عملکرد دولت روحانی باعث شناخت مردم از جریان اصلاحات شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44656
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۶:۴۹ |
حجت‌الاسلام صفری، نماینده رودسر و املش در مجلس:

عملکرد دولت روحانی باعث شناخت مردم از جریان اصلاحات شد

حجت‌الاسلام محمد صفری، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور در مورد برگزاری همه‌پرسی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که برخی از سیاسیون و اپوزیسیون در مقابل نظام مطرح می‌کنند، موضوع همه‌پرسی یا رفراندوم است.
عملکرد دولت روحانی باعث شناخت مردم از جریان اصلاحات شد

حانیه مسجودی  
حجت‌الاسلام محمد صفری، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور در مورد برگزاری همه‌پرسی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که برخی از سیاسیون و اپوزیسیون در مقابل نظام مطرح می‌کنند، موضوع همه‌پرسی یا رفراندوم است. آن‌ها به خیال اینکه این دیدگاه می‌تواند در جامعه جایگاهی را برایشان باز کند روی آن مانور می‌دهند. درحالی‌که طی ۴۲ سال انقلاب حرکات مردمی را در موضوعات مختلف دیده‌ایم. 
حجت‌الاسلام صفری گفت: حضور و حمایت مردم در برهه‌های زمانی مختلف از استقلال جمهوری اسلامی ایران یک نوع همه‌پرسی محسوب می‌شود. به‌طور مثال زمانی که درصد مشارکت مردم در ادوار انتخابات بالا بوده نشان از اعتقاد مردم به نظام و مقبولیت قانون اساسی است. 
وی افزود: همه‌پرسی‌هایی که به انواع و اشکال مختلف در کشور انجام می‌شود نشان‌دهنده این است که توانستیم در حوزه دموکراسی بسیاری از راه‌های نرفته را طی کنیم. اینکه رئیس‌جمهور نیز به برگزاری رفراندوم اشاره می‌کند و در چند سال اخیر چندین بار این بحث را مطرح کرده، بهتر است بداند که این موضوع برخلاف تصورشان محلی از ابهام نیست. 
صفری ادامه داد: همه‌پرسی برای موضوعات کلان جامعه اتفاق می‌افتد و ازقضا اگر قرار باشد همه‌پرسی شکل بگیرد، اصلاح‌طلبان و کسانی که رئیس‌جمهور آن‌ها را مدیریت می‌کند باید فاتحه خود را بخوانند. بنابراین خیلی توجهی به فرمایشات رئیس‌جمهور آن هم در برهه خاص زمانی فعلی که باید کارنامه‌ای از عملکرد خود ارائه دهد، نداریم. 
*طرح موضوع همه‌پرسی از سوی روحانی به منظور انحراف افکار مردم از کارنامه دولت 
این نماینده مجلس تأکید کرد: مطرح کردن چنین صحبت‌هایی جز اینکه افکار عمومی جامعه را از ناکارآمدی دولت خودش دور کند و به مسائل بی‌اهمیت مشغول کند، هدف دیگری ندارد. 
او با اشاره به اینکه عملکردها باعث می‌شود مردم بهتر قضاوت کنند، گفت: طی ۴۰ سال گذشته با دولت‌های مختلفی روبه رو بوده‌ایم و کسانی سرکار بوده‌اند که این بحث‌ها را مطرح می‌کردند. در ۸ سال اخیر نیز با دو دولت روحانی مواجه بودیم و عملکردهای ضعیفشان را دیدیم و همین مسئله باعث می‌شود که مردم شناخت بهتر و بیشتری نسبت به گفتمان این جریان داشته باشند. 
صفری خاطرنشان کرد: این جریان از برخی موضوعات مشخص استفاده می‌کنند تا رأی مردم را جمع کنند. گفتمان آن‌ها عمدتا مشابه است اما عملکرد است که امروز بعد از ۸سال باعث قضاوت بهتر مردم می‌شود. عملکرد دولت روحانی باعث شناخت مردم از این جریان شد تا اکنون بهتر بتوانند تشخیص دهند که آیا گفتمانی مشابه سال ۹۲ یا ۹۶ می‌تواند مشکلات را رفع کند یا خیر. 
نماینده رودسر و املش در مجلس یادآور شد: رهبر انقلاب نیز در فرمایشات اخیر خود به گفتمان این افراد اشاره کردند و گفتند که برخی از افراد مسائل را طوری مطرح می‌کنند که گویا فضای مجازی نخستین مشکل جامعه است و می‌گویند ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مشکل نخست مردم است. 
عضو کمیسیون انرژی در مجلس در انتها می‌گوید: مردم امروز به رئیس‌جمهور و جریانی نمره خوب می‌دهند که در حوزه مسائل اقتصادی و اجتماعی جامعه خوب عمل کند نه در مباحث سیاسی. ما یک جامعه همگون از نظر سیاسی داریم که طی چند سال اخیر خود را نشان دادند و در مهم‌ترین موضوع اخیر یعنی تشییع سردار سلیمانی نشان دادند که طرفدار چه گفتمانی هستند.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.