لزوم جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در بازارهای مصرفی و موردنیاز مردم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 90568
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۶:۱۷ |
علی حدادی، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تأکید کرد:

لزوم جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در بازارهای مصرفی و موردنیاز مردم

علی حدادی، نماینده مردم نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان در مجلس یازدهم و سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۱۴۰۲  به عنوان اولویت نخست، موضوع معیشت مردم را عنوان کردند و بر بهبود اقتصاد تأکید داشتند.
لزوم جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در بازارهای مصرفی و موردنیاز مردم

علی حدادی، نماینده مردم نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان در مجلس یازدهم و سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۱۴۰۲  به عنوان اولویت نخست، موضوع معیشت مردم را عنوان کردند و بر بهبود اقتصاد تأکید داشتند. دراین راستا همواره ضرورت دارد تا دولتمردان و مسئولان کشور خدمت رسانی صادقانه داشته‌ باشند تا خروجی عملکردشان در سفره‌های مردم نمایان شود. 
وی افزود: بی‌شک انتظار مردم از دولتمردان و مسئولان کشور دردستورکار قرار دادن اقداماتی است که موجب بهبود معیشت‌شان شود. تیم اقتصادی دولت مردمی می‌بایست نهایت تلاش خود را داشته باشند تا قیمت‌ها افزایش پیدا نکند و همواره دارای ثبات باشد. 

حدادی تصریح کرد: مادامی که قیمت‌ کالاهای مصرفی و موردنیاز مردم افزایش پیدا نکند، قدرت خریدشان نیز تقویت خواهد شد. بنابراین باید دو مؤلفه مهم ثبات قیمت‌ها و تقویت خرید مردم را در دستورکار قرار داد تا نظام اقتصادی کشور نیز بهبود پیدا کند. دولت باید اهتمام ویژه نسبت به رفع مشکلات حوزه معیشتی مردم داشته باشد. بی‌شک کارکرد دولت نیز از همین مسیر مبرهن خواهد شد. تیم اقتصادی دولت و هریک از وزارتخانه‌های کشور امروز با وظیفه بسیار سنگین بهبود معیشت و رونق اقتصادی رو به رو 
می‌باشند.  سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها همچنین خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی ضرورت دارد تا نقدینگی را به مسیر حمایت از تولیدات داخلی به ویژه در بخش مردمی هدایت کنیم. بخش خصوصی نیز می‌بایست از سوی دولت مورد حمایت و تشویق قرار بگیرد تا شرایط کلی اقتصاد و معیشت مردم بهبود یابد. 

نماینده مردم نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان در مجلس یازدهم متذکر شد: متأسفانه امر نظارت بر بازارهای کشوربسیار کمرنگ شده است. ضرورت دارد تا سطح نظارت را بیش از پیش کنیم و حمایت همه جانبه را رقم بزنیم.  وی با بیان اینکه بانک‌های کشور باید در مسیر بهبود معیشت مردم همراه شوند، یادآور شد: بانک‌ها باید در خط مقدم دفاع از معیشت مردم قرار بگیرند. شایان ذکر است تا بگوییم که یکی از بخش‌های مورد اعتماد مردم، بانک‌ها می‌باشد و مردم نقدینگی خود را به آن‌ها می‌سپارند. بنابراین ضرورت دارد تا بانک‌های کشور‌ حامی دفاع از معیشت مردم شوند و حمایت از تولید را دردستورکار قرار دهند. 

او بیان داشت: بهبود معیشت مردم و رفع موانع‌شان نیازمند انگیزه و اراده جدی می‌باشد. دولتمردان می‌بایست مقدمات این امر را فراهم سازند و در این مسیر کوتاهی نکنند. بی‌شک مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نیز آمادگی هرگونه خدمتی را دارند و هرکجا که نیاز به اصلاح و ایجاد قوانین باشد، ورود خواهند کرد. 
حدادی با تأکید بر وحدت هرچه تمام‌تر اظهارکرد: هم‌افزایی میان دولت و مجلس شورای اسلامی اهمیت فراوانی دارد و باید بکوشیم تا به ندای مقام معظم رهبری لبیک صادقانه بگوییم. امروز وحدت و همدلی رکن مهم بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم است. ضرورت دارد تا انسجام خود را بیش از پیش کنیم و از تعلل در اقدامات پرهیز کنیم تا مردم نیز شاهد خدمات دولتمردان و مسئولان کشور باشند و خروجی این تلاش‌ها را در سفره خود ببینند. 

وی در پایان این گفت‌وگو عنوان کرد: انتظارمان این است که دولت در بازار اقلام مصرفی و موردنیاز مردم ورود کند و با افزایش نظارت، ثبات قیمت را رقم بزند. مردم امروز نسبت به جلوگیری از افزایش قیمت‌ها گلایه دارند و مطالبه‌شان ثبات قیمت‌هاست. بی‌شک بهترین مردم را دارا هستیم و می‌بایست برای بهترین مردم، شایسته‌ترین خدمات را در بخش اقتصادی و معیشتی رقم بزنیم. 

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.