طوفان‌الأقصی تاریخ و جغرافیای فلسطین را دستخوش تغییر کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92589
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۰۴ |
عباس مقتدایی خوراسگانی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

طوفان‌الأقصی تاریخ و جغرافیای فلسطین را دستخوش تغییر کرد

عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده مردم اصفهان و نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» و در راستای بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان نیروهای مسلح و تأکیدات  ایشان مبنی بر راهبرد مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی عنوان کرد: نکته مهمی که امروز می‌بایست به‌طورجدی به آن توجه کنیم، شهادت روزانه فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی و فشار وارده برآنان است.
طوفان‌الأقصی تاریخ و جغرافیای فلسطین را دستخوش تغییر کرد

عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده مردم اصفهان و نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» و در راستای بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان نیروهای مسلح و تأکیدات ایشان مبنی بر راهبرد مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی عنوان کرد: نکته مهمی که امروز می‌بایست به‌طورجدی به آن توجه کنیم، شهادت روزانه فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی و فشار وارده برآنان است.

رژیم صهیونیستی درحالی ادعای مظلوم‌نمایی دارد که تحریم‌های سخت علیه مردم فلسطین به کارگرفته و خسارت‌های اقتصادی بسیاری به آن وارد کرده است. متأسفانه رژیم صهیونیستی انواع و اقسام محاصره‌ها را به کارگرفته و افراد را در یک منطقه زندانی کرده‌اند. نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول تمامی ادوار تاریخ بانیان و حامیان رژیم صهیونیستی کوشیده‌اند تا حقوق فلسطینی‌ها را نادیده بگیرند. نتیجه این رویکردهای ظالمانه موجب شده تا امروز افراد برای دفاع مشروع از خود اقدام کنند. بنابراین امر‌وز مقصر اصلی حوادث اخیر فلسطین، رژیم اشغال‌گر است.

وی بابیان اینکه‌ به نظر‌می‌رسد فشارها از سوی مردم فلسطین ادامه پیدا کند، افزود: رژیم اشغال‌گر می‌بایست به رویکردهای ظالمانه و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین خاتمه دهد. جمهوری اسلامی ایران نیز بارها تأکید داشته که افراد باید به حقوق انسانی و بشری خود دسترسی راحت داشته باشند و حقوقشان نادیده گرفته نشود. چنانچه این اتفاق نیفتد، فشارها از سوی مردم فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد. مقتدایی با تأکید بر آسیب جدی بر هیمنه رژیم صهیونیستی تصریح کرد: نتیجه نادیده گرفتن حقوق انسانی مردم فلسطین از سوی رژیم اشغال‌گر امروز طوفان الاقصی است. آنچه که این روزها شاهد آن هستیم، بهم خوردن مناسبات سابق منطقه است چراکه ضربه سنگینی از سوی جبهه مقاومت به هیمنه رژیم اشغال‌گر واردشده است. نماینده مردم اصفهان بابیان اینکه حوادث اخیر فلسطین یک مبداء تاریخی جدید خلق کرده است، همچنین خاطرنشان کرد: وضعیت مردم منطقه و فلسطین به دو بازه زمانی قبل و بعد از ۷ اکتبر تقسیم‌بندی می‌گردد.

حوادث اخیر فلسطین به‌قدری پررنگ و پراهمیت است که یک مبداء تاریخی جدید تلقی خواهد شد. نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح اینکه پایان رژیم اشغال‌گر نزدیک است، متذکر‌شد: آنچه که امروز شنیده می‌شود، صدای زنگ مرگ صهیونیست‌هاست که شدت بسیاری یافته است. جبهه مقاومت امروز از دفاع به حمله روی آورده و این امری قابل‌تأمل است. امروز فلسطین رویکرد خود را از جنگ ساده به جنگ ترکیبی تغییر داده و در هوا و زمین رژیم جعلی صهیونیستی را مورد هدف قرار داده است. فلسطینی‌ها اقدامات چشمگیری در ابعاد داخلی رژیم صهیونیستی داشته‌اند و از اصل غافلگیری بهره گرفته‌اند. مجموع این عوامل ترکیب نوینی را رقم‌زده و بازدارندگی رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده است. او بابیان اینکه رژیم صهیونیستی در موضع انفعال خود است، یادآور شد: حوادث اخیر فلسطین نه یک ضربه بلکه شکستن استخوان‌های رژیم صهیونیستی است.

امروز طرف فلسطینی دست برتر در چانه‌زنی‌ها را دارد و به‌خوبی قادر به پیشبرد اهداف بعدی است. اگر روزگاری کودک کشی، تعرض به مسجدالاقصی، تعرض به سرزمین مسلمانان، اسارت فلسطینی‌ها و شهادت مردم منطقه ابزاردست رژیم صهیونیستی بود، امروز شرایط تغییر کرده و دیگر قادر به بهر‌ه‌گیری از چنین ابزارهایی نیستند. رژیم صهیونیستی امروز دیگر نمی‌تواند جاه‌طلبی در جهان داشته باشد و در موضع انفعال برای حفظ خود است. مقتدایی بابیان اینکه رژیم صهیونیستی ناچار است آنچه را که به او دیکته می‌شود، اجرا کند، گفت: این روزها شاهد تحول عظیمی هستیم. پیش‌تر بیان داشته و باری دیگر می گویم که جغرافیا، تاریخ و سیاست درنتیجه رویداد اخیر در غزه دستخوش تغییرات جدی شده است. او در پایان این گفت‌وگو همچنین بیان داشت که رژیم صهیونیستی رفتنی‌تر از همیشه است و این امری بسیار مشهود می‌باشد. 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.