فرياد در پنجره فولاد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12691
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۸:۴۲ |

فرياد در پنجره فولاد

باز اين‌ور و آن‌ور ۴ تا سنگ ديد؛ لامپ ترامپ ترکيد! ابله يانکي که سمفوني سوتي‌هايش، دروغ‌هايش، خلف‌وعده‌هايش، تحريم‌هايش، تهديدهايش و جنايت‌هايش مايه‌ خجلت هر غرب‌زده‌اي است
فرياد در پنجره فولاد

|حسين قدياني|
باز اين‌ور و آن‌ور ۴ تا سنگ ديد؛ لامپ ترامپ ترکيد! ابله يانکي که سمفوني سوتي‌هايش، دروغ‌هايش، خلف‌وعده‌هايش، تحريم‌هايش، تهديدهايش و جنايت‌هايش مايه‌ خجلت هر غرب‌زده‌اي است، برداشته گفته: «رژيم ايران فکر مي‌کند جهان از مرگ و مصيبتي که اين حکومت باعث شده، خبردار نمي‌شود!» اين در حالي است که جهان امروز، مرگ و مصيبتي بالاتر از رئيس‌جمهور حقيقتا گاوچران آمريکا نمي‌شناسد! بي‌نياز به هيچ رفراندومي جهاني، اين رواني با اختلاف، منفورترين فرد تاريخ معاصر است! حتي آمريکاپرستان عالم هم اين لکه‌ ننگ بشريت را جزء آدم حسابش نمي‌کنند! شگفتا از اين وقاحت! کسي نگران مرگ و مصيبت ايراني شده که باري در يک سخن‌راني، ملت شريف ايران را «ملت تروريست» خواند! اين همان ارواح عمه‌اش پرشين‌دوستي است که دگربار و در يک سخن‌راني ديگر، شرف نداشته خود را به پول مشتي بشکه‌ شکم‌باره از قبيل بن‌سلمان فروخت و #خليج هميشه فارس را با عنواني خواند که حتي از تکرارش نيز شرم دارم! و تو ببين ترامپ ديگر چقدر خل است که در هر ۲ سخن‌راني سعي وافر و صدالبته قاصر داشت که ملت ايران را چيزي جداي از نهضت انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي معرفي کند! دقت شود! ترامپ اگرچه احمق‌تر از اوباما نشان مي‌دهد ليکن با وجود تمام حقه‌بازي‌هايش هرگز حقه‌بازتر از رؤساي جمهور طيف دموکرات آمريکا نيست! او همان اوباماي بي‌چيتان‌پيتان است که چون خيلي از رموز سياست و سياست‌ورزي سردرنمي‌آورد، ذات مرگ‌آور و مصيبت‌بار ليبرال‌دموکراسي را ريخته روي دايره! و الا ملت ايران از نظر امثال اوباما هم يک ملت تروريست است و نانوشته روشن که تحريم‌ها عليه ايران و ايراني با اين شگرد جديد در دوره‌ اوباما کليد زده شد! آري! ترامپ وارث اوباما اما وارثي لخت و عريان است که توهم زده سياست هم عرصه تجارت است! خوشا به حال ما که اين بزمجه عليه ماست! خوشا به حال اين ملت و اين حکومت که درست در خط‌مقدم تقابل با اين ديو ديوانه قرار دارند! و بدا به حال هر دولتي در هر کجاي اين جهان که از سر تزوير و ابتذال و نه تدبير و اعتدال، آويزان کاخ سفيدي باشد که در رأس اتاق بيضي‌اش ترامپ نشسته باشد! اين فخر و شرف براي جمهوري اسلامي بس که رهبر نظام در اوج عزت و اقتدار حتي اجازه ندادند نامه دون‌پايه‌اي مثل ترامپ که اتکا به هيچ قول و قرارش نمي‌توان کرد، در سرزمين مقدس ايران گشوده شود! گمانم جاي آن سيلي حيدري سيدعلي بر صورت ترامپ هنوز درد مي‌کند که مردک بدترکيب اين‌گونه عليه نظام ما حرف مي‌زند!
ترامپ درحالي نگران کم و کيف حقوق بشر در ايران است و صاحب‌عزاي مرگ و مصيبت ايراني که شماري از هم‌وطنان عزيزمان ناظر بر هر دور جديد از تحريم‌هاي اين حرامي بعضا حتي در تهيه‌ دارو به مشکل مي‌خورند! درنده‌اي که حتي به برجام #تقريبا_هيچ براي ما نيز بسنده نکرد و پررنگ‌ترين تجلي بي‌وفايي آمريکا به معاهدات بين‌المللي شد، هرطور نگاه مي‌کنم يک چلقوز آمريکايي مي‌بينمش که کم مانده براي يوز ايراني هم آب‌غوره بگيرد! تو از کودک‌کشي‌هاي اسرائيل در نوار غزه و آل‌سعود در يمن حمايت نکن؛ صحبت کردن درباره تنها نهضت و نظامي که مفتخر به پرورش مرد مردستاني چون قاسم سليماني شده پيش‌کش! مرگ و مصيبت، بنا به اعتراف مکرر خودت در مناظره‌هاي انتخاباتي، کار همان عجوزه‌‌اي است که بسي مؤثر بود در رشد و نمو تکفيري‌ها يعني هيلاري کلينتون که جهان او را به نيکي «مادر داعش» مي‌خواند! خيلي نگران حقوق بشر هستي، عوض لفت و ليس با امانوئل ماکرون، جليقه‌زردهاي پاريس را بچسب! خيلي وقت است بوي خون مي‌دهد ادوکلني که نامش «برج ايفل» باشد! مرگ و مصيبت، راست کار هم‌کاران و هم‌پيمانان تو نظير صدامک است که با اره و اسيد، حق خبرنگار را کف دستش مي‌گذارند! مرگ و مصيبت، در تاريخ بلند ايران يعني کودتاي ۲۸ مرداد ۳۲ که کار آمريکايي‌ها بود و در تاريخ کوتاه آمريکا يعني زنده‌زنده سوزاندن اعضاي فرقه‌ ديويديه در منزل‌گاه‌شان که باز هم کار آمريکايي‌ها بود! وقتي هر کاريکاتوريستي، سيبيل هيلتر را دايورت مي‌کند روي صورت انصافا نکره‌ات و وقتي هر کارتونيستي، ريشه‌ ريش امثال البغدادي را عدل مي‌چسباند به باغ‌چه‌ تروريست‌پرور کاخ سفيد، دم خامنه‌اي گرم باد که در اوج ملي‌گرايي اصلا و اساسا توي زبون را لايق مبادله‌ پيام ندانست! تو نه نمرود زمان بل‌که پشه‌ خداوند در دماغ نظام بي‌نظام ليبرال‌دموکراسي هستي که عن‌قريب است با سوتي‌هاي وحشتناکت مکتب سرمايه‌داري و پول‌سالاري را خفه کني! تو نه فرعون عصر بل‌که گوساله‌اي هستي که حتي سامري‌ها هم ديگر نمي‌پرسندت! آري! به اعتبار اعتراف آن صحابي کدخدا، مي‌توان اين‌جور نوشت که فقط ديوانه‌ها تن به مذاکره با بدعهد کج‌خلقي چون تو مي‌دهند! بي‌خود از جهان و جهانيان خرج نکن! دنيا تاجري به منفوري تو نديده! آن‌قدر منفوري که ابناي ستم‌ديده و زجرکشيده‌ آدم، هر ناسزايي را از قضا سزاوار تو مي‌دانند! مرگ و مصيبت، آن بود که آمريکا در افغانستان و عراق کِشت و کُشت! آن‌قدري جشن عروسي‌هاي کابل با موشک‌هاي آمريکايي به مراسم عزا تبديل شده که هيچ کدام از رؤساي جمهور آمريکا حق سخن درباره‌ حقوق بشر نداشته باشند!
مرگ و مصيبت، هر کجاست که چکمه يانکي‌ها يا پرورش‌يافته‌هاي‌شان خاکش را آلوده کرده باشند! مرگ يعني هيروشيما! و مصيبت يعني ناکازاکي! مرگ يعني دختربچه‌هايي که با عروسک‌هاي‌شان ناظر بر اصابت موشک وحشي آمريکايي بر قلب طياره مسافربري ايراني افتادند روي امواج آب! و مصيبت يعني مدال سران روسياه کاخ سفيد بر سينه فرمانده‌ جنايت‌کار آن ناو جنگي! ببين کي براي ما نگران مرگ و مصيبت شده! داستايوفسکي معاصر ما بود، حتم دارم «جنايت و مکافات» را در وصف سران جاني آمريکا مي‌نوشت! و سعدي اگر هم‌عصر ما بود، حتم دارم ترامپ را از «بني‌آدم» مستثني مي‌کرد! تو فرزند شيطاني! تاجر آتش! و اول‌حامي هر آدم‌کشي در هر جايي! در ايران هم اگر ماشين آمبولانس را بسوزانند و راننده‌اش را بگيرند به کتک، تو قطعا آن‌قدري وقيح هستي که پشت اين جنايت درآيي! و حمايت کني آشوب‌طلبان مردم‌کش را! بله! چند روزي نت نداشتيم، چرا که امنيت اهم از اينترنت است! از همان مجازستاني که مي‌شود بريده‌هاي زيارت جامعه را منتشر کرد، پادوهاي کدخدا تونل مي‌زنند براي ناامني جامعه! در جمهوري اسلامي چند روز نت قطع بود ولي فشارش به ترامپ و BBC آمد! هيهات! آمريکا و انگليس و اسرائيل هرگز خبر مرگ اين ملت عظيم را نخواهند شنيد! ما را اگر قرار بود فتنه و تحريم و تهديد و آشوب بکشد، همان صدرانقلاب بايد مي‌مرديم که حتي رئيس‌جمهورمان آدم شما بود! ما را از نفوذي‌هاي امروز نترسانيد!
ما را از چيتان‌پيتان اپوزيسيون لندن‌نشين نترسانيد! جمهوري اسلامي خود اپوزيسيون نظام سلطه است و هزاري هم اينستاگرام تصاوير حاج‌قاسم را پاک کند، آن ژنرال که از سايه‌اش هم مي‌ترسيد، روزبه‌روز به قدس نزديک‌تر مي‌شود! مردم ايران چندي نت نداشتند، چون دولت آمريکا ديري است وجدان ندارد و ماليات مردم کشورش را صرف سوءبهره از مجازستان براي ناامني ايران مي‌کند! منطق عقلاني حضور ما در منطقه، بيرون نگه داشتن دشمني است که چشم‌طمع به امنيت اين خاک دارد ولي منطق حمايت دولت آمريکا از کساني که آتش به جان ماشين آتش‌نشاني مي‌اندازند چيست؟! آيا جز آرزوي مرگ و مصيبت براي ايران و ايراني؟! و آيا جز منطق جنايت؟! آمريکا اگر نگران اقتصاد مردم ما بود، هر از چندي بر گستره‌ تحريم نمي‌افزود! گله از دولت‌مرد خودمان است که در آمريکا مي‌خندد اما در اميرچخماق اخم مي‌کند! آن‌هم هفته‌اي قبل از اعمال بي‌اعلام بنزين کذا! تا کي جور بي‌تدبيري‌هاي مدبرانه اين دولت را ملت از زاويه معيشت بکشد و ولايت از پنجره‌ي امنيت؟! عازم حرمم! يا رضا! فرياد که رونق به پيري زودرس‌مان بخشيد، عوض اقتصاد!

نویسنده : حسين قدياني |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.