فرمایش قاطع رهبری برای لغو تحریم‌ها، رویکرد ایران است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 40573
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۴۷ |
ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فرمایش قاطع رهبری برای لغو تحریم‌ها، رویکرد ایران است

ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات زیاده خواهانه تکراری غربی‌ها در مورد گام‌های کاهشی ایران در قالب برجام به «رسالت» گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد دولت حاکم آمریکا نیز مانند دولت‌های قبلی بر اساس رویکردی که مبتنی بر راهبرد آمریکایی‌ها در طول 42 سال انقلاب اسلامی است با ایران برخورد می‌کنند. اهداف   هیئت حاکمه آمریکا در مقابله با اندیشه‌های انقلاب اسلامی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.
فرمایش قاطع رهبری برای لغو تحریم‌ها، رویکرد ایران است

گروه سیاسی
ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات زیاده خواهانه تکراری غربی‌ها در مورد گام‌های کاهشی ایران در قالب برجام به «رسالت» گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد دولت حاکم آمریکا نیز مانند دولت‌های قبلی بر اساس رویکردی که مبتنی بر راهبرد آمریکایی‌ها در طول ۴۲ سال انقلاب اسلامی است با ایران برخورد می‌کنند. اهداف   هیئت حاکمه آمریکا در مقابله با اندیشه‌های انقلاب اسلامی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.وی افزود: این‌طور نبوده و نیست که اگر حزبی در این کشور جابه‌جا شود اندیشه‌ها و اهداف آمریکا برای مقابله با ایران تغییر کند. قبل از انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز پیش‌بینی می‌شد که بایدن ادامه مسیر سیاست ترامپ خواهد بود.عزیزی عنوان کرد: همان‌طور که ترامپ ادامه مسیر اوباما بود و اوباما نیز رفتار گذشتگان خود را دنبال کرد. ما نیز به همان اندازه از احزاب دموکرات آمریکا لطمه خوردیم که از جمهوری خواهان خوردیم. به‌هرحال این دو لبه یک قیچی برای حذف ملت‌های بزرگ، آزاده و آزاداندیش به‌ویژه ملت بزرگ ایران اسلامی هستند. بنابراین این دو ازنظر راهبرد هیچ تفاوتی باهم ندارند. این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: درنتیجه ناراحتی از رفتن یک فرد یا خوشحال شدن از آمدن فردی دیگر درست نیست. چراکه این رویکردها در نظام سیاسی هوشمند جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد. موضوع دوم این است که این روزها بحثی تحت عنوان بسته پیشنهادی ایران مطرح می‌شود. او بیان کرد: ایران هیچ بسته پیشنهادی ندارد و آنچه پیشنهاد ایران بوده است، حرف قاطع و جامع و کامل رهبر فرزانه انقلاب است لغو تمام تحریم‌ها اولین وظیفه آمریکایی و اولین وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور برای پیگیری است به همین دلیل تازمانی که ما این اقدام را از سوی آمریکایی‌ها و اروپایی ها
و کلیه کشورهایی که توافقنامه برجام را امضا کردند، مشاهده نکنیم بدون شک ایران هیچ اقدامی را نمی‌پذیرد.عزیزی می‌گوید: بنابراین اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند تغییر رفتار ایران را ببینند باید به تعهدات خود عمل کنند و لا غیر. این موضوع جای هیچ شبهه ای ندارد. ایران اسلامی بر اساس یک راهبرد کاملا روشن و شفاف است و سیاست پوششی ندارد و همان‌طور که در طول ۴۰ سال با مردم صادق بوده، با سایر کشورها نیز همین‌طور است.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها تصریح کرد: اما این‌که می‌بینیم غربی‌ها یک بسته پیشنهادی برای بازگشت به برجام به اسم ایران منتشر می‌کنند فرار روبه‌جلو برای پاسخگو نبودن و نداشتن توجیه منطقی در مجامع جهانی در مورد تعهدات برجامی است. مجلس شورای اسلامی این وظیفه را بر خود واجب می‌داند که از منافع ملت ایران پاسداری کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.