عادی سوزی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92403
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱ |
ده ها اسرائیلی در حالی کشته، زخمی و اسیر شدند که تا همین چند روز پیش،برخی کشورهای منطقه به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بودند

عادی سوزی

شاخه نظامی حماس با انجام عملیات بی‌سابقه ترکیبی خود به نام طوفان الاقصی، توانست رعب‌آورترین عملیات خود را علیه اشغالگران در اراضی ۱۹۴۸ انجام دهند که تاکنون سه برابر مساحت غزه را آزادکرده‌اند.
عادی سوزی

شاخه نظامی حماس با انجام عملیات بی‌سابقه ترکیبی خود به نام طوفان الاقصی، توانست رعب‌آورترین عملیات خود را علیه اشغالگران در اراضی ۱۹۴۸ انجام دهند که تاکنون سه برابر مساحت غزه را آزادکرده‌اند. گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم اسرائیل در اطراف غزه را آغاز کرد که عملیاتی ترکیبی شامل موشک‌باران اراضی اشغالی و عملیات نظامی زمینی به همراه هلی برن با پاراگلایدر بود که در نوع خود بی‌سابقه بوده و ده‌ها نظامی ( طبق آمار رسمی )  به اسارت درآمده و ده‌‌ها کشته و ۵۴۵ زخمی برجای گذاشته است و بیمارستان‌های جنوب اراضی اشغالی  دیگر جایی برای پذیرش ندارند.

 قدرت عملیات موشکی حماس 
حمله موشکی حماس صبح دیروز  که با حجم زیادی صورت گرفت و بنا به اذعان ارتش اسرائیل ۵۰۰۰ موشک در چند ساعت شلیک شده، بیشتر حمله ایذایی بوده است ولی حمله اصلی، نفوذ به اراضی اشغالی بود. برای اینکه تصور دقیقی از حجم موشک‌های شلیک شده به اراضی اشغالی داشته باشیم، باید به عملیات سیف القدس اشاره کرد که در آن  عملیات گروه‌های مقاومت در کنار هم، روی‌هم‌رفته در یازده روز ۴۵۰۰ موشک به اسرائیل شلیک کرده بود.

حماس با عملیات موشکی صهیونیست‌ها را سرگرم کرد و در همان زمان، از غفلت آن‌ها استفاده کرد و عملیات حساب شده‌ای را ترتیب داد که منجر به نفوذ مقاومت حماس به داخل و عمق اراضی اشغالی فلسطین شد و تاکنون صدها کیلومترمربع (۹۱۲ کیلومترمربع تا این لحظه) به کنترل این نیروهای فلسطینی در آمده است. این مساحت تقریبا سه برابر مساحت کل نوار غزه است.

 استیصال مطلق صهیونیست‌ها
نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس  در واکنش به این عملیات گفت که این عملیات نیست این جنگی است که بر ما تحمیل شده است. گفته می‌شود ده‌ها تن از مبارزان فلسطینی هم‌اکنون اراضی اشغالی ۱۹۴۸ در حال حرکت و پیشروی هستند و ارتش اسرائیل هنوز نتوانسته است جلوی آن‌ها را بگیرد.رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند: جنبش حماس ارتش اسرائیل را کاملاً از طریق زمین، دریا و هوا غافلگیر کرد. غافلگیری بزرگ‌تر این است که هیچ اطلاعاتی در خصوص این عملیات پیچیده با وجود ادعاهای اطلاعاتی اسرائیل وجود نداشت.

این رسانه‌ها همچنین گزارش دادند که نیروهای مقاومت فلسطین کنترل مرکز پلیس «سدیروت» را به دست گرفته و در جریان این درگیری‌ها چند تن از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده‌اند.یک مسئول صهیونیست اذعان کرد: تعداد کسانی که در جریان عملیات جنبش حماس کشته‌شده‌اند بسیار زیاد بوده و در حال حاضر نمی‌توانیم آماری در این خصوص تهیه کنیم.کاربران در فضای مجازی تصاویر یک نظامی صهیونیست و دیگر شهرک‌نشینان که در جریان عملیات امروز نیروهای مقاومت فلسطین به هلاکت رسیده‌اند را منتشر کردند.روزنامه اسرائیل الیوم نیز از بسته شدن فرودگاه بن گوریون در پی وقوع این حملات گسترده خبر داد.این برای نخستین بار در تاریخ به شمار می‌رود که نیروهای مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف نوار غزه نفوذ کرده و با عناصر ارتش رژیم صهیونیستی درگیر می‌شوند.همچنین شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که نیروهای مقاومت موفق شده‌اند کنترل خیابان‌های شهرک‌های مجاور نوار غزه را به دست بگیرند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت گزارش داد که این حمله حماس به‌مثابه اعلان‌جنگ علیه رژیم صهیونیستی بوده و ده‌ها نیروی مسلح فلسطینی موفق شده‌اند وارد شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف نوار غزه شوند.رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که نیروهای مقاومت فلسطین موفق شده‌اند خود را به داخل اراضی اشغالی برسانند و با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی درگیر شوند.مقامات رژیم صهیونیستی همچنین از شهرک‌نشینان خواسته‌اند در منازل خود و پناهگاه‌ها باقی بمانند و بیرون نیایند.

 حملات سایبری نیروهای مقاومت فلسطین علیه سامانه گنبد آهنین
هم‌زمان با حملات موشکی گسترده مقاومت فلسطین علیه اراضی اشغالی، احمد عبدالرحمن یک کارشناس نظامی در گفت وگو با المیادین تأکید کرد: اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد یک عملیات گسترده از سوی نیروهای مقاومت در حال انجام است و حملاتی به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف غزه انجام می‌شود.وی افزود: ما در برابر یک حمله راهبردی گسترده از سوی نیروهای مقاومت علیه اشغالگران صهیونیست هستیم. اطلاعاتی در خصوص حمله سایبری از سوی نیروهای مقاومت علیه سامانه گنبد آهنین ارتش رژیم صهیونیستی نیز وجود دارد.همچنین اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های عبری زبان از ادامه حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین حکایت دارد.رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که شهرهای اشدود و تل‌آویو پناهگاه‌های خود را برای در امان ماندن شهرک‌نشینان صهیونیست در برابر موج حملات موشکی نیروهای مقاومت بازکرده‌اند.

 درخواست هنیه از مسلمانان جهان 
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن تأکید بر اینکه مقاومت فلسطین وارد جنگ شرافت، مقاومت و کرامت برای دفاع از مسجدالاقصی شده است، از تمام مسلمانان و آزادگان در سرتاسر جهان خواست از این جنگ عادلانه برای دفاع از مسجدالاقصی حمایت کنند. اسماعیل هنیه گفت: ما به ملت مبارز و قهرمان فلسطین و امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان اعلام می‌کنیم که مقاومت فلسطین در این لحظات تاریخی وارد یک حماسه قهرمانانه با عنوان طوفان الاقصی برای دفاع از مقدسات و اسرایمان شده است چراکه دلیل اصلی و مرکزی این جنگ تجاوز جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی است که طی روزهای اخیر به اوج خود رسید و هزاران شهرک‌نشین جنایتکار به مسجدالاقصی لطمه زدند و با هدف اعمال حاکمیت رژیم صهیونیستی بر این مسجد به انجام آداب دینی خود پرداختند. ما اطلاعاتی داشتیم مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قصد داشت حاکمیت خود را بر مسجدالاقصی اعمال کند. حتی اگر جهان در برابر این جنایت ساکت می‌نشست ما هرگز در برابر آن ساکت نمی‌نشستیم.

وی گفت: ما اطمینان داریم که امت ما از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب و در هر مکانی بخشی از جنگ دفاع از مسجدالاقصی خواهند بود. ما از تمام مسلمانان و آزادگان سرتاسر جهان می‌خواهیم از این جنگ عادلانه برای دفاع از مسجدالاقصی حمایت کنند. اکنون زمان انتظار و تماشا و یاری‌کردن تنها با قلب نیست بلکه زمان یاری‌کردن با عمل است.اسماعیل هنیه گفت: دشمن صهیونیستی که غزه را محاصره کرده است برای غافلگیر کردن ما و تشدید اقدامات متجاوزانه خود علیه ملت فلسطین در نوار غزه نقشه می‌کشید. همچنین این دشمن شهرک‌سازی و اقدامات متجاوزانه خود را هر لحظه در کرانه باختری ادامه می‌دهد و برای بیرون کردن ملت ما از سرزمین خود تلاش می‌کند. دشمن صهیونیستی به جنایت‌های خود علیه ملت فلسطین در اراضی ۱۹۴۸ ادامه می‌دهد و پشت هر عملیات قتل و تروری در آنجا قرار دارد. دشمن صهیونیستی برای ده‌ها سال به بازداشت اسرای ما ادامه داده و تمام توافق‌ها را نقض کرد. برای همین ما وارد جنگ شرافت، مقاومت و کرامت برای دفاع از مسجدالاقصی با عنوان طوفان الاقصی شده‌ایم. این طوفان از غزه آغاز شد و به کرانه باختری و خارج از آن و هر مکانی که ملت و امت ما در آن حضور داشته باشند، کشیده خواهد شد.از سوی دیگر اسماعیل هنیه و معاونش صالح العاروری و تعدادی از رهبران حماس به خاطر پیروزی‌های مقاومت در جنگ الاقصی سجده شکر بجا آوردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.