طرح کنترل اجاره‌بهای املاک مسکونی با رویکرد ساماندهی بازار به تصویب رسید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68292
  پرینتخانه » اقتصادی, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۶:۱۳ |
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

طرح کنترل اجاره‌بهای املاک مسکونی با رویکرد ساماندهی بازار به تصویب رسید

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی به «رسالت» عنوان کرد: دو فوریت این طرح مورخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به تصویب رسید و در صحن علنی مجلس موردبررسی قرار گرفت و کلیات آن در نشست علنی یکم تیر با حمایت دولت به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.
طرح کنترل اجاره‌بهای املاک مسکونی با رویکرد ساماندهی بازار به تصویب رسید
گروه اقتصادی
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی به «رسالت» عنوان کرد: دو فوریت این طرح مورخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به تصویب رسید و در صحن علنی مجلس موردبررسی قرار گرفت و کلیات آن در نشست علنی یکم تیر با حمایت دولت به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید. وی افزود: پس از حمایت نماینده دولت از کلیات این طرح ، نمایندگان با ۱۱۴ رأی موافق و ۹۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از ۲۲۴ آرای مأخوذه کلیات این طرح را به تصویب رساندند و به دلیل ایرادات دولت به جزئیات طرح مذکور با دستور رئیس مجلس این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوط ارجاع شد. 
شاکری تصریح کرد: کلیات طرح دوفوریت کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی، توجه به مطالبات مردم در حوزه مسکن است. متأسفانه در شرایط کنونی بیش از ۴۰ درصد مردم درگیر معضل خرید و اجاره مسکن هستند. دراین راستا نیازمند کلیاتی بودیم که این وضعیت را ساماندهی کند. 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: جزئیات این طرح به‌زودی در کمیسیون عمران بررسی و نهایی خواهد شد. طی ۸ سال گذشته معضل مسکن از سوی دولت گذشته رها شد و حتی رئیس‌جمهور پیشین خود نیز اعتراف کرد که در زمینه مسکن کوتاهی کرده است. اکنون دولت سیزدهم  در حال آواربرداری از ترک فعل دولت و وزیر گذشته است.
او اضافه کرد: در راستای ساماندهی وضعیت مسکن سقف افزایش اجاره‌بهای مسکن نسبت به اجاره‌بهای سال ۱۴۰۰ برای  تهران حداکثر
 ۲۵ درصد و برای کلان‌شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت، ۲۰  درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد به تصویب رسید. باید جزئیات را به‌گونه‌ای رقم زد که به بازار مسکن و وضعیت مستأجران لطمه وارد نشود. 
وی متذکر شد: رویکرد اصلی طرح کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی، ایجاد قوانین مشخص برای مداخله دولت در بازار، ساماندهی بازار و ثبت قراردادهای اجاره بدون مراجعه به ادارات ثبت است. 
|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.