قدرت رسانه در محتوای تولیدی آن دیده می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 37284
  پرینتخانه » فرهنگی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۶:۲۲ |
در بازدید خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روزنامه«رسالت» عنوان شد:

قدرت رسانه در محتوای تولیدی آن دیده می‌شود

محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از روزنامه «رسالت» از نزدیک با فعالیت‌ها و اقدامات این مجموعه آشنا شد و با مدیران و همکاران روزنامه در بخش‌های گوناگون گفت‌وگو کرد.
قدرت رسانه در محتوای تولیدی آن دیده می‌شود

گروه فرهنگی
محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از روزنامه «رسالت» از نزدیک با فعالیت‌ها و اقدامات این مجموعه آشنا شد و با مدیران و همکاران روزنامه در بخش‌های گوناگون گفت‌وگو کرد.
در این بازدید خدادی ابتدا در جمع مدیران روزنامه بابیان این نکته که امروز قدرت رسانه در محتوای تولیدی آن دیده می‌شود افزود: هرچه قدر این تولیدات کیفی‌تر و برمبنای نیاز مخاطب تولید شود خواهان بیشتری داشته و اثرگذاری آن در جامعه افزون‌تر خواهد بود.
وی بابیان این موضوع که یکی از مشکلات رسانه‌ها این است که مخاطبان را رصد نکرده و برمبنای نیاز آن‌ها تولید محتوا ندارند تأکید کرد: به نظر من یکی از راه‌های موفقیت یک رسانه مخاطب شناسی و درک نیازهای اوست. اگر این اتفاق شکل بگیرد شاهد رشد رسانه و همچنین رفع مشکلات مخاطبان خواهیم بود.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این معاونت و  تأکید بر این نکته که موضوع رتبه‌بندی رسانه‌ها با جدیت و حساسیت در حال بازنگری است گفت: در دوره جدید این بررسی، بر اساس رویکرد «محتوا محور» صورت خواهد گرفت و امیدوارم با سازوکار جدیدی که در این زمینه پیش‌گرفته‌ایم شاهد رتبه‌بندی واقعی و کیفی رسانه‌ها باشیم.
خدادی سپس در جمع دبیران تحریریه و خبرنگاران روزنامه حاضر شد و برخی نکات را در خصوص کیفی‌تر شدن محتوا و کارکرد فعالیت‌های رسانه‌ای بیان داشت.
وی بابیان اینکه روزنامه «رسالت» به‌عنوان یکی از روزنامه‌های کیفی کشور شناخته می‌شود که در تولید محتوا موفق عمل کرده یادآور شد: برای تداوم این روند پیشنهاد می‌کنم در مطالب تولیدی به سراغ نوشته‌های کوتاه‌تر و متنوع‌تر بروید. امروزه دیگر مردم حوصله خواندن مطلب بلند و گزارش‌های طولانی را ندارند و می‌توان با کوتاه نویسی به ذائقه مخاطب احترام گذاشت.ضمن اینکه بر اساس آخرین تحلیل‌های رسانه‌ای، مخاطبان با تصویر و عکس ارتباط بهتری برقرار می‌کنند و براین اساس پیشنهاد من تولید محتوای تصویری با استفاده از روش‌های نوین همانند عکس نوشت، ، «فوتو تیتر» و گزارش‌های تصویری است. معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در رسانه‌های امروزی دیگر دسته‌بندی گروه‌های خبری موضوعیت ندارد و می‌توان بر اساس سیاست‌ها و کارکردهای رسانه به‌صورت عمقی به موضوعات تخصصی پرداخت. امروزه با تمایز در موضوع، تنوع در انتشار و تفاوت در فرآیند سازی،
 به اطلاعات در رسانه‌ها عمق داده می‌شود و همین موضوع می‌تواند مخاطب را همچنان پای رسانه نگاه دارد تا به آن وفادار بماند.
خدادی در پایان این بازدید بابیان این توصیه که توجه به موضوع آموزش و فراگیری زبان‌های بین‌المللی به ارتقاء کمی و کیفی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای کمک خواهد کرد، پیگیری و جدیت در این موضوع را در متمایز شدن رسانه‌ها از یکدیگر مؤثر دانست.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.