قالیباف: گردانندگان اغتشاشات به دنبال داعش‌سازی نوین هستند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 75884
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۸:۴۲ |

قالیباف: گردانندگان اغتشاشات به دنبال داعش‌سازی نوین هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حوادث اخیر بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات با تبدیل اعتراض به اغتشاش و تبدیل اغتشاش به جنایت، داعش سازی نوینی را در دستور کار خود قرار داده اند.
قالیباف: گردانندگان اغتشاشات به دنبال داعش‌سازی نوین هستند

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوادث و اتفاقات اخیر پیامی روشن به همراه داشت و بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک های پیرو آنها دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضین نیستند بلکه آنها با تبدیل اعتراض به اغتشاش و تبدیل اغتشاش به جنایت داعش سازی نوینی را در دستور کار خود قرار داده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: دشمنان ایران با مرزبانی مدافعان حرم به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی نتوانستند از طریق مرزها به کشورمان نفوذ کنند، اما آنها امروز از داخل داعش بازتولید کرده اند و تاسف اصلی آنجاست که عده ای از چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی و یا سیاسی از این داعش نوین حمایت می کنند و امکان حیات آن را مهیا می کنند. به این افراد توصیه می کنم به جای اینکه گوش خود را فقط به رسانه های لندن نشین بدهند کمی هم اخبار این جنایات را بشنوند تا واقعیت را ببینند. ببینند که این داعشی های نوین مانند داعشی های سوریه و عراق بدون هیچ دلیلی مردم بی گناه را شکنجه می کنند و به قتل می رسانند و مثل آنها با افتخار فیلم جنایتشان را منتشر و روی آن تبلیغات می کنند.

وی افزود: اینها اگر بتوانند به هیچ کس رحم نمی کنند، همانطور که در فضای مجازی چنان خفقانی ایجاد کردند که هر کسی غیر خواسته آنها عمل می کرد با بدترین اهانت ها مواجه می شد.

قالیباف یادآور شد: آنها با این بهانه که نیروهای امنیتی معترضین را می کشند سعی در توجیه جنایت خود دارند، این در حالی است که نیروهای حافظ امنیت فقط مجهز به سلاح های ویژه مبارزه با اغتشاشات هستند. شهادت نیروهای پلیس و سایر نیروهای امنیتی در این مدت هم دلیل این ادعاست. این نیروها جان خود را در مقابل این جنایتکاران سپر می کنند اما از سلاح گرم استفاده نمی کنند تا مردم در این میان آسیبی نبینند. ندیدن این واقعیت ها بلایی بدتر از داعش بر سر مردم خواهد آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضروری است سخنی نیز با مسئولین امنیتی و رسانه ای مطرح کنم، گفت: مردم امروز از مسئولان، امنیت می خواهند و برای امنیت در جنگ ترکیبی نیازمند اقتدار هوشمند در میدان و بازنمایی کامل واقعیت در افکار عمومی هستیم تا هم بهانه ای به دشمن برای داعش سازی داده نشود و هم کسی جرات رفتار داعشی نداشته باشد و معترضین نیز از اسارت فکری رسانه های داعش ساز آزاد شوند.

وی یادآور شد: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند ما درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم و دفاع در جنگ ترکیبی پاسخی از جنس خودش را می طلبد. تجربه های گذشته به اندازه کافی بوده است که هر چه زودتر دستگاه های مسئول خود را برای یک دفاع ترکیبی در برابر جنگ ترکیبی بیشتر از قبل آماه کنند.

قالیباف افزود: یکی از اهداف این جنگ ترکیبی غافل کردن مسئولان اقتصادی از وظایف خودشان است، همانطور که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند این مسائل حواس شما مسئولین را پرت نکند و از کارهای اصلی و اساسی باز نماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس آماده است تا در این راستا و بیش از پیش هرگونه کمکی به دولت نماید و انتظار داریم که مسئولین دقت و نظارت بیشتری بر قیمت ها و بازار ارز داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که هر چه سریع تر امنیت در کشور به صورت کامل تثبیت شود تا تغییرات مشروع و لازم به سمت حکمرانی نو در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در چهارچوب نظام سیاسی جمهوری اسلامی آغاز شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.