قوانین عمل نشده و مطالبات رهبری در بخش تعاون باید اجرا شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 16207
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲ |
رئیس قوه قضائیه در دیدار اعضای اتاق تعاون ایران:

قوانین عمل نشده و مطالبات رهبری در بخش تعاون باید اجرا شود

رئیس قوه قضائیه در دیدار با رئیس و هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران، با انتقاد از قوانین عمل نشده در حوزه تعاون، از ایجاد مراکز داوری در این بخش استقبال کرد.
قوانین عمل نشده و مطالبات رهبری در بخش تعاون باید اجرا شود

در پی فرمایشات رهبر از بخش تعاون و حضور مردم در اقتصاد و تاکید ایشان به مسئولان امر برای حل مشکلات تعاونگران، رئیس و اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار کردند.

در این دیدار، آیت الله ابراهیمی رئیسی، رئیس قوه قضائیه، با تاکید بر اجرای قانون در حوزه تعاون، گفت: قوانین عمل نشده در حوزه تعاون باید با نظارت سازمان بازرسی اجرا شوند و احصاء این قوانین، به عهده اتاق تعاون است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قانون برای اجرا تصویب می‌شود، عدم اجرای قانون پدیده مناسبی نبوده و سازمان بازرسی باید به موارد ورود کرده و بر آن تمرکز کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به بهره گیری از ظرفیت‌های بخش تعاون در خصوصی سازی گفت: باید از قوت و ظرفیت بخش تعاون، برای خصوصی سازی بهره برد.

وی همچنین در خصوص همکاری نمایندگان قوه قضائیه در شوراها و هیأت‌های عالی تصمیم گیری کشور، تاکید کرد: باید از هم اندیشی، تبادل نظر و مشورت‌های مستمر و به موقع متخصصان بخش تعاون استفاده کرد.

در این نشست توضیحاتی در خصوص مراکز مستقل داوری در بخش تعاون ارائه شد که رئیس قوه قضائیه در این خصوص بیان داشت: فعالیت مراکز داوری در بخش تعاون، گام مثبتی است؛ چراکه داوری در بخش تعاون، فنی‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد و موضوعات مطروحه با تفاهم حل و فصل می‌شود؛ ضمن اینکه اگر در هر بخشی مراکز داوری فعال شوند، کار دستگاه قضائی کمتر شده و به همین جهت، قوه قضائیه از مراکز داوری حمایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از این دیدار به ساماندهی ارتباط بخش تعاون با قوه قضائیه تاکید و بیان کرد: در موضوعات مختلف باید از نظرات بخش تعاون استفاده شود و از این ظرفیت، باید به صورت مستمر در تصمیم سازی‌های کشور بهره ببریم.

رئیسی، تعاونی‌های توسعه عمران شهرستان‌ها را ظرفیت خوبی عنوان کرد و گفت: این ظرفیت‌ها می‌تواند در انجام پروژه‌ها و طرح‌های هر منطقه در قالب تعاونی و سپردن امور به مردم مفید باشد.

رئیس قوه قضائیه، ظرفیت تعاون را در تأمین و توزیع اقلام ضروری مردم حائز اهمیت توصیف کرد و ابراز داشت: تعاون می‌تواند توزیع اقلام ضروری مردم در بخش ارزاق و تأمین و توزیع مواد اولیه مؤثر واقع شده و موجب حذف واسطه‌ها و کنترل قیمت‌ها و مهار تورم شوند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.