و محبت مردم شرایط در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت و ان‌شاءالله شاهد شرایط بسیار مناسب و امنی برای هر نوع پیشرفت در استان سلحشور و غیور سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

وی بیان کرد: ما همچنان از بیرون که نگاه می‌کنیم استان سیستان و بلوچستان را به لطف پروردگار متعال به عنوان یک استان متحد و تجلی‌گاه وحدت اسلامی و ملی خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری گفت: از همه مردم سیستان و بلوچستان کمال تشکر را داریم و سلام پرمهر و محبت شما را که خواسته شده از بنده، محضر رهبر عزیزمان اهدا خواهیم کرد و امیدوارم پیرو درخواست نماینده ولی فقیه در استان که در آینده نه چندان دور، مردم عزیز استان خدمت رهبر عظیم‌الشأن برسند که ان‌شاءالله این موضوع هم در زمان مناسب برآورده خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.