صنعت گردشگری به مشوق‌های مالیاتی بیشتری نیاز دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 93190
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۶:۴۹ |
غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

صنعت گردشگری به مشوق‌های مالیاتی بیشتری نیاز دارد

غلامرضا منتظری، نماينده گرگان و آق‌قلا و عضو كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» به تشریح معافیت مالیاتی فعالیت‌های گردشگری و حوزه صنایع‌دستی پرداخت و با تأکید بر اثرات مثبت این امر برجذب گردشگران خارجی اظهارکرد: به‌منظور شکوفایی هر صنعتی نیازمند مشوق‌های لازم هستیم و به طورکل این مشوق‌ها می‌بایست به‌صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت باشد.
صنعت گردشگری به مشوق‌های مالیاتی بیشتری نیاز دارد
غلامرضا منتظری، نماينده گرگان و آق‌قلا و عضو كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با‌ خبرنگار‌ «رسالت» به تشریح معافیت مالیاتی فعالیت‌های گردشگری و حوزه صنایع‌دستی پرداخت و با تأکید بر اثرات مثبت این امر برجذب گردشگران خارجی اظهارکرد: به‌منظور شکوفایی هر صنعتی نیازمند مشوق‌های لازم هستیم و به طورکل این مشوق‌ها می‌بایست به‌صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت باشد. هرآنقدر که برنامه‌ریزی‌ها برای ارائه مشوق‌های موردنیاز قوی‌تر باشد، به همان میزان تولید و فعالیت‌های صنعتی تقویت‌ خواهد شد. بی‌شک صنعت گردشگری از این روند مستثنی نیست و با درنظرگیری‌ مشوق‌هایی همچون معافیت مالیاتی، تقویت خواهد شد. 
وی افزود: معافیت مالیاتی فعالیت‌های گردشگری می‌تواند امری مثمرثمر باشد و نتایج بسیار خوبی را برای کشور‌رقم بزند. متأسفانه طی سالیان گذشته، نگاه تقویت گردشگری چندان مطرح نبود و به این حوزه به‌عنوان یک صنعت درجه‌یک توجه نمی‌شد. ضرورت دارد تا صنعت گردشگری را بیش‌ازپیش موردتوجه قرار دهیم و درصدد برنامه‌های بلندمدت و جامع برای آن باشیم. 
منتظری بابیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری ایران اسلامی به‌قدری است که تمام نگاه‌ها را به خود معطوف خواهد کرد، تصریح کرد: باید مشوق‌های فرهنگی را گسترش دهیم و برای سایر گروه‌ها همچون تولیدات فرهنگی، هنری و … درنظر بگیریم. 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در برنامه هفتم توسعه گام‌های بسیار خوبی در راستای توسعه جایگاه فرهنگی کشور برداشته شد و تصمیماتی اساسی در دستورکار قرار گرفت. یکی از این تصمیم‌ها، موظف ساختن شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور نسبت به اصلاح ساختار دستگاه‌هاست. این مهم همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و بی‌شک موجب افزایش کارآمدی خواهد شد.
نماينده گرگان و آق‌قلا در پایان این گفت‌وگو متذکر شد: تلا‌شمان این است که در برنامه هفتم سهم اعتباری حوزه فرهنگ را افزایش دهیم تا اقدامات خوبی را در حوزه فرهنگ شاهد باشیم.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.