صدور دستور آزادی ۱۷۰ زندانی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15897
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰ |
در بازدید سرزده دادستانی از زندان پایتخت

صدور دستور آزادی ۱۷۰ زندانی

دادستان تهران به همراه جمعی از معاونان، قضات اجرای احکام و ناظر زندان و مدیران زندان‌های استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ به صورت سرزده بازدید کرد.
صدور دستور آزادی ۱۷۰ زندانی

علی القاصی مهر دادستان تهران، از بند‌های زندان تهران بزرگ بازدید و با زندانیان این بند‌ها به صورت چهره به چهره ملاقات کرد.
در این دیدار‌های حضوری، درخواست ها، مسائل و مشکلات زندانیان، بررسی و دستور‌های لازم در چارچوب دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری ریاست قوه قضائیه صادر و بر پیگیری فوری و حل مشکلات زندانیان تا حصول نتیجه نهایی تاکید شد.
دادستان تهران در این بازدید یک روزه دستور آزادی ۱۷۰ نفر از زندانیانی را که باقیمانده حبس آن‌ها کمتر از سه ماه بود برای اعطاء مرخصی منتهی به آزادی صادر کرد و دستور داد بلافاصله فهرست این افراد تهیه و با بررسی دقیق سوابق، به آن‌ها مرخصی منتهی به آزادی داده شود.
در خصوص آن دسته از محکومین که دارای احکام محکومیت متعدد بودند با دستور دادستانی مقرر شد با قید فوریت پیگیری‌های قضایی توسط قضات ناظر و اجرای احکام در جهت ادغام محکومیت آن‌ها انجام و مراتب جهت صدور حکم واحد به دادگاه ذیصلاح ارسال شود.
مقرر شد آن دسته از محکومانی که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند، هر چه سریعتر با استقرار شورای حل اختلاف و با استفاده از ظرفیت قضات ناظر و مددکاران زندان مساعی لازم در جهت جلب رضایت و مصالحه با شکات آن‌ها انجام شود.
همچنین مقرار شد، با بررسی کارشناسی قضات زندان لیست همه زندانیانی که شرایط و استحقاق عفو موردی دارند در دستور کار کمیسیون عفو و بخشودگی جهت تقدیم به ریاست محترم قوه قضائیه قرار گیرد.
در ادامه بازدید تاکید شد ملاقات‌های حضوری زندانیان با لباس معمولی انجام و کرامت انسانی زندانیان بیشتر مد نظر قرار گیرد. در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان و استفاده از سایر تسهیلات به خصوص آزادی مشروط و تعلیق باقیمانده حبس نیز دستوراتی از جانب دادستان تهران صادر و مقرر شد که در این خصوص تسریع به عمل آید.
القاصی مهر در خصوص آن دسته از محکومان که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند و توانایی پرداخت محکوم به را ندارند، دستور داد که با طرح دعوای اعسار و پیگیری آن در دادگاه ها، مساعدت لازم جهت تسهیل در امور صورت گیرد.
دادستان تهران همچنین دستور داد در روز‌های آتی همه سرپرستان نواحی دادسرا‌های تهران به همراه کلیه قضات اجرای احکام در محل زندان حاضر شوند و به صورت میدانی و ملاقات چهره به چهره با زندانیان به صورت موردی مسائل و مشکلات آن‌ها را پیگیری کنند.
در پایان دادستان تهران در راستای نظارت بر مسایل بهداشتی و رفاهی زندان و نیز اعزام به موقع زندانیان به شعب مراجع قضایی و همینطور انتقال محکومان زندانی به زندان شهرستان محل اقامت خود در جهت رفاه خال خانواده آن‌ها دستوراتی به مسئولان ذیربط صادر کرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.