علی آبادی: تولید خودروی هوشمند پس از تولید خودروی برقی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94706
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸ |

علی آبادی: تولید خودروی هوشمند پس از تولید خودروی برقی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بعد از خودروی برقی دنبال تولید خودروی هوشمند هستیم.
علی آبادی: تولید خودروی هوشمند پس از تولید خودروی برقی

عباس علی‌آبادی وزیر صمت در آئین افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی افتتاح این خط تولید را در مسیر طرح برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل بسیار با اهمیت دانست و افزود: مهمترین راهکار برای حفاظت محیط زیست، برقی‌سازی حمل و نقل بوده که تولید این خودروها، اقتصادی و سازگار با محیط زیست است.

وزیر صمت با اشاره به نقش برجسته رئیس جمهور در جهت حل مشکلات مربوط به تایید استاندارد تولیدات برقی شرکت‌های مختلف ایرانی گفت: با جدیت به‌دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم ضمن اینکه با تدبیر رئیس جمهور، مسیر تولید انبوه و تجاری‌سازی تولیدات خودروی برقی ایرانی فراهم شد.

وی به روند تولید خودرو‌های برقی از دو قرن پیش تا به امروز اشاره کرد و گفت: از سال ۲۰۱۹ با اختصاص جایزه نوبل به موضوع باطری لیتیومی توجهات را مجددا به این سمت پیش برده و نقطه عطفی در مسیر تولید خودروی برقی شد. البته برقی‌سازی حمل و نقل در دنیا دنبال می‌شود و امروز در نروژ بیش از ۸۵ درصد خودرو‌ها برقی هستند.

علی‌آبادی با قدردانی از همراهی مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و بانک مرکزی در جهت بهره‌مندی بهتر و بیشتر کشور از برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل، گفت: قوانین مربوط به خودرو‌های برقی در مجلس وجود دارد و باید با همت نمایندگان مجلس موضوعات جدید پسینی نیز به آن اضافه شود.

وزیر صمت با بیان اینکه با فاصله گرفتن از قیمت‌گذاری دستوری باید به دنبال پیشرفت و توسعه در این زمینه باشیم، اضافه کرد: امروز دیگر نگران گسترش و تثبیت تولید و واردات خودروی برقی نیستیم، اما با جدیت دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم.

وزیر صمت ادامه داد: مردم عزیز ایران، اقدام برقی‌سازی حمل و نقل به تنهایی امکان‌پذیر نیست، اما وقتی دست به دست هم دهیم، در بخش‌های مختلف مجلس، دولت و مردم موفق خواهیم شد.

وی ضمن تبریک به تمامی مدیران و کارکنان ایران‌خودرو و مردم شریف ایران برای به ثمر نشستن افتتاح خط تولید انبوه اتوبوس برقی به‌عنوان یکی از مهمترین زمینه‌های برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل گفت: جشن شکوفایی، یک نوآوری است که در صنعت و اقتصاد کشور رقم می‌زنیم.

علی‌آبادی همچنین گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از خودرو‌های برقی و بیان مزیت‌ها و قابلیت‌های استفاده از خودرو‌های عمومی و شخصی برقی، امر بسیار مهمی است که می‌بایست با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارائه مشوق‌های لازم محقق شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.