فراخوان گروه‌های فلسطینی برای ایجاد جبهه اسلامی-عربی جهت مقابله با رژیم صهیونیستی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 22274
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳ |

فراخوان گروه‌های فلسطینی برای ایجاد جبهه اسلامی-عربی جهت مقابله با رژیم صهیونیستی

گروه‌های فلسطینی در بیانیه خود به مناسبت روز جهانی قدس به تشکیل جبهه‌‌ای گسترده برای مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی فراخواندند و تأکید کردند، امت اسلامی «فلسطین» را فراموش نخواهد کرد.
فراخوان گروه‌های فلسطینی برای ایجاد جبهه اسلامی-عربی جهت مقابله با رژیم صهیونیستی

گروه‌های مقاومت فلسطینی در بیانیه‌ای مطبوعاتی به مناسبت فرا رسیدن روز قدس به تشکیل جبهه‌ای ملی و عربی-اسلامی گسترده متشکل از تمام آزادگان برای مقابله با جریانی که به عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی می‌پردازد و با آن هماهنگی امنیتی دارد، فرا خواندند.

بر اساس گزارش وبگاه «فلسطین الیوم»، در ادامه این بیانیه آمده است، با توجه به توطئه‌های دولت آمریکا در اجرای معامله قرن برای یهودی‌سازی قدس و مسجدالاقصی، کنار زدن حقوق ملت فلسطین، تشکیل کابینه تروریستی صهیونیستی که برای اجرای این قرارداد شوم با اشغال بخش‌های زیادی از کرانه باختری، اهمیت این همراهی ملی و اسلامی بیشتر شده است.

گروه‌های فلسطینی در این بیانیه که روز پنجشنبه صادر شده ، افزودند: دشمن صهیونیستی به ارتکاب انواع جنایت‌های ضد انسانی و جنایات جنگی علیه ملت ما می‌پردازد تا واقعیت‌های خبیثانه را بر سرزمین فلسطین و با تکه‌تکه کردن و مصادره آن تحمیل کند، ساکنانش را آواره نماید، انقلابیون آن را به قتل برسند، هویت عربی و اسلامی آن را نابود کند و چنبره بازوهای اختاپوسی صهیونیستی بر توانایی‌های امت و فرهنگ آن را از طریق رژیم‌‌های شکست‌خورده، ظالم و دشمن ملت خود و دشمن ملت فلسطین و مسأله فلسطین گسترش دهد.

در ادامه این بیانیه آمده: ما گروه‌های مقاومت فلسطینی ابداً تسلیم واقعیت زورگویانه‌ای که رژیم اشغالگر با پوشش دولت آمریکا و رژیم‌های عربی که به عادی‌سازی روی آورده‌اند، نخواهیم شد بلکه در مقابله این حمله مانند گذشته خواهیم ایستاد. ملت ما مقاوم و فداکار باقی خواهند ماند وهمانگونه -که پیشتر- ده‌ها هزار شهید و صدها هزار مجروح و اسیر در رد اشغالگر و مقابله با آن و نیز مقابله با یهودی‌سازی سرزمین و مقدسات تقدیم کرده است.

گروه‌های فلسطینی تأکید کردند، ملت فلسطین در هر جای جهان بر حق بازگشت تأکید دارد و در برابر توطئه‌هایی که دنبال تغییر هویت و یهودی‌سازی سرزمین است، مقاومت می‌کند. این ملت در غزه مقاوم نیز با عزت در بابر تجاوز صهیونیستی و محاصره ایستاده است.

در ادامه این بیانیه بر اهالی کرانه باختری و عملیات‌های مقاومتی و فردی آنها علیه رژیم صهیونیستی درود فرستاده شده و تأکید شده عملیات‌‌های قهرمانانه و شجاعانه این روزها در کرانه باختری و قدس علیه دشمن صهیونیستی چیزی جز تأکید بر روحیه جهاد و مقاومت نیست که در رگ‌های ملت فلسطین جاری و ساری است و تمام ارعاب‌ها و سرکوب‌ها و هماهنگی امنیتی جز بر اراده این ملت برای ادامه این مسیر و تکمیل مسیر آزادسازی نیفزوده است؛ انقلاب ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر در کرانه باختری، قدس و سایر مناطق فلسطین چیزی جز مسأله زمان نیست و موضوعی حتمی است.

گروه‌های فلسطینی همچنین به تمام ملت‌های آزاد جهان که در مقابل عادی‌سازی روابط ایستاده‌اند، درود فرستادند و مواضع برخی کشورها را که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند، محکوم کردند.

در بیانیه مذکور آمده است، گرامیداشت روز قدس و افزایش مخالفت امت اسلام با روابط با رژیم صهیونیستی و توطئه‌های صهیونیستی-آمریکایی، تأکیدی بر جایگاه فلسطین و مسجدالاقصی در قلب‌های امت است.

گروه‌های فلسطینی به اسرای فلسطینی نیز پرداختند و مقاومت را به بستن قراردادی مناسب برای آزادی اسرا به ویژه زنان، کودکان و بیماران و معلولان فراخواندند.

آنها در پایان تأکید کردند که قدس مسیر شهدا و قبله آزادگان جهان باقی خواهد ماند؛ قدس تا بیرون کردن صهیونیست‌ها مرکز نبرد باقی خواهد ماند و مسؤولیت همه بازگرداندن وحدت امت و بسیج توانایی‌های آن در مقابله با دشمن صهیونیستی و حمایت از فلسطین و مقاومت برای آزادی فلسطین و حمایت از منطقه در مقابل خطر صهیونیستی است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.