فرهنگ، ملت‌ها را رشد می‌دهد/با زبان هنر مانع تحریف دفاع مقدس شویم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 58306
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۹:۲۶ |
سرلشکر باقری:

فرهنگ، ملت‌ها را رشد می‌دهد/با زبان هنر مانع تحریف دفاع مقدس شویم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: گذر زمان، تغییر نسل‌ها و تحریف واقعیت‌ها می‌تواند دفاع مقدس را به فراموشی بکشد، اما باید سعی کنیم غبارها و زنگارها را با زبان هنر از چهره دفاع مقدس برداریم.
فرهنگ، ملت‌ها را رشد می‌دهد/با زبان هنر مانع تحریف دفاع مقدس شویم

همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آغاز شد.

در این نشست که به مدت سه روز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد، معاونین، رؤسای سازمان‌ها و مدیران ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حضور دارند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این همایش ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: هر چه سخن در خصوص اهمیت دفاع مقدس بگوئیم، نمی‌توانیم شأن و جایگاه ویژه و مهم دفاع مقدس در تاریخ انقلاب و تاریخ اسلام را بیان کنیم.

وی ادامه داد: ملت ما توانست با دست خالی اما با ایمان و مقاومت این حماسه‌های بزرگ را رقم بزند. اما گذر زمان و تغییر نسل‌ها و همچنین تحریف واقعیت‌ها می‌تواند دفاع مقدس را به فراموشی بکشد، اما باید سعی کنیم غبارها و زنگارها را با زبان هنر از چهره گرانقدر دفاع مقدس برداریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آنچه ملت‌ها را رشد و تعالی می‌دهد فرهنگ است؛ ملت ما تاریخ پرشکوه و گرانقدری دارد که اگر به خوبی به آن بپردازیم می‌تواند آینده کشور را با اشاعه فرهنگ غنی دفاع مقدس بسازد.

سرلشکر باقری گفت: ملت ایران پس از سال‌ها دهه‌ها و قرن‌ها حقارت توانستند با لطف خدا و رهبری حضرت امام (ره) انقلاب اسلامی را شکل دهند و بعد از آن با توطئه‌های متعدد و جنگ تحمیلی ۸ ساله مواجه شدند؛ که در آن دوران ملت بزرگ ایران  توانست با دست خالی در برابر دشمن بایستد و چنین افتخار بزرگی را رقم بزند.

وی با تاکید بر اهمیت تثبیت و تبیین حقایق دوران دفاع مقدس گفت: طبیعتا با گذر زمان و شکل گیری نسل های بعدی می تواند بستر فراموشی، غبار گرفتگی و زرنگار زدگی را نسبت به اتفاق بزرگ دفاع مقدس ایجاد شود و از طرفی توطئه ها و دروغ پراکنی دشمنان نیز می تواند  واقعیت درخشان دفاع مقدس را به شکل دیگری برای نسل‌های بعدی به نمایش بگذارد.

سرلشکر باقری گفت: حقیقتا آنچه که می تواند از این خطرات و تهدیدات جلوگیری کند این است که بتوانیم واقعیات دفاع مقدس را بدون تحریف اغراق و دروغ با زبان های متعدد و متنوع هنری و با جذابیت های هنری برای نسل‌ های آتی بیان کنیم که این موجب کنار رفتن زرنگارها و غبارها و نقش برآب شدن توطئه های دشمنان می شود

وی با اشاره به اینکه تبیین فرهنگ دفاع مقدس مسئولیت فوق العاده سنگینی است، افزود: درست پرداختن به این موضوع می تواند در تربیت نسل های آینده موثر واقع شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه روحیه و فرهنگ و تاریخ قابلیت ملت سازی دارند، افزود:  اگر بنیان فرهنگی کشوری قوی نباشد، اقتصاد و فناوری به تنهایی عمقی در درون یک ملت ایجاد نمی کند و حتی منجر به فساد و تباهی ملت‌ها خواهد شد.

وی افزود: ملت ما از تاریخ درخشان دفاع مقدس برخوردار است که اگر درست به آن پرداخته شود می تواند در ساختن کشور بزرگ ایران نقش اساسی ایفا کند از این جهت مسئولیتی که کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر عهده دارند فوق العاده سنگین و با اهمیت است و باید این اقدامات در عرصه ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس از سوی این عزیزان روز به روز به جهت کمی و کیفی توسعه بیشتری پیدا کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.