عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌ها موجب پویایی اقتصاد خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82057
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۶:۰۹ |
حبیب‌الله بوربور، دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی:

عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌ها موجب پویایی اقتصاد خواهد شد

حبیب‌الله بوربور، دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» با اشاره به‌ضرورت تداوم مناسبات ایران و چین عنوان کرد: کشور ایران، مستقل است و این استقلال موجب شده دیپلماسی فعالی داشته باشد و با هرکشوری که هم سو است، مناسبات داشته باشد و قراردادهای مشترک ایجاد کند.
عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌ها موجب پویایی اقتصاد خواهد شد

گروه سیاسی
حبیب‌الله بوربور، دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» با اشاره به‌ضرورت تداوم مناسبات ایران و چین عنوان کرد: کشور ایران، مستقل است و این استقلال موجب شده دیپلماسی فعالی داشته باشد و با هرکشوری که هم سو است، مناسبات داشته باشد و قراردادهای مشترک ایجاد کند. وی افزود: کشورهای اروپایی‌ و آمریکایی حاضر به همکاری با جمهوری اسلامی ایران نیستند چراکه ایران همواره استقلال دارد و به راه خود ادامه می‌دهد. مستقل بودن جمهوری اسلامی ایران موجب اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی کشورهای اروپایی و آمریکایی شده است. 
بور بور تصریح کرد: جمهوری اسلامی باید با کشورهایی که درصدد همراهی با ما هستند، همکاری داشته باشد و قراردادهای مشترک ایجاد کند. آن‌هایی که گماشته کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، همواره درصدد  ایجاد تفرقه از جریان اخبارهای روز هستند و اعلام می‌دارند که کشور وابسته شد و منابع و جزایر خود را فروخت. رسالت این افراد ایجاد حاشیه و تفرقه است چراکه همواره از بیرون مرزها و دشمنان کشور فرمان می‌گیرند. واقعیت این است که هیچ‌کدام از‌ حرف‌هایشان صحت ندارد و در هیچ‌یک از پیمان‌ها‌ و قراردادهای تجاری کشور چنین موضوعاتی عنوان نشده است. دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: کشور پهناوری همچون چین، سالانه صدها برابر ارقام مذکور با آمریکا مبادله دارد. مبادله چین با آمریکا به معنای آن است که آمریکا‌ مستعمره چین شده است؟ بدیهی است که تحرکات ایجادشده دشمنان به سبب بهانه‌جویی است. وی متذکر شد: اقدام دولت سیزدهم و عملیاتی شدن  تفاهم‌نامه‌ها با استفاده از مدیران و مسئولان کارآمد می‌تواند نتایج  بسیار خوبی را حاصل کند. آنچه که امروز بیش از عقد قرارداد ضرورت دارد، فرآیند اجرایی‌ و عملیاتی است. بنابراین باید تلاش داشت که کلیه تفاهم‌نامه‌ها‌ اجرایی شوند. او یادآور شد: با عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های اخیر کشور می‌تواند به پویایی دست پیدا کند. درخواستمان از دولت سیزدهم این است برای هر قرارداد، فردی را‌ عهده‌دار‌ مسئولیت کند تا‌ آن فرد پاسخگوی روند اجرا و تفاهم‌نامه باشد و خبر از آخرین وضعیت اجرایی دهد. بور‌ بور در پایان این گفت‌وگو بیان داشت: عدم مسئول مشخص، فرآیند اجرا‌ و عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌ها را دشوار خواهد کرد. در این راستا ضرورت دارد وزارت امور خارجه نیز موضوعات را رصد و پیگیری کند. بسیاری از این قراردادها در ارتباط با دولت‌های گذشته است که تاکنون به نتیجه نرسیده است. باید کوشید تا کلیه قراردادها با درنظرگیری مسئول کارآمد و توانا به نتیجه واحد برسند و اقتصاد پویایی هرچه‌تمام‌تر کسب کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.