عمل لیپوساکشن صورت و غبغب : عوارض، هزینه+ عکس قبل و بعد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 63410
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵ | 131 بازدید |

عمل لیپوساکشن صورت و غبغب : عوارض، هزینه+ عکس قبل و بعد

لیپکتومی صورت و گردن با کمک ساکشن (لیپوساکشن صورت و گردن)، برای کاهش میزان چربی و ایجاد زاویه انجام‌می‌شود. مثلاً لیپوساکشن می‌تواند غبغب را ازبین‌برده و خط فک را برجسته‌تر کند.
عمل لیپوساکشن صورت و غبغب : عوارض، هزینه+ عکس قبل و بعد

 

لیپکتومی صورت و گردن  با کمک ساکشن (لیپوساکشن صورت و گردن)، برای کاهش میزان چربی و ایجاد زاویه انجام‌می‌شود. مثلاً لیپوساکشن می‌تواند غبغب را ازبین‌برده و خط فک را برجسته‌تر کند. کاندیدهای مناسب لیپوساکشن کسانی ‌هستند که در نواحی مختلف تجمع چربی دارند و این چربی‌ها نسبت به رژیم و ورزش مقاوم هستند. به‌منظور کاهش خطر شلی پوست بعد از لیپوساکشن، باید پوستی سفت و کشسان داشته‌باشید. اگر پوست نیازمند سفت‌کردن باشد، عمل‌های دیگری لازم است.

اطلاعات کلی درباره‌ی لیپوساکشن صورت

با افزایش سن، بافت‌های همبند صورت ضعیف می‌شود. این امر باعث تجمع چربی در پایین صورت، در ناحیه‌ی چانه و گونه، خواهدشد که فقط با لیپوساکشن می‌توان آن‌ها را خارج کرد. لیپوساکشن صورت و گردن، عمل پرطرفداری است، چون لایه‌های چربی صورت درمقایسه با چربی بدن نازک‌تر هستند. میکروکانولا را از طریق برش کوچکی در پوست صورت، وارد ناحیه‌ی مدنظر می‌کنند و در آنجا، چربی‌ها را می‌مکد.

اغلب برای یک عمل دو الی چهار ساعته، بی‌حسی موضعی کافی است. درصورت تمایل، بیمار می‌تواند با دارو به خواب برود تا لیپوساکشن و حرکات صورت را احساس نکند. لیپوساکشن غبغب (دابل چین)، عملی برای شکل‌دهی است که آناتومی طبیعی صورت بیمار را حفظ می‌کند. بعد از لیپوساکشن، صورت متورم خواهدبود و امری طبیعی است.

استفاده از مسکن و پمادها، همچنین استفاده از پانسمان فشاری، باعث کمک به بهبود خواهدشد. همچنین بیمار باید بعد از لیپوساکشن تا حدامکان، حالت چهره‌ی خود را تغییر ندهد؛ همچنین باید از غذاهای نرم، مثل آش و سوپ، استفاده‌کرد تا عضلات مربوط به جویدن، تحت فشار قرار نگیرند. اگر برش محل ورود کانولا بخیه شده‌است، بخیه‌ها را می‌توان حدوداً بعد از یک هفته، کشید. بعد از حدود هفت روز، بیمار مجدداً سرپا خواهدبود و دیگر اثری از لیپوساکشن نیست. تامدتی بعد از لیپوساکشن صورت، باید از قرارگرفتن در معرض آفتاب و آرایش، اجتناب شود.

انواع لیپوساکشن صورت

ازبین‌بردن چربی (لیپوساکشن) چانه

غبغب، فقط مشکل افراد چاق نیست و حتی بسیاری از افراد لاغر هم از انباشته‌شدن چربی در چانه رنج می‌برند. این مورد، مانند بازو است و با عملی مشابه لیپوساکشن بازو که بیشتر آقایان (مخصوصاً بدنسازان) طرفدار آن هستند، چربی آن ازبین‌می‌رود. دلیل این مشکل علاوه بر زمینه‌های ارثی، ضعف بافت‌های همبند نیز هست که باافزایش سن، حالت ارتجاعی خود را ازدست‌داده‌اند. بافت چربی در نواحی شل چانه انباشته‌می‌شود و فقط می‌توان باکمک لیپوساکشن، آن‌ها را به‌طور دائمی ازبین‌برد. در لیپوساکشن چانه، چربی اطراف خط فک در چندین ساعت، مکیده می‌شود. بیمار می‌تواند در روز بعد از عمل ببیند که چربی و درنتیجه غبغب، ازبین‌رفته‌است.

لیپوساکشن گونه

انباشته‌شدن چربی در گونه‌ها، به‌دلیل اضافه‌وزن یا زمینه‌های ارثی می‌باشد. لپ، گونه‌ی سیبی یا همستری، عنوان‌هایی است که به چربی‌های ناخواسته‌ی گونه‌ها، داده می‌شود. به‌هرحال، روند طبیعی پیری هم دلیل انباشت چربی زیاد در گونه‌ها است. با افزایش سن، بافت همبند، سفتی خود را ازدست می‌دهد و باعث می‌شود که چربی در پایین گونه‌ها انباشته شود؛ نتیجه‌ی این امر، گونه‌های افتاده و بدشکل است. در هر دو مورد، تنها راه رهایی از این بافت چربی، لیپوساکشن است. در لیپوساکشن، بااستفاده از کانولای مکنده، چربی‌های گونه‌ها کم می‌شود. همزمان با آن، گونه‌ها شکل داده‌می‌شود و استخوان گونه نمایان‌تر شده و باعث می‌شود که صورت باریک‌تر شود.

لیپوساکشن گردن

لیپوساکشن گردن معمولاً همراه با چانه و گونه انجام‌می‌شود؛ زیرا درمان این سه ناحیه، بیشترین موفقیت بصری را خواهدداشت. افتادگی و شلی گونه، غبغب و گردن بوقلمونی، به‌عنوان نتیجه‌ی روند پیری رخ خواهدداد که دلیل آن، انباشته‌شدن چربی در پوست شل صورت است. معمولاً چروک‌های اضافی در گردن به‌وجود خواهدآمد که باعث‌می‌شود صورت پیرتر به‌نظر برسد. در این حالت، لیپوساکشن معجزه می‌کند، زیرا با مکش چربی از ناحیه‌ی درست، باعث زاویه‌سازی مجدد در ناحیه‌ی پایین صورت و گردن خواهدشد. یکی دیگر از مزایای لیپوساکشن، تحریک ساخت کمک‌کننده‌های بافت همبند در گردن است که این امر نیز باعث لاغرترشدن گردن خواهدشد.

تجربه و نتایج

لیپوساکشن صورت: بررسی تجربیات گذشته

بیمار باید قبل از لیپوساکشن بداند که بعد از عمل، صورت وی چگونه خواهدبود. عکس‌های قبل و بعد، راه خوبی برای دانستن نتایج، قبل از عمل است؛ بااین‌حال، افراد متفاوت بوده و عکس‌ها معمولاً حدودی هستند.

عوارض جانبی و سایر موارد احتیاط

در زمان نقاهت لیپوساکشن، تورم و درد طبیعی است. این امر باید با بهبود شما، برطرف شود. همانند سایر عمل‌ها، لیپوساکشن گونه، با خطراتی همراه است. احتمال خطر، درصورتی‌که چند عمل زیبایی را همزمان انجام‌دهید، بیشتر خواهدبود. خطرات عبارتند از:

 • خونریزی زیاد در طول عمل
 • واکنش منفی به بی‌حسی
 • شلی، ناصافی و ناهمواری پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب عصبی، که ممکن‌است منجربه بی‌حسی شود
 • عفونت در محل برش یا اطراف آن
 • تجمع مایع در زیر پوست (سروما)
 • آمبولی چربی

پیداکردن پزشک ماهر برای رسیدن به بهترین نتایج و جلوگیری از عوارض، بسیار مهم است. لیپوساکشن فقط باید توسط جراح پلاستیک معتبر انجام‌شود.

در عمل لیپوساکشن، سلول‌های چربی، به‌صورت دائمی از بدن خارج می‌شود. اگر بعد از این عمل، وزنتان افزایش یابد، این افزایش وزن در کل بدن توزیع خواهدشد؛ اما اگر وزنتان به‌میزان چشمگیری افزایش یابد، سلول‌های چربی در نواحی درمان‌شده و درمان‌نشده، مجدداً تشکیل خواهدشد.

هزینه‌ی لیپوساکشن صورت و چانه

هزینه‌ی لیپوساکشن صورت و چانه، همانند دیگر نواحی بدن همچون بازو، ران و … در افراد مختلف، متفاوت خواهدبود و به عواملی مانند: محل، پزشک و نوع تکنیک استفاده‌شده، بستگی خواهدداشت. چون لیپوساکشن عمل زیبایی محسوب می‌شود، تحت پوشش بیمه نیست. به همین دلیل، برخی پزشکان برای تسهیل پرداخت هزینه، برنامه‌هایی دارند. در جلسه‌ی مشاوره، درباره‌ی این موضوع سؤال کنید.

 

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.